Založ si blog

Koľko hovien naserú slovenské médiá, aby ich konzumenti boli spokojní ?

Pred pár dňami oznámili výsledky monitoringu slovenských médií. Ukázalo sa, že priemerný Slovák najčastejšie konzumuje teda číta Nový čas. Najčastejšie pozerá, teda konzumuje televíziu Markíza a najčastejšie počúva-teda konzumuje rádio Expres. Jeden šikovný diskutúr k tomu dodal, že tento priemerný Slovák – odchovaný touto úžasne kvalitnou duchovnou potravou,- v minulých voľbách volil najčastejšie Matovičovo OLaNO, Kollárovu Smerodinu a Sulíkovu SaS. A ja dodám, že v nastávajúcich voľbách bude najskôr voliť zase Sulíkovu SaS a Kollárovu Sme rodinu a k nim si priberie Šimečkovo PS. Iba ak by to nestačilo, privolí na Petríkov Hlas a vari aj v krajnej núdzi na liberalizované euro-KDH.

Priemerný Slovák, odchovaný Novým časom, Markízou a rádiom Expres, vystrašený novinármi a povzbudený vulgárnosťou promiskuitného ex-mafiána Borisa Kollára nenávidí medvede. Nenávidí nefalšovanú slovenskú prírodu. Má rád správy o tom, ako tu či inde zase zabili nejakého medveďa, -lebo sa flákal po lese tam, kde Kollár a spol. chystali novú zjazdovku, akvapark alebo apartmánovú tatranskú Petržalku.

Priemerný Slovák má rád korenistý jazyk á la Boris Kollár. Čo najviac hovien, srania a rití. Takých pravých krčmových-s pollitrákom piva obohateným o tri borovičky. Priemerný Slovák nenávidí vzdelaných ľudí s pocitovými titulmi. Ešte tak bakalárov a masterov či inak ozdobených polovzdelancov z pochybných cityuniverzít-to priemerný Slovák berie. A ak ide navyše o plagiátorov, tak sú jeho idolmi. Ale doktorov, docentov, profesorov z ozajstných univerzít-to nie.

Priemerný Slovák rozumie jednoduchému humor pseudo-fejtónistov. A insitných štatistikov, čo počítajú hovná. A zosmiešňujú prácu kvalifikovaných zoológov. Priemerný Slovák nie je genetik. Nerozumie identifikácii jedincov podľa DNA. Nikdy nerobil reprezentatívny zber vzoriek v teréne. Priemerný Slovák si myslí, že tí „ochranári“ sú hlupáci, ktorí chcú hory iba pre seba. A všade stavajú rampy. -Aj keď tie rampy stavajú miestni oligarchovia, čo chcú mať na svojich nových chatách v národných parkoch za rampami aspoň trochu súkromia.

Priemerný Slovák si myslí o práci genetikov v teréne to, čo „Hurvínek o válce“. Myslí si, že prišli do lesa v Tatranskej Lomnici a pozbierali tam všetky medvedie hovná, ktoré na jednom mieste našli. Že ich pozbierali v kožených smetiarskych rukaviciach a nahádzali jeden cez druhý do plastových vriec. Že to všetko pomotali, od jedného medveďa vzali 500 hovien a od druhých – na Podbanskom, ani jedno. Že svoj výskum jednoducho zmanipulovali. Lebo sú podplatení starým Budajom. A ich etika je na úrovni etiky pána Borisa Kollára – plagiátora a notorického bytového táraja.

Priemerní Slováci si včera v Pravde prečítali predbežnú správu vedcov o výsledkoch ich 2-ročného terénneho výskumu. Vlastne ani si ju neprečítali. Bola pre nich príliš zložitá. Prečítali si titulok-bol nudný. A pomysleli si,-zase nás tí ochranárski inteligenti chcú odžubať…

Zato si s chuťou prečítali iný článok. S fantastickým, vzrušujúcim názvom. Článok bol o hovnách, sraní a hlúpych výskumníkoch. Navyše čosi motal aj o štatistike-tak na úrovni prvého semestra: o Gaussovej krivke, chybovosti a tak. Tomu síce nerozumeli, ale trocha pseudo-vedy dodala hovnám a sraniu punc odbornosti. Priemerní Slováci čítali a čítajú takýto útok na odbornosť „otitulovaných pajácov“, s čistými jednotkmi, vyvyšujúcich sa nad nimi chronickými štvorkármi, ako balzam na ich ubolenú dušu.

Článok o hovnách a sraní a o hlúpych ochranároch= podvodníkoch,- to je to, čo dnes Slovensko potrebuje. Plyn nezlacnie, covid, sucho a hrozba vojny nepominú. Ale nech. Priemerný Slovák s Novým časom, Markízou a Expresom miesto mozgu je i tak spokojný.

– Ale to tým vedcom-ochranárom bloger na Pravde dal ! Juj, ale im to len dal ! Aj za nás hriešnych im zopár priložil ! A mohol ešte viac. Do čerta s nimi, mudrákmi !

Etnografka Nádaská-vojenský odborník ?

05.02.2023

Dnes doobeda je v móde písať blogy inšpirované rádiom či televíziou. Dovoľte mi prispieť tiež do partie podobným príspevkom. Neviem už v ktorej televízii som včera uvidel známu slovenskú odborníčku na všetko-pani Katarínu Nádaskú, vyštudovanú etnografku, pardon etnologičku, ako sa vyjadruje k otázke masového vyhýbania sa brannej povinnosti odvedených mužov na [...]

TB Smeru: informovať zakázané; znevažovať prikázané

03.02.2023

Na TB Smeru SSD sa včera i dnes objavovala jedna mediálna bomba za druhou. Odznievalo jedno obvinenie zo zneužívania právomocí OČTK za druhým. Všetko podložené výpoveďami ľudí, listinnými dôkazmi, legálnymi audionahrávkami. Prosto jedno informačné bum za druhým. Človek by čakal, že sa tak závažné odhalenia na adresu vyšetrovateľky Barčákovej, prokurátora Repu a [...]

Mierová koalícia alebo tanková koalícia: kam nás nová vláda a prvovoliči zaradia ?

01.02.2023

V Európe sa utvorili dve koalície: Jedna je tzv. „tanková koalícia“, ktorá chce Ukrajine čo najskôr dodať čo najviac tankov a umožniť jej dobyť Krym, Donbas, Zaporožie a Chersonskú oblasť a prinútiť Rusko ku kapitulácii. Do tejto smelej koalície, ktorá chce poslať na ukrajinský front v 2023 asi 300 tankov Challenger, Leopard, Leclerc a Abrams patrí /okrem USA/ [...]

Olexij Reznikov

Reznikov skončil ako ukrajinský minister obrany, nahradil ho Kyrylo Budanov

05.02.2023 21:33

K výmene na kľúčovom ministerskom poste dochádza v kritickom období, keď sa očakáva rozsiahla ruská ofenzíva.

Pápež František

Pápež obvinil kruhy v katolíckej cirkvi zo zneužívania smrti Benedikta XVI.

05.02.2023 21:25

Pápež František tvrdí, že fámy o jeho nezhodách s Benediktom alebo o tom, že Benedikt bol zatrpknutý niektorými rozhodnutiami, ktoré prijal, sú nepravdivé.

Ruský vojak / Russký vojak / Okupant /

Ruská armáda verbuje do vojny na Ukrajine aj odsúdené ženy

05.02.2023 18:38

Medzi už naverbovanými je aj asi 50 žien zo ženského nápravnovýchovného tábora v Ruskom okupovanom meste Snižne v Doneckej oblasti.

Robert Kaliňák

Kaliňák nevylúčil návrat do politiky. Podľa neho ho tam volajú "nezákonné obvinenia"

05.02.2023 17:24

Exminister vnútra a člen predsedníctva Smeru tvrdí, že volebná kampaň sa bude spájať s kriminalizáciou opozície.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 473
Celková čítanosť: 1256661x
Priemerná čítanosť článkov: 2657x

Autor blogu

Kategórie