Založ si blog

Mikloško a Čarnogurský-dve odlišné tváre Sviečkovej manifestácie

Slávna Sviečková manifestácia je v slovenskej verejnosti spojená s menami dvoch jej organizátorov F.Mikloška a J.Čarnogurského. Hoci ide o tú istú udalosť, „naše“ médiá sa k jej organizátorom správajú diametrálne odlišne. Ďalší príklad neetického, straníckeho a neobjektívneho spôsobu výkonu novinárskeho povolania.

Ján Čarnogurský je pre „naše“ médiá príkladom proruského kolaboranta, naničhodníka, ktorého treba ignorovať, bojkotovať alebo démonizovať. V súčasnosti, keď si pripomíname výročie Sviečkovej, sa spomína na všetko, -len na úlohu Jána Čarnogurského v nej nie. Prečo ? Pretože Čarnogurský by v súvislosti s dnešným vývojom v event. interview možno spomenul analógiu prenasledovania slovenskej cirkvi vo vtedajšej ČSSR a toho, ako banderovci na príkaz Zelenského prenasledujú ruskú pravoslávnu cirkev na Ukrajine. Ferko Mikološko na rozdiel od tejto prirodzenej analógie by pospomínal všeličo. „Putinovu inváziu“, Ficovu mafiu, dokonca aj darovanie migov 29 Ukrajine.

Mikloško a Čarnogurský sú príkladom odlišnéhp vývoja historických osobností. Čarnogurský s vekom múdrie, dozrieva ako víno. Je schopný sebareflexie. Priznáva si nielen zásluhy ale aj politické chyby. Napríklad aj takú akou bolo nehlasovanie za zvrchovanosť SR a za jej prvú ústavu. Mikloško zakrnul v štádiu sprísahanca proti komunistom. Dodnes proti ním bojuje, dodnes ich vidí azda aj pod vlastnou posteľou. Dodnes zotrváva na pozícii čechoslováctva a neslovenskej a nekresťanskej rusofóbie.

Čarnogurský zostal kriticky zmýšľajúcim intelektuálom, ktorý ide za svojou pravdou. Z Mikloška sa stal prozápadný režimistický oportunista a konjunkturalista. Čarnogurskému sa médiá vyhýbajú ako čert krížu. Mikloško je na výročie nežnej a sviečkovej miláčikom kamier a mikrofónov. Dvaja vodcovia toho istého hnutia, dve odlišné osobnosti.

-História ukáže, ktorý boj bol spravodlivejší. História ukáže, kto s odstupom času bojoval „za boha a za národ“ a kto bol iba dobrodružným sprisahancom, neschopným povzniesť sa nad starodávnu nenávisť voči svojim dnes už nebohým protivníkom.

Moderátor Bielik zase zlyhal

08.06.2023

Vo štvrtok večer sa moderátor Bielik v diskusii medzi JUDr. Kaliňákom a gen.Mackom zase blamoval. Zase zlyhal. Opäť ukázal nízku úroveň svojej emocionálnej sebakontroly, keď sa vášnivo púšťal do chronického skákania do reči a hádok s dr. Kaliňákom. Opäť ukázal svoju nízku vzdelanostnú úroveň v oblasti politológie a histórie, keď miešal ukrajinskú a ruskú [...]

Vojnou ku mieru ?

06.06.2023

Stalo sa módou predvolebnej sezóny ponúkať slovenskej verejnosti kadejaké nezmysly. Najmä však to, že jediná cesta k mieru je vraj maximálne vyzbrojovanie Ukrajincov zo strany „demokratických“ štátov NATO. Absurdný nezmysel pri ktorom tí čo posielajú zbrane na front sú mierotvorcovia a tí, čo požadujú okamžité zastavenie paľby a diplomatické rokovania o mieri [...]

Hejteri, hor sa do práce !

05.06.2023

Naše euroatlanticky orientované médiá vám vydláždili cestu do roboty. Už nemusíte chodiť za robotou okresnými cestičkami, ako kdesi v Maďarsku.. Už máte otvorenú diaľnicu priamo cez telá nežiadúcich blogerov a ich článkov. Nebojte sa, ste u nás nielen vítaní ale aj rozmaznávaní. Nuž a vy, grafomani, sektári a rusobijci a ficobijci, nebojte sa u nás publikovať. Keby [...]

Ukrajina, Cherson, záplava, priehrada

Voda zo zničenej priehrady Kachovka už nedokáže chladiť jadrovú elektráreň

08.06.2023 21:50

Hladina vody klesla pod kritickú úroveň. Všetkých šesť reaktorov tejto elektrárne už bolo postupne odstavených.

automobilka PSA, Trnava

Čo ohrozuje 20 tisíc pracovníkov v automobilkách? Zákaz spaľovacích motorov to nie je

08.06.2023 20:36

Európsky parlament môže schválený zákaz spaľovacích motorov od roku 2035 ešte posunúť alebo zrušiť. Ako budú hlasovať naši europoslanci?

žralok

Po útoku žraloka v egyptskej Hurghade zomrel ruský občan

08.06.2023 19:50

Mladý muž mal žiť v Egypte dlhodobo.

Bratislava / Električka / Dažde / Búrka /

Bratislavu zasiahla silná búrka. Doprava kolabovala, hasiči vyťahovali autá zo zatopených podjazdov

08.06.2023 17:17, aktualizované: 20:30

Hlavné mesto priblížilo, že išlo o naozaj mimoriadne intenzívne zrážky, ktoré kanalizácia napriek pravidelnej údržbe nestíha odvádzať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 557
Celková čítanosť: 1800159x
Priemerná čítanosť článkov: 3232x

Autor blogu

Kategórie