Založ si blog

Zo Slovenska mizne korupcia !!!

Neveríte ? Nech sa páči pozrieť si rebríček krajín sveta, zhotovený Sorosovou mimovládkou Transparency International. Kto tieto údaje za SR poskytol ? Nuž slovenská pobočka Transparency International /TI/. Na základe čoho ? Údajov z OČTK, zo súdov, zo štátnych inštitúcií ? Nie ? Údajov zo sociologických prieskumov verejnej mienky ? Nie. – TI získala údaje z vyjadrení a materiálov medzinárodných finančných, diplomatických a think-tankových organizácií. A z vlastných subjektívnych názorov a postojov… No paráda…

Najzaujímavejšie je, že pozícia SR v rebríčkoch sa zlepšovala v časoch skvelej Radičovej vlády. Po nástupe Smeru k moci /2012/ sa začala zhoršovať a zlepšenie nastalo, čuduj sa svete, až po nástupe Matoviča, Hegera, Remišovej, Sulíka a Kollára k moci. Aká náhodička. Keď vládnu vlády svetonázorovo /sorosovskou krvnou skupinou/ blízke predstaviteľom slovenskej Transparency Internacional, korupcia na Slovensku klesá. Keď vládnu kakané ľavicové alebo národniarske vlády, korupcia stúpa nahor tak vysoko, že ich ani obrazovka na počítači nevie zachytiť.

V skutočnosti samozrejme v tomto sorosovskom rebríčku slniečkárskej mimovládky nejde o žiaden skutočné kriminologický, ekonometrický , či sociologický, výskum. Nejde o zisťovanie a hodnotenie reálnej korupcie, – buď cez tvrdé údaje príslušných národných inštitúciií, čo korupciu sledujú, alebo cez získavanie mäkkých údajov, t.j. prieskum názorov občanov na korupciu v tom-ktorom štáte. Ide o čosi úplne iné. Ide o POLITICKÝ rebríček. Ide o to, ako sa vládna politika v jednotlivých štátoch riadi sorosovskými „usmerneniami“. Ide o to, ako sa riadi liberálnymi „hodnotami“ nadnárodných vládnucich štruktúr. Slovenská vláda sa od 2020 poslušne riadi sorosovským liberalizmom /aj keď to občas „kazí“ nevyspytateľné OĽaNO/. Preto si SR o niekoľko miest polepšila. V Maďarsku vládne neposlušný Orbán. Sorosa, Washington a Brusel to hnevá. Preto Maďarsko v rebríčku korupcie pokleslo. Čo tam po reálnom stave korupcie v Maďarsku a na Slovensku. Podstatné je, kto sa ako politicky správa. A podľa tohto Slovensko dostane chválitebnú známku a Maďarsko takmer nedostatočnú.

Politicky ovplyvnené dnes nie sú iba rebríčky korupcie, ale už aj rebríčky kvality životného prostredia, rebríčky schopnosti detí čítať s porozumením…dokonca už aj rebríčky na svetových súťažiach ženskej krásy. Ešte aj záhradné kanáriky v liberálnom Fínsku krajšie spievajú ako tie, čo žijú v orbánovskom Maďarsku. Že vo Fínsku kanáriky v záhradách voľne nežijú /alebo žijú iba zriedka/ ? No a čo. Honosná organizácia XYZ International to tak zistila. Preto tomu musí každý správny Európan veriť. A bodka.

Tvrdiť, že korupcia v SR za panovania tejto vlády klesá, je samozrejme, veľká nehanebnosť. Je to dôvod, aby sa tí, čo sa pokúšajú vybaviť si čosi na úradoch, v nemocniciach, na školách …len poriadne rozčertili. Aby pri počúvaní SRo, ktoré tomuto akože výskumu korupcie venovali dnes naobed v správach štvrtinu času, poslucháči masovo zhasínali rádiá alebo ich prelaďovali od Rádia Slovensko čo najďalej.

Autorom „prieskumu“ TI takýto postup neprekáža. Oni vedia, že sa na veľkých súboroch nájdu aj ľudia menej chápaví a tí sa na hlášku o klesajúcej slovenskej korupcii chytia. Pár tisíc ľudí sa na takúto správu dá namotať. A o to ide. Každá tisícka je dobrá. Najmä pred voľbami.

Konsenzus medzi prozápadnými a pronárodnými silami = to je ten správny Smer !

25.03.2023

Iba stručne. Nedá mi totiž nezareagovať na polemiku moderátora Bielika s predsedom Smeru SSD R.Ficom v podcaste Pravdy. Bielik chcel pôvodne viesť s Ficom dialóg. Veľmi rýchlo však s ním rozprúdil polemiku. Bielik, samozvaný ideológ celospoločenských záujmov, neustále vyčítal vodcovi opozície, že je voči súčasnej slovenskej vláde – predstavte si tú drzosť, [...]

Bravó RTVS, bravó Čarnogurský !

23.03.2023

Pred štyrmi dňami som tu na margo výročia sviečkovej manifestácie porovnával názory a mediálny priestor, ktorí majú k dispozícii dvaja najznámejší organizátori protestu proti náboženskej neslobode, – J.Čarnogurský a F.Mikloško. Včera večer na RTVS redaktor Daniška pripravil akoby pokračovanie tejto témy. Zavolal si na diskusiu hostí -ako je u neho obvyklé, [...]

Mikloško a Čarnogurský-dve odlišné tváre Sviečkovej manifestácie

19.03.2023

Slávna Sviečková manifestácia je v slovenskej verejnosti spojená s menami dvoch jej organizátorov F.Mikloška a J.Čarnogurského. Hoci ide o tú istú udalosť, „naše“ médiá sa k jej organizátorom správajú diametrálne odlišne. Ďalší príklad neetického, straníckeho a neobjektívneho spôsobu výkonu novinárskeho povolania. Ján Čarnogurský je pre [...]

auta, pr

Nemecko a Európska komisia urovnali spor o koniec spaľovacích motorov. V čom je háčik?

25.03.2023 11:24

Po roku 2035 bude ďalej možné nanovo registrovať vozidlá so spaľovacími motormi, ak budú tankovať uhlíkovo neutrálne palivá.

rusko vojaci mobilizácia

Kremeľ nariadil obliecť do uniforiem ďalších 400-tisíc Rusov. Je to reálne?

25.03.2023 11:18

Rusko spúšťa masívnu náborovú kampaň na doplnenie vyčerpaných inváznych síl na Ukrajine, kde podľa západných údajov prišlo o viac ako 200-tisíc vojakov.

zmena času

V noci zo soboty na nedeľu začne platiť stredoeurópsky letný čas

25.03.2023 10:33

O 2.00 h stredoeurópskeho času (SEČ) sa hodinky posunú o hodinu dopredu na 3.00 h stredoeurópskeho letného času (SELČ).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 510
Celková čítanosť: 1469374x
Priemerná čítanosť článkov: 2881x

Autor blogu

Kategórie