Založ si blog

Čaputová sa chce úplne znemožniť

Dnešné vyjadrenia Čaputovej -čo sa dá robiť-stále ešte obyvateľky prezidentského paláca, sú presne také, ako sa čakalo. Teda trucovité a na ženský spôsob aj tak trochu militantné. Je zrejmé, že posledný rok vo funkcii sa bude správať ako urazený márnomyseľník. Bude chodiť po Slovensku ako ohrdená žena, čo chodiac po byte všade búcha dverami a zapára.

Z výrokov, ktoré Čaputová dnes vyriekla v SRo by sa dalo všeličo vybrať a rozobrať ako exemplárny príklad toho, ako sa chce so svojou funkciou rozlúčiť resp. ako sa chce rozlúčiť so slovenskými politikmi a slovenskou verejnosťou. Je viac ako isté, že ak by Smer SSD vyhral voľby hoci aj s impozantným náskokom, urobí Čaputová Ficovi napriek a úlohou začať rozhovory, ktoré povedú ku vzniku novej vlády šéfa Smeru SSD nepoverí. Bude s ním iba diskutovať, či má „koaličný potenciál“. Koaličný potenciál sa ale netvorí v nezáväznej diskusii či vyjadreniach pre médiá. Tvorí sa pri rokovaniach s konkrétnymi politickými partnermi.

Čaputová to vie. Ale just bude konať tak, aby Fico rokovať s potenciálnymi partnermi nemohol. Aby na to nemal čas a ani pouvoir. Je evidentné, že Čaputová bude hľadať všetky možné výhovorky, zádrapky a pseudo-argumenty, aby Ficovi čas a dôvod seriózne rokovať o vláde nedala. Čaputová bude celý proces tvorby novej vlády po septembrových voľbách čo najviac predlžovať – aby tak Odor mohol šíriť svoj a jej pach po Slovensku čo najdlhšie. Je zrejmé, že bude využívať svoje úradné právomoci ale aj neformálne príležitosti, aby svojej rodnej strane „Progresívne Slovensko“ pomohla čo najviac k úspechu v parlamentných voľbách.

Za všetky kaprice spomeniem iba ten, čo najviac zaujal nielen mňa ale aj tvorcov hajlajtov v médiách. Čaputová ako urazená ženička z paneláka dala dnes všetkým najavo, že ona sa s prehrou na ústavnom súde len tak nezmieri, že ona ten paragraf 363 nenechá na pokoji a že tobôž nenechá na pokoji generálneho prokurátora dr.Žilinku. Bude vraj podrobne analyzovať zdôvodnenie rozhodnutia ústavného súdu, ktoré odmietlo Čaputovej návrh na vyhlásenie § 363 za nesúladný s ústavou. Zdá sa jej, že by sa v ňom mohla nájsť nejaká smietka, do ktorej by sa mohla zadrapiť. Keby len zadrapiť ! To je najmenej. Čaputová chce v zdôvodnení ÚS nájsť aspoň náznak kritiky prokurátorskej práce. Chce tam nájsť hoci aj veľmi vzdialený dôvod, ktorý by pri troche obrazotvornosti umožnil disciplinárne potrestať generálneho prokurátora JUDr. M.Žilinku. Diabla v talári. Človeka, ktorý hatí prácu poctivých čurilovcov. Človeka, ktorý je po Ficovi asi druhým najväčším Čaputovej osobným nepriateľom.

Hovorí sa, že kto chce psa biť, palicu si nájde. Čaputovej prvá palica -ústavný súd, – zlyhala. Teraz si chce do ruky vziať druhú palicu, Najvyšší správny súd. Aj jeho personálne obsadenie je viac-menej jej dielo. Čaputová dúfa, že jej aspoň ľudia na Najvyššom správnom súde zostanú povďační a nesklamú…

Čaputová je odhodlaná /za pomoci expertov ako je Mazák, Lipšic, Baránik či Dostál/ hoci aj v poslednej minúte platnosti jej úradnej kompetencie navrhnúť pre dr. Žilinku trest najprísnejší. – Taký, ako je buchnutie dverami, pri ktorom azda aj veraje vyletia zo steny.

Úbohosť ako vyšitá. Nielen preto, že ňou Čaputová opäť dokazuje svoju malosť, svoju neschopnosť rešpektovať iný názor, neschopnosť prehrávať, neschopnosť prijímať kritiku, neschopnosť konať s pokorou, ale aj svoju neschopnosť férovo politicky bojovať a rešpektovať zákon.

Nuž, bude že to na Slovensku ešte veselo. Ešte si toho s našou zlatovlasou palácovou paničkou veľa užijeme. Ešte sa toho jej odoru veľa nadýchame, – pokiaľ nezmizne zo slovenského verejného života. Je jedno kam. Doprajem jej, aby to bolo aj na ten najlukratívnejší bruselský post. Nech sa má dobre. A nech odíde čo najďalej od nás. – Aby sa malo dobre aj naše milované, pekné Slovensko.

Názoroví oponenti opozície nie sú potrební ?

30.11.2023

Dnes po obede vysielal SRo nechutne nevyváženú „diskusiu“ dvoch „expertov“ na tému hypotekárnych úverov. Obaja hovorili v podstate to isté – Ficova vláda zbytočne míňa peniaze, dáva ich /zatiaľ nie ešte úplne zbedačenej / strednej triede Slovákov a ich rodinám, miesto toho aby šetrila, konsolidovala t.j. aby tieto peniaze poslala finančným [...]

Pozor,- plyn !

29.11.2023

Staré štruktúry z čias minulej vlády tu ešte stále riadne smrdia. Nielen v polícii ale takmer v každom rezorte. Najnovšie riadne zasmradli v rezorte hospodárstva. Konkrétne v URSO. Skôr, než vedenie URSO stihla ministerka Saková vymeniť, vyparatilo Slovákom poriadne chrapúnstvo. V štýle „po nás potopa“ verejne ohlásilo možné drastické zvýšenie cien plynu pre [...]

Pán „politológ“ Štefančík, prečo klamete ?

28.11.2023

Je neuveriteľné, ako môže človek s titulmi pred menom i za menom s ľahkosťou motýlieho letu šíriť po médiách všakovaké nepravdy, vulgo klamstvá. Spomedzi množstva takýchto klamstiev vyberám aspoň jedno. To najnovšie, čo na spravodajskom kanále JOJ24 vyriekol pán Štefančík dnes. Podľa pána Štefančíka sa súčasná vládna koalícia v parlamente zaoberá vecami, čo [...]

ján Culka

Akcia NAKA: Culka a Zveřina idú väzby, rozhodol špecializovaný súd

30.11.2023 17:14

Pondelkový zásah NAKA sa okrem iného týkal podozrení z nehospodárneho spravovania majetku v štátnych podnikoch Slovenský vodohospodársky podnik a Vodohospodárska výstavba.

LGBTI+, moskva, homosexuáli

Najvyšší súd v Rusku zakázal LGBT+ hnutie, označil ho za extrémistickú skupinu

30.11.2023 17:09

Žalobu podalo tento mesiac ruské ministerstvo spravodlivosti.

izrael, hamas, rukojemníci

Blinken: Prímerie prináša výsledky. Hamas prepustí ďalších rukojemníkov, rokuje sa o predĺžení prímeria

30.11.2023 16:59

Izrael a Hamas sa vo štvrtok dohodli na predĺžení prímeria do piatka.

06-shutterstock 663728050

Nemocnica v Partizánskom preruší prevádzku pôrodnice a neonatológie

30.11.2023 16:32

K tomuto kroku pristúpi pre personálne dôvody.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 651
Celková čítanosť: 2431419x
Priemerná čítanosť článkov: 3735x

Autor blogu

Kategórie