Založ si blog

Referendum: Matovič a spol. sa rozhodli plniť „agendu Smeru“

Matovič, Heger, Sulík, Remišová a ostatní predstavitelia vládnej koalície z marca 2020 takmer nonstop útočili na referendum o zmene ústavy lebo vraj ide o „Ficovu agendu“. Podstatou referendovej agendy Smeru bolo podľa Matoviča a spol. úsilie mafiána Fica vyhnúť sa cez predčasné voľby base, teda zaslúženému trestu za jeho „obrovské zločiny“.

Teraz sa postoj ešte stále vládnucej vládnej koalície voči Ficovi a jeho agende mení. SaS /ústami Zemanovej/ už pripúšťa nielen predčasné voľby ale aj ich júnový termín. Šokujúce však je, že najmä Matovič a spol. sa tiež rozhodli podporiť hlasovanie o predčasných voľbách. – Rozhodli sa tak vlastne pomôcť Ficovi v jeho sebazáchovnej agende. Matovič a spol. sa tak rozhodli spasiť Fica pred basou. Ba čo viac, hodením záchranného lana predčasných volieb mu dali šancu vyhrať nastávajúce voľby a stať sa po štvrtý raz premiérom SR.

Zdá sa vám tento reťazec zmien čudný ? Aj mne. Fakty však nepustia. Matovič a spol. doteraz odmietali predčasné voľby, ktoré chcel Fico presadiť referendom, ako čert svätenú vodu. Označovali ich ako Ficovu fintu ktorou sa chcel vyhnúť zaslúženému trestu a dlhoročnej base. Odmietali to. No už to neodmietajú. Naopak. Všade kde môžu, hovoria v predvečer referenda o predčasných voľbách. Čím je referendový 21.január bližšie, tým viac o tom mudrujú.

Možným vysvetlením tohto paradoxu je konštatovanie, že predčasné voľby a tobôž potom referendum neboli a nie sú agendou Smeru. Neboli a nie sú len o predčasných voľbách. Referendum je samostatná politická aktivita, ktorá síce s predčasnými voľbami súhlasí, – ale skôr v budúcnosti ako v prítomnosti. Smer síce referendu pomáhal ako mohol, no podstata referendového hnutia je občianska, demokratizačná, zameraná na rozšírenie účasti ľudí na správe vecí verejných. Bez ohľadu na to, či momentálnym správcom vecí verejných bude Smer, SaS, Hlas, PS alebo OLaNO.

Zmena postoja pôvodných vládnych strán OLaNO a SaS k predčasným voľbám, – obetovanie takmer roka vládnutia v prospech toho, aby referendum 21.januára „zlyhalo“ a bolo neúspešné je skutočnosť, že toto referendum nie je iba o šanci skrátiť funkčné obdobie tejto vlády. Podstatou protireferendového úsilia je STRACH LIBERÁLOV z SaS a POPULISTOV z OLaNO z DEMOKRATIZÁCIE SLOVENSKA, zo zvýšenia vplyvu národa na vládnutie. Matovič a Sulík sa boja toho, aby ľud dostal možnosť vládu nielen voliť ale aj /ak s ňou bude nespokojná drvivá väčšina voličov, napr. vyše 8O%/ – odvolávať !

Pôvodnú vládnu koalíciu nestraší ani tak Ficova agenda predčasných volieb. Straší ich predovšetkým DEMOKRATIZAČNÁ AGENDA prebudených občanov SR, volajúca po PRIAMEJ DEMOKRACII. Matovič, Sulík a Remišová sa boja prebudených občanov. A zahraničné mocenské štruktúry, ktoré im pomohli v 2020 k moci sa toho boja ešte viac. Tak veľmi, že radšej prikývnu na menšie zlo-predčasné voľby, než aby dopustili katastrofu-úspešné demokratizačné referendum.

Dobre vedieť. Odhodlanie priaznivcov demokracie a účasti ľudu na spravovaní Slovenska sa tým len posilní. Odteraz je jasné, že účasťou na referende 21.januára nebudeme napĺňať žiadnu Ficovu agendu -ale našu vlastnú agendu. Agendu nadstraníckej demokratizácie a prechodu od elitárskej papalášskej poslaneckej formy vlády k bezprostrednejšej priamejšej, ozajstnejšej demokracii bežných občanov pre bežných občanov.

Etnografka Nádaská-vojenský odborník ?

05.02.2023

Dnes doobeda je v móde písať blogy inšpirované rádiom či televíziou. Dovoľte mi prispieť tiež do partie podobným príspevkom. Neviem už v ktorej televízii som včera uvidel známu slovenskú odborníčku na všetko-pani Katarínu Nádaskú, vyštudovanú etnografku, pardon etnologičku, ako sa vyjadruje k otázke masového vyhýbania sa brannej povinnosti odvedených mužov na [...]

TB Smeru: informovať zakázané; znevažovať prikázané

03.02.2023

Na TB Smeru SSD sa včera i dnes objavovala jedna mediálna bomba za druhou. Odznievalo jedno obvinenie zo zneužívania právomocí OČTK za druhým. Všetko podložené výpoveďami ľudí, listinnými dôkazmi, legálnymi audionahrávkami. Prosto jedno informačné bum za druhým. Človek by čakal, že sa tak závažné odhalenia na adresu vyšetrovateľky Barčákovej, prokurátora Repu a [...]

Mierová koalícia alebo tanková koalícia: kam nás nová vláda a prvovoliči zaradia ?

01.02.2023

V Európe sa utvorili dve koalície: Jedna je tzv. „tanková koalícia“, ktorá chce Ukrajine čo najskôr dodať čo najviac tankov a umožniť jej dobyť Krym, Donbas, Zaporožie a Chersonskú oblasť a prinútiť Rusko ku kapitulácii. Do tejto smelej koalície, ktorá chce poslať na ukrajinský front v 2023 asi 300 tankov Challenger, Leopard, Leclerc a Abrams patrí /okrem USA/ [...]

Olexij Reznikov

Reznikov skončil ako ukrajinský minister obrany, nahradil ho Kyrylo Budanov

05.02.2023 21:33

K výmene na kľúčovom ministerskom poste dochádza v kritickom období, keď sa očakáva rozsiahla ruská ofenzíva.

Pápež František

Pápež obvinil kruhy v katolíckej cirkvi zo zneužívania smrti Benedikta XVI.

05.02.2023 21:25

Pápež František tvrdí, že fámy o jeho nezhodách s Benediktom alebo o tom, že Benedikt bol zatrpknutý niektorými rozhodnutiami, ktoré prijal, sú nepravdivé.

Ruský vojak / Russký vojak / Okupant /

Ruská armáda verbuje do vojny na Ukrajine aj odsúdené ženy

05.02.2023 18:38

Medzi už naverbovanými je aj asi 50 žien zo ženského nápravnovýchovného tábora v Ruskom okupovanom meste Snižne v Doneckej oblasti.

Robert Kaliňák

Kaliňák nevylúčil návrat do politiky. Podľa neho ho tam volajú "nezákonné obvinenia"

05.02.2023 17:24

Exminister vnútra a člen predsedníctva Smeru tvrdí, že volebná kampaň sa bude spájať s kriminalizáciou opozície.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 473
Celková čítanosť: 1256585x
Priemerná čítanosť článkov: 2657x

Autor blogu

Kategórie