Založ si blog

Nie o invázii Ukropov a ani nie o Dubčekovom nose,- o inom….

Vonku konečne riadne leje, čo v smrekovom lese znamená, že bude pršať za golier ešte aj dlho dlho potom, čo z oblohy liať prestane. A tak využívam čas na trochu behania po internete. Potom, čo z titulky ani nie po 2 hodinách zmizol posledný blog sa neodvážim Slovákom nadávať do chrapúňov, do chruňov, ba ani len nie do nosatých. Skúsim to z iného konca sveta. Z báječnej Ameriky. Z krajiny, kde za našich mladých čias boli holé baby, kde bola aj akási socha slobody, a tie nahé baby skákali z nej do vody…

Dočítal som sa, že v campuse, ktorý patrí pod Univerzitu Berkeley v Kalifornii majú vyhradený kúsok teritória pre tzv. Tématický dom POC, teda „person of color“. Je to akýsi azyl pre farebných študentov, ale aj pre imigrantov a sociálne odkázané osoby. V propozíciách tohto azylového domu sa NEPOVOĽUJE VSTUP PRE BIELYCH /až na výnimky/. Prečo ? Pretože pre farebných obyvateľov azylového domu spôsobuje pohľad na bielych ľudí strach, stress, odpor a psychickú traumu. Mnohým z farebných, čo tu bývajú a chodia vraj bieli ublížili, alebo chceli ublížiť alebo si farební mysleli, že im možno ublížia. Preto sa vo verejných priestoroch tématického domu POC zakazuje pohyb bielych ľudí. Výnimkou je prípad, keď sem biely človek príde na pozvanie a v spoločnosti čierneho pozývateľa a ostatní farební obyvatelia a návštevníci POC s tým budú súhlasiť.

Za pol storočia sa USA riadne zmenili. Zo stavu, keď čierni nemohli študovať na univerzitách spolu s bielymi sa USA dostali do stavu, že bieli nemôžu bez súhlasu čiernych chodiť na miesta, ktoré si čierni vymedzili ako svoj azyl. Čo bude ďalej ? Neviem, ale je celkom možné, že príde čas, keď belosi budú môcť v USA chodiť po verejných priestranstvách iba v maskách černochov alebo aziatov.

Takto to dopadne, keď sa klin klinom vybíja.

PS: Pre tých, čo tomuto článku neveria výnimočne odporúčam naklikať si POC University of Berkeley. Sú tam odvolávky na nypost.com, foxnews.com, newsmax.com, zerohedge.com atď. V USA to má u pravicového publika celkom slušnú publicitu.

Ale aby sme sa nad tými americkými čudákmi až tak veľmi nevyvyšovali, pridávam poslednú informáciu z mediálneho monitoringu Slovenska. Viete, čo Slovák najčastejšie pozerá, čo počúva a čo číta – a čo teda vytvára jeho duchovný svet ? Nuž prosím pekne – priemerný Slovák najčastejšie pozerá televíziu Markíza, počúva rádio Expres a číta náročný denník Nový čas. No a ak sa to naše duchovno bude vyvíjať takto aj na´dalej, nebudeme mať problém dostať sa do berkelejského Domu POC bez opýtania ani my Slováci. Tak sa vyfarbíme, že až.

Etnografka Nádaská-vojenský odborník ?

05.02.2023

Dnes doobeda je v móde písať blogy inšpirované rádiom či televíziou. Dovoľte mi prispieť tiež do partie podobným príspevkom. Neviem už v ktorej televízii som včera uvidel známu slovenskú odborníčku na všetko-pani Katarínu Nádaskú, vyštudovanú etnografku, pardon etnologičku, ako sa vyjadruje k otázke masového vyhýbania sa brannej povinnosti odvedených mužov na [...]

TB Smeru: informovať zakázané; znevažovať prikázané

03.02.2023

Na TB Smeru SSD sa včera i dnes objavovala jedna mediálna bomba za druhou. Odznievalo jedno obvinenie zo zneužívania právomocí OČTK za druhým. Všetko podložené výpoveďami ľudí, listinnými dôkazmi, legálnymi audionahrávkami. Prosto jedno informačné bum za druhým. Človek by čakal, že sa tak závažné odhalenia na adresu vyšetrovateľky Barčákovej, prokurátora Repu a [...]

Mierová koalícia alebo tanková koalícia: kam nás nová vláda a prvovoliči zaradia ?

01.02.2023

V Európe sa utvorili dve koalície: Jedna je tzv. „tanková koalícia“, ktorá chce Ukrajine čo najskôr dodať čo najviac tankov a umožniť jej dobyť Krym, Donbas, Zaporožie a Chersonskú oblasť a prinútiť Rusko ku kapitulácii. Do tejto smelej koalície, ktorá chce poslať na ukrajinský front v 2023 asi 300 tankov Challenger, Leopard, Leclerc a Abrams patrí /okrem USA/ [...]

Olexij Reznikov

Reznikov skončil ako ukrajinský minister obrany, nahradil ho Kyrylo Budanov

05.02.2023 21:33

K výmene na kľúčovom ministerskom poste dochádza v kritickom období, keď sa očakáva rozsiahla ruská ofenzíva.

Pápež František

Pápež obvinil kruhy v katolíckej cirkvi zo zneužívania smrti Benedikta XVI.

05.02.2023 21:25

Pápež František tvrdí, že fámy o jeho nezhodách s Benediktom alebo o tom, že Benedikt bol zatrpknutý niektorými rozhodnutiami, ktoré prijal, sú nepravdivé.

Ruský vojak / Russký vojak / Okupant /

Ruská armáda verbuje do vojny na Ukrajine aj odsúdené ženy

05.02.2023 18:38

Medzi už naverbovanými je aj asi 50 žien zo ženského nápravnovýchovného tábora v Ruskom okupovanom meste Snižne v Doneckej oblasti.

Robert Kaliňák

Kaliňák nevylúčil návrat do politiky. Podľa neho ho tam volajú "nezákonné obvinenia"

05.02.2023 17:24

Exminister vnútra a člen predsedníctva Smeru tvrdí, že volebná kampaň sa bude spájať s kriminalizáciou opozície.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 473
Celková čítanosť: 1256694x
Priemerná čítanosť článkov: 2657x

Autor blogu

Kategórie