Založ si blog

Kritizujem zlých novinárov ako je Jančkárová a mám na to právo

Darmo sa Čaputová, Heger a Kollár snažia, obranou zlej práce novinárov sa iba ďalej zhovaďujú. Darmo sa „odvolaní“ poslanci zo skrachovanej stále ešte vládnej koalície snažia zvolávať také či onaké parlamentné výbory, darmo médiá rozkrúcajú pekelné hysterické kampane proti najsilnejšej a najpopulárnejšej opozičnej strane- pravdu nezakryjú. – Aká je pravda ?

Po prvé, ja ako občan SR, ako daňový poplatník mám plné právo kritizovať tých, ktorí sú platení z mojich peňazí. Mám právo kritizovať novinárov ako Jančkárová, ktorý svoju prácu robia neodborne, nemorálne, zle. Mám právo kritizovať informačný servis, ktorý klame, sabotuje, cenzuruje miesto toho, aby poskytoval objektívne, nestranné a vyvážené informácie.

Po druhé, prečo si myslím, že Jančkárová je zlá novinárka, ktorú možno a treba verejne kritizovať ? Tak teda po poriadku: 1/ lebo si svojvoľne , bez ohľadu na zaužívané zvyklosti demokratického sveta, volá do diskusií účastníkov tak, aby provládni, prozápadní diskutéri boli v početnej presile: minimálne 1 ku 2 /s moderátorom 1 ku 3/, ale neraz aj 1 ku 3, s moderátorom 1 ku 4; 2/ lebo sa ako moderátorka otvorene stavia na stranu prozápadných diskutérov, aj keď by mala byť nestranná a nadstranícka; 3/ lebo predstaviteľom strany Smer nedovolí súvislý jazykový prejav, brutálne im skáče do reči, prerušuje ich, zosmiešňuje, okrikuje, správa sa k nim ako policajný vyšetrovateľ k beštiálnemu vrahovi; 4/ lebo si osobuje právo vyberať si diskutérov z opozičnej strany podľa ľubovôle-akoby RTVS nebola verejnoprávne médium ale súkromné médium pani Jančkárovej; 5/ lebo bojkotuje účasť v „jej“ besede pre legitímnych zástupcov legitímnej opozičnej strany K-LSNS, opozičnej strany Republika príp. opozičnej strany SNS. – Všetko toto sú hrubé novinárske chyby, v rozpore nie iba s novinárskou etikou ale aj s bežnými mravmi občiasnskeho spolunažívania.

Po tretie, údajné písomné vyhrážanie sa v údajne reálnom / avšak anonymnom/ liste novinárke Jančkárovej spája hrozby znásilnenia, ublíženia príbuzným a zavraždenia novinárky s triviálnym prístupom podpredsedu Smeru dr. Blahu do diskusie v rozhlase. Zjavný produkt chorej mysle príp. produkt agenta-provokatéra sa tu používa na diskreditáciu nielen strany Smer ale aj na diskreditáciu oprávnenej požiadavky slovenskej verejnosti, zameranej na skvalitnenie práce novinárov. Osobitne na skvalitnenie práce moderátorky Jančkárovej. Výplod psychopata, s akým sú dennodenne konfrontovaní desiatky novinárov a stovky politikov je v mediálnej a politickej kampani proti Smeru prezentovaný ako svojho druhu manifest, ako oficiálne stranícke stanovisko Smeru proti Jančkárovej a proti slobodnému výkonu novinárskeho povolania ako takého. Nezmysel non plus ultra. Iba človek, ktorý je chorý rovnako ako autor výhražného listu Jančkárovej si môže myslieť, že veľká a vážená strana ako Smer si bude vymáhať právo účasti v akejsi diskusnej relácii hrozbou znásilnenenia a hrozbou smrti.

Po štvrté, na Slovensku niet normálneho človeka, ktorý by neodsudzoval vyhrážky pani Jančkárovej /či už reálne alebo fiktívne/. Tak ako na Slovensku niet normálnych občanov, ktorí by neodsudzovali podobné vyhrážky aj iným ľuďom: politikom, novinárom, úradníkom, obyčajným občanom. Na odsúdenie trestného činu netreba ani vyjadrenia prezidenta, ani premiéra, ani šéfa parlamentu, ani výborov či pléna parlamentu, ani takých či onakých novinárskych a verejných inštitúcií, nedajbože zahraničných organizácií. Robiť z jedného výhražného listu mediálnu hystériu je preto nielen nezmyselné a nelogické, ale možno aj trochu podozrivé…

Novinárka Jančkárová robí svoju prácu podľa môjho osobného občianskeho názoru zle. Kritizujem ju, pretože si ju do istej miery platím, kupujem si jej verejnoprávny informačný servis cez platenie daní, -a ona neodvádza ten profesionálny výkon, za aký som jej zaplatil. Ak som s ňou nespokojný, kritizujem ju tak, ako kritizujem zlú prácu iných „dodávateľov“ služieb. Jančkárová nie je boh a ani poloboh. Je to obyčajný servisný pracovník, – kritizovateľný ako som aj ja a všetci, čo tu na Slovensku žijeme.

Jančkárovú nekritizujem ako politik. Kritizujem ju ako občan. Používam pritom nástroj, ktorý mám k dispozícii: blog, – Blog, teda neformálny nástroj na vyjadrenie verejnej a občianskej mienky. Snažím sa pritom dodržiavať etické normy, ktoré poskytovateľ blogovej platformy stanovil. Preto si myslím, že som v práve. Aj keď kritizujem, aj keď chválim. – Rád by som chválil aj Jančkárovú, no nemôžem. Nie je v tom nič osobné. Je v tom len a len jej práca. Jej bohužiaľ, nekvalitná práca.

„Súžitie“ Bombica s Havranom na STVR – možné či nemožné ?

12.06.2024

Nebuďme ako oni. Vymeňme Machaja za niečo, čo má aspoň trochu manažérske schopnosti. Vymieňajme. No netrhajme aj s koreňmi. Bolo by mi totiž smutno za inšpiráciou, akú predstavujú múzy typu Jančkárovej, Frindta, Havrana, Makaru a pod. Keby bolo na mne, ponechal by som im priestor niekde na dvojke alebo v menej exponovanom čase. Nech vyvažujú to, čo prinesú do vysielania [...]

Matovič kritizuje Šimečkovu progresívno-liberálnu totalitu

10.06.2024

„Progresívne Slovensko musí poraziť Smer !“- Takúto protificovskú ideovú a mobilizačnú totalitu kritizoval včera pri rozbore výsledkov volieb do EP predseda hnutia Slovensko Igor Matovič. Podľa neho je takéto uvažovanie a konanie slovenských opozične naladených voličov krátkozraké a škodlivé. – Výnimočne mu musím dať za pravdu. Akékoľvek nesúrodé [...]

Víťazstvo Šimečku, ktoré Smer, Republiku a Hlas nadmieru poteší

09.06.2024

Gratulujem progresívnym liberálom k víťazstvu v eurovoľbách. Konečne sa slniečkárom podarilo vyšolíchať po sérii prehier aspoň jedno víťazstvo. Je to víťazstvo totálneho zjednotenia všetkého, čo malo progresívne ruky a liberálne nohy a čo sa takmer do posledného priaznivca objavilo pri volebných urnách. Je to víťazstvo, za ktoré liberáli z SaS a Demokratov [...]

zelenskyj, summit, švajčiarsko, ukrajina,

Zelenskyj: Keby Rusko malo záujem o mier, nebola by žiadna vojna

15.06.2024 20:45, aktualizované: 21:35

Na mierovom summite o Ukrajine vo Švajčiarsku sa zúčastňuje viac ako 90 krajín a osem medzinárodných organizácií.

francúzsko, Protest, krajná pravica

Desaťtisíce Francúzov protestovali proti krajnej pravici, môže vyhrať predčasné voľby

15.06.2024 19:53

Francúzsky prezident Macron vyhlásil predčasné voľby po neúspechu svojho centristického tábora v minulotýždňových eurovoľbách.

žilina, polícia,

Otrasný nález. V meste Rajec našli bezvládne telo novorodenca

15.06.2024 19:14, aktualizované: 20:20

Stať sa tak malo vedľa materskej škôlky.

Peter Pellegrini, inaugurácia

Bude Pellegrini nadstranícky? Bude z neho skôr Gašparovič než Kováč, hovoria odborníci. Podporu koalície ešte bude potrebovať

15.06.2024 19:00

Politológovia nepredpokladajú, že sa Pellegrini voči vláde bude vymedzovať. Podporu koalície ešte bude potrebovať pri prípadnej opätovnej kandidatúre. Môže však prekvapiť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 776
Celková čítanosť: 2921432x
Priemerná čítanosť článkov: 3765x

Autor blogu

Kategórie