Založ si blog

Niečo sa udeje

Nasadili na Rusko najviac sankcií v histórii ľudstva. Cieľ ? Zbedačiť Rusko, zlikvidovať mu tyl na úspešnú realizáciu špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine. Vyvolať v Rusku občianske nepokoje, štrajky, demonštrácie. Odstrániť od moci Putina…

Putin má ale aj po vyše roku vojnovej ekonomiky, uťahovania opaskov, obmedzenia niektorých formálnych slobôd stále takmer 85%-nú podporu obyvateľstva.

V Nemecku sú nevídané štrajky. V doprave, v priemysle, v službách. Lebo reálne prijmy Nemcov klesajú, vysoké vojenské výdavky, protiruské sankcie, drahé energie a umelé pumpovanie peňazí do ekonomiky zvyšuje nezamestnanosť a bankový systém začína haprovať.

Vo Francúzsku sú v uliciach milióny ľudí. Väčšie mestá /Paríž, Bordeau, Lyon…/ svietia do noci od horiacich aut, obchodov, barikád. Francúzi odmietajú ísť do dôchodku neskôr. Neveria Macronovej vláde. Vedia, že rastúce sociálne náklady sa skrátením života ľudí v dôchodku nezmenia. Žiadajú vziať peniaze na dôchodky a sociálne zabezpečenie z výdavkov na armádu a z obnovy normálnych obchodných vzťahov s Ruskom a Čínou.

V Izraeli ľudia odmietajú fašizáciu štátu, odmietajú beztrestnosť vládnych korupčníkov, odmietajú vládou riadené súdnictvo, militantnú religiozitu a vyhrocovanie vzťahov s arabskou menšinou. Žiadajú obnovu predchádzajúcich vzťahov s Ruskom.

V USA občania rekordne nízko /iba z 38%/ veria svojmu prezidentovi. Búria sa proti kriminalizácii „opozičných“ republikánov, najmä ich neformálneho vodcu D.Trumpa. Žiadajú obnovu demokratických práv a prechod od jednostrannej podpory vojny na Ukrajine ku podpore mierových diplomatických riešení a ku normalizácii vzťahov s Ruskom.

Niečo sa vo svete deje. Niečo sa chystá. – Čo to bude ?

Moderátor Bielik zase zlyhal

08.06.2023

Vo štvrtok večer sa moderátor Bielik v diskusii medzi JUDr. Kaliňákom a gen.Mackom zase blamoval. Zase zlyhal. Opäť ukázal nízku úroveň svojej emocionálnej sebakontroly, keď sa vášnivo púšťal do chronického skákania do reči a hádok s dr. Kaliňákom. Opäť ukázal svoju nízku vzdelanostnú úroveň v oblasti politológie a histórie, keď miešal ukrajinskú a ruskú [...]

Vojnou ku mieru ?

06.06.2023

Stalo sa módou predvolebnej sezóny ponúkať slovenskej verejnosti kadejaké nezmysly. Najmä však to, že jediná cesta k mieru je vraj maximálne vyzbrojovanie Ukrajincov zo strany „demokratických“ štátov NATO. Absurdný nezmysel pri ktorom tí čo posielajú zbrane na front sú mierotvorcovia a tí, čo požadujú okamžité zastavenie paľby a diplomatické rokovania o mieri [...]

Hejteri, hor sa do práce !

05.06.2023

Naše euroatlanticky orientované médiá vám vydláždili cestu do roboty. Už nemusíte chodiť za robotou okresnými cestičkami, ako kdesi v Maďarsku.. Už máte otvorenú diaľnicu priamo cez telá nežiadúcich blogerov a ich článkov. Nebojte sa, ste u nás nielen vítaní ale aj rozmaznávaní. Nuž a vy, grafomani, sektári a rusobijci a ficobijci, nebojte sa u nás publikovať. Keby [...]

Ukrajina, Cherson, záplava, priehrada

Voda zo zničenej priehrady Kachovka už nedokáže chladiť jadrovú elektráreň

08.06.2023 21:50, aktualizované: 22:33

Hladina vody klesla pod kritickú úroveň. Všetkých šesť reaktorov tejto elektrárne už bolo postupne odstavených.

automobilka PSA, Trnava

Čo ohrozuje 20 tisíc pracovníkov v automobilkách? Zákaz spaľovacích motorov to nie je

08.06.2023 20:36

Európsky parlament môže schválený zákaz spaľovacích motorov od roku 2035 ešte posunúť alebo zrušiť. Ako budú hlasovať naši europoslanci?

žralok

Po útoku žraloka v egyptskej Hurghade zomrel ruský občan

08.06.2023 19:50

Mladý muž mal žiť v Egypte dlhodobo.

Bratislava / Električka / Dažde / Búrka /

Bratislavu zasiahla silná búrka. Doprava kolabovala, hasiči vyťahovali autá zo zatopených podjazdov

08.06.2023 17:17, aktualizované: 20:30

Hlavné mesto priblížilo, že išlo o naozaj mimoriadne intenzívne zrážky, ktoré kanalizácia napriek pravidelnej údržbe nestíha odvádzať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 557
Celková čítanosť: 1800286x
Priemerná čítanosť článkov: 3232x

Autor blogu

Kategórie