Založ si blog

Referendum: iba referendum-žiadne slobodné predčasné voľby bez neho nebudú

Heger už konečne priznal, že žiadnu 76-ku nezloží, – lebo SaS…Médiá a vládni politici teraz unisono trepú čosi o predčasných voľbách. Má ich vraj vyhlásiť ústavnou 9O-kou NRSR. Hlúposť pre naivných. K tomu sotva dôjde. SaS, bez ktorej 90-ka nebude – totiž podmieňuje súhlas s predčasnými voľbami tým, že ústavný zákon ponechá na schvaľovanie volieb 90 poslancov a v ústavnom zákone nebude možnosť rozhodovať o predčasných voľbách referendom. Súhlas s predčasnými voľbami podobne podmieňujú aj kadejakí utečenci z vládnej koalície. t.č. nezaradení.

S ponechaním takmer nedostižnej 90-ky pri odsúhlasovaní predčasných volieb však nesúhlasí opozícia. Teda skutočná opozícia: zo Smeru SSD, Republiky, LSNS, čiastočne aj Hlasu SD a ostatných pronárodných zoskupení. Pro-slovenská opozícia nesúhlasí predovšetkým s ignoráciou možnosti iniciovať predčasné voľby cez ľudové hlasovanie, cez referendum.

Vládni a z pôvodnej vládnej koalície pochádzajúci poslanci chcú v NRSR riešiť iba minimum z minima predčasné voľby a to dokonca v najneskoršom jesennom čase. Ostatok chcú ponechať ako je, teda v súčasnej nedemokratickej, ľahko manipulovateľnej podobe. Vládni a z pôvodnej vládnej koalície pochádzajúci poslanci podporia predčasné voľby iba ak NEDôJDE K DEMOKRATIZÁCII moci na Slovensku. Podporia voľby iba ak budú čo najneskôr a oni budú môcť vládnuť čo najdlhšie. Podporia voľby iba ak naďalej budú ďalšie voľby cez NRSR takmer nedosiahnuteľné /90 hlasov…/ no najmä ich podporia iba vtedy, ak Slováci, slovenskí občania slovenskí voliči naďalej nebudú mať demokratické právo, nebudú mať demokratickú možnosť neschopné vlády SR ODVOLÁVAŤ. Pôvodná vládna koalícia podporí voľby iba ak sa ani na milimeter nedosiahne väčšia účasť Slovákov na riadení svojho štátu, ak sa ani o chlp neposunie slovenská demokracia smerom ku priamej demokracii.

Predčasné voľby podľa návrhu SaS a ostatku pôvodnej vládnej koalície môžu byť len a len vtedy, ak sa v SR naďalej nebude vláda voliť a odvolávať slovenským ľudom, ale len a len cez parlament. cez veľkomožných pánov poslancov, cez vládnucu papalášsku elitu, cez 90 poslancov, ktorých bude možné ľahko kúpiť, ľahko zastrašiť, ľahko manipulovať.

S formuláciou ústavného zákona o predčasných voľbách, tak ako ju navrhujú SaS a zvyšok pôvodnej koalície opozícia nemôže a nebude súhlasiť. A tak je vysoko pravdepodobné, že sa ústavný zákon o vyhlásení predčasných volieb v parlamente neschváli.

Je vysoko pravdepodobné, že celý „humbuk“ okolo ústavného zákona v NRSR je teraz iba preto, že sa blíži referendum. Časová súvislosť je viac ako zrejmá. Návrh SaS a vládnej koalície -široko roztrubovaný médiami je iba preto, aby sabotoval referendum. Aby Slovákov tesne pred referendom zmiatol, dal im falošnú nádej, že predčasné voľby budú a že budú aj bez referenda. – Nie milí Slováci, BEZ REFERENDA 21.január žiadne slobodné predčasné VOĽBY NEBUDÚ. Lebo podmienky SaS a vlády na ich odsúhlasenie v parlamente sú nedemokratické. V záujme slovenského ľudu, demokratizácie správy vecí verejných by ich opozícia /Smer, Hlas, Republika, LSNS…/ nemala akceptovať.

A tak – ak Slováci na referendum 21,januára nepôjdu, všetko skončí tak, ako to chce SaS a Čaputová. Skončí to tak, že Čaputová ponechá pol roka pri moci súčasnú vládu alebo vymenuje úradnícku vládu. A basta. Fajka zhasla. Liberáli a zahraničie dosiahli, čo chceli. Matovičovsko-hegerovská vláda alebo Čaputovej vláda tu bude vládnuť do marca 2024. Teda ešte rok a štvrť.

Slováci, ktorí na referendum nepôjdu a uveria mediálnym táraninám o predčasných voľbách dosiahnuteľných aj bez referenda – cez NRSR, – budú spoluvinníkmi situácie po 21.januári. Budú spoluvinníkmi pokračujúcej politickej mizérie. Budú trpieť ešte jeden a štvrť roka. – Žiadalo by sa povedať: tak im treba. Problém je, že spolu s nimi budú trpieť aj normálni Slováci, ktorí na referendum išli a pokúšali sa zlomyseľnému scenáru Čaputovej, vlády a SaS zabrániť. Bohužiaľ, ak ich bude menej ako 50%, nezabránia mu.

Preto, – kto sa ako Slovák cíti, nech sa rozumu chytí a 21.januára si medzi nás stane. Jediná istota predčasných volieb je referendum. Ostatok sú plané sľuby a „finty na blbých“.

Etnografka Nádaská-vojenský odborník ?

05.02.2023

Dnes doobeda je v móde písať blogy inšpirované rádiom či televíziou. Dovoľte mi prispieť tiež do partie podobným príspevkom. Neviem už v ktorej televízii som včera uvidel známu slovenskú odborníčku na všetko-pani Katarínu Nádaskú, vyštudovanú etnografku, pardon etnologičku, ako sa vyjadruje k otázke masového vyhýbania sa brannej povinnosti odvedených mužov na [...]

TB Smeru: informovať zakázané; znevažovať prikázané

03.02.2023

Na TB Smeru SSD sa včera i dnes objavovala jedna mediálna bomba za druhou. Odznievalo jedno obvinenie zo zneužívania právomocí OČTK za druhým. Všetko podložené výpoveďami ľudí, listinnými dôkazmi, legálnymi audionahrávkami. Prosto jedno informačné bum za druhým. Človek by čakal, že sa tak závažné odhalenia na adresu vyšetrovateľky Barčákovej, prokurátora Repu a [...]

Mierová koalícia alebo tanková koalícia: kam nás nová vláda a prvovoliči zaradia ?

01.02.2023

V Európe sa utvorili dve koalície: Jedna je tzv. „tanková koalícia“, ktorá chce Ukrajine čo najskôr dodať čo najviac tankov a umožniť jej dobyť Krym, Donbas, Zaporožie a Chersonskú oblasť a prinútiť Rusko ku kapitulácii. Do tejto smelej koalície, ktorá chce poslať na ukrajinský front v 2023 asi 300 tankov Challenger, Leopard, Leclerc a Abrams patrí /okrem USA/ [...]

Olexij Reznikov

Reznikov skončil ako ukrajinský minister obrany, nahradil ho Kyrylo Budanov

05.02.2023 21:33

K výmene na kľúčovom ministerskom poste dochádza v kritickom období, keď sa očakáva rozsiahla ruská ofenzíva.

Pápež František

Pápež obvinil kruhy v katolíckej cirkvi zo zneužívania smrti Benedikta XVI.

05.02.2023 21:25

Pápež František tvrdí, že fámy o jeho nezhodách s Benediktom alebo o tom, že Benedikt bol zatrpknutý niektorými rozhodnutiami, ktoré prijal, sú nepravdivé.

Ruský vojak / Russký vojak / Okupant /

Ruská armáda verbuje do vojny na Ukrajine aj odsúdené ženy

05.02.2023 18:38

Medzi už naverbovanými je aj asi 50 žien zo ženského nápravnovýchovného tábora v Ruskom okupovanom meste Snižne v Doneckej oblasti.

Robert Kaliňák

Kaliňák nevylúčil návrat do politiky. Podľa neho ho tam volajú "nezákonné obvinenia"

05.02.2023 17:24

Exminister vnútra a člen predsedníctva Smeru tvrdí, že volebná kampaň sa bude spájať s kriminalizáciou opozície.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 473
Celková čítanosť: 1256608x
Priemerná čítanosť článkov: 2657x

Autor blogu

Kategórie