Založ si blog

Referendum: záujem o účasť na ňom stúpa

Širia sa chýry, že interné prieskumy verejnej mienky svedčia o záujme značného množstva Slovákov o účasť na referende. O tom, prečo je tomu tak a ako na to reagujú predstavitelia a podporovatelia súčasnej vlády som písal v predchádzajúcich dvoch blogoch. Ak máte záujem, sú v kolonke ďalších článkov blogera na konci tohto článku.

Teší ma, že stúpa aj záujem o pro-referendové články iných blogerov. Teší ma, že vývoj speje k predčasným voľbám v septembri. Dnes sa v tomto zmysle po Sme rodina vyjadrila aj SaS. – Lenže pozor,- aj napriek tomu, že Slovensko smeruje k predčasným voľbám, – na referendum ísť treba. Lebo referendum nie je iba o aktuálnych predčasných voľbách. Referendum je o rozšírení občanov na riadení štátu a o rýchlejšom a jednoduchšom riešení problémov so všetkými neschopnými vládami v budúcnosti.

Slováci, nedajte sa zastrašiť, nedajte sa znechutiť, nedajte sa presvedčiť, že referendum je zbytočné, -lebo páni poslanci to za nás vyriešia v parlamente. – Nedajte sa oklamať. Na to referendum choďte trebárs aj z trucu a zo vzdoru. – Choďte. A just !

Konsenzus medzi prozápadnými a pronárodnými silami = to je ten správny Smer !

25.03.2023

Iba stručne. Nedá mi totiž nezareagovať na polemiku moderátora Bielika s predsedom Smeru SSD R.Ficom v podcaste Pravdy. Bielik chcel pôvodne viesť s Ficom dialóg. Veľmi rýchlo však s ním rozprúdil polemiku. Bielik, samozvaný ideológ celospoločenských záujmov, neustále vyčítal vodcovi opozície, že je voči súčasnej slovenskej vláde – predstavte si tú drzosť, [...]

Bravó RTVS, bravó Čarnogurský !

23.03.2023

Pred štyrmi dňami som tu na margo výročia sviečkovej manifestácie porovnával názory a mediálny priestor, ktorí majú k dispozícii dvaja najznámejší organizátori protestu proti náboženskej neslobode, – J.Čarnogurský a F.Mikloško. Včera večer na RTVS redaktor Daniška pripravil akoby pokračovanie tejto témy. Zavolal si na diskusiu hostí -ako je u neho obvyklé, [...]

Mikloško a Čarnogurský-dve odlišné tváre Sviečkovej manifestácie

19.03.2023

Slávna Sviečková manifestácia je v slovenskej verejnosti spojená s menami dvoch jej organizátorov F.Mikloška a J.Čarnogurského. Hoci ide o tú istú udalosť, „naše“ médiá sa k jej organizátorom správajú diametrálne odlišne. Ďalší príklad neetického, straníckeho a neobjektívneho spôsobu výkonu novinárskeho povolania. Ján Čarnogurský je pre [...]

auta, pr

Nemecko a Európska komisia urovnali spor o koniec spaľovacích motorov. V čom je háčik?

25.03.2023 11:24

Po roku 2035 bude ďalej možné nanovo registrovať vozidlá so spaľovacími motormi, ak budú tankovať uhlíkovo neutrálne palivá.

rusko vojaci mobilizácia

Kremeľ nariadil obliecť do uniforiem ďalších 400-tisíc Rusov. Je to reálne?

25.03.2023 11:18

Rusko spúšťa masívnu náborovú kampaň na doplnenie vyčerpaných inváznych síl na Ukrajine, kde podľa západných údajov prišlo o viac ako 200-tisíc vojakov.

zmena času

V noci zo soboty na nedeľu začne platiť stredoeurópsky letný čas

25.03.2023 10:33

O 2.00 h stredoeurópskeho času (SEČ) sa hodinky posunú o hodinu dopredu na 3.00 h stredoeurópskeho letného času (SELČ).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 510
Celková čítanosť: 1469081x
Priemerná čítanosť článkov: 2881x

Autor blogu

Kategórie