Založ si blog

Prezradenie bank. tajomstva nie je podľa bratislav.súdu prezradením bank.tajomstva….

Podľa jednej bratislavskej sudkyne nie je prezradenie bankového tajomstva prezradením bankového tajomstva. Lebo vraj obžalovaný, ktorý si urobil kópiu bankového účtu Dr.R.Kaliňáka a odovzdal ju smutnoznámej novinárke, -konal vo verejnom záujme. Áno, v záujme konal, no nie verejnom ale len a len úzko straníckom, -veď bol popri práci v banke aj asistentom politika-poslanca NRSR. Sudkyňa sa hlboko mýli, nekonal vo verejnom lež v straníckom záujme.

Ak by obžalovaný bol chcel konať vo verejnom záujme, mal sa obrátiť na orgány činné v trestnom konaní. A nie na novinárku, ktorá dr. Kaliňáka z duše nenávidela a nie je veľká konšpirácia keď si myslíme, že mu chcela a chce maximálne ublížiť.

V jeden a ten istý deň sa náš právny systém prejavil dvojako. Na jednej strane pozitívne, -keď prokuratúra zastavila nezákonné stíhanie opozičných politikov. Prokuratúra konala správne, veď niekoho obžalovať sa dá iba ak je dodržaný zákon.

Na druhej strane sa náš právny systém prejavil aj negatívne. Evidentný trestný čin, pri ktorom bola obžaloba pripravená kvalifikovane, sudkyňa vyhlásila za neškodný. SKUTOK SA PODĽA NEJ NESTAL. Nuž, hovorí sa, že karma je zadarmo. Ktovie, či sa raz pani sudkyňa nedožije situácie, že aj jej bankové účty budú svietiť v nejakých médiách. Samozrejme vo verejnom záujme. Lebo nejaký snaživec si bude myslieť , že jeden z príjmov na jej účte súvisí napr. s rozsudkami, aké sudkyňa vyprodukovala v poslednom čase na súde. Neželám pani sudkyni takýto osud. Zlo netreba vybíjať zlom. Čo jej želám je čisté svedomie, pokojný spánok a príjemný pocit z dobre vykonanej práce.

Podľa môjho názoru ho však za prácu v kauze R. kontra Kaliňák nemala a mať nemohla. Alebo že by predsa len mohla ?

Etnografka Nádaská-vojenský odborník ?

05.02.2023

Dnes doobeda je v móde písať blogy inšpirované rádiom či televíziou. Dovoľte mi prispieť tiež do partie podobným príspevkom. Neviem už v ktorej televízii som včera uvidel známu slovenskú odborníčku na všetko-pani Katarínu Nádaskú, vyštudovanú etnografku, pardon etnologičku, ako sa vyjadruje k otázke masového vyhýbania sa brannej povinnosti odvedených mužov na [...]

TB Smeru: informovať zakázané; znevažovať prikázané

03.02.2023

Na TB Smeru SSD sa včera i dnes objavovala jedna mediálna bomba za druhou. Odznievalo jedno obvinenie zo zneužívania právomocí OČTK za druhým. Všetko podložené výpoveďami ľudí, listinnými dôkazmi, legálnymi audionahrávkami. Prosto jedno informačné bum za druhým. Človek by čakal, že sa tak závažné odhalenia na adresu vyšetrovateľky Barčákovej, prokurátora Repu a [...]

Mierová koalícia alebo tanková koalícia: kam nás nová vláda a prvovoliči zaradia ?

01.02.2023

V Európe sa utvorili dve koalície: Jedna je tzv. „tanková koalícia“, ktorá chce Ukrajine čo najskôr dodať čo najviac tankov a umožniť jej dobyť Krym, Donbas, Zaporožie a Chersonskú oblasť a prinútiť Rusko ku kapitulácii. Do tejto smelej koalície, ktorá chce poslať na ukrajinský front v 2023 asi 300 tankov Challenger, Leopard, Leclerc a Abrams patrí /okrem USA/ [...]

Olexij Reznikov

Reznikov skončil ako ukrajinský minister obrany, nahradil ho Kyrylo Budanov

05.02.2023 21:33

K výmene na kľúčovom ministerskom poste dochádza v kritickom období, keď sa očakáva rozsiahla ruská ofenzíva.

Pápež František

Pápež obvinil kruhy v katolíckej cirkvi zo zneužívania smrti Benedikta XVI.

05.02.2023 21:25

Pápež František tvrdí, že fámy o jeho nezhodách s Benediktom alebo o tom, že Benedikt bol zatrpknutý niektorými rozhodnutiami, ktoré prijal, sú nepravdivé.

Ruský vojak / Russký vojak / Okupant /

Ruská armáda verbuje do vojny na Ukrajine aj odsúdené ženy

05.02.2023 18:38

Medzi už naverbovanými je aj asi 50 žien zo ženského nápravnovýchovného tábora v Ruskom okupovanom meste Snižne v Doneckej oblasti.

Robert Kaliňák

Kaliňák nevylúčil návrat do politiky. Podľa neho ho tam volajú "nezákonné obvinenia"

05.02.2023 17:24

Exminister vnútra a člen predsedníctva Smeru tvrdí, že volebná kampaň sa bude spájať s kriminalizáciou opozície.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 473
Celková čítanosť: 1256721x
Priemerná čítanosť článkov: 2657x

Autor blogu

Kategórie