Založ si blog

Odor klame: Fico nechce banderovcov v NATO !

Dodnes som si myslel, že Odor je síce slniečkár ale zároveň skôr finančný odborník než slniečkár-politik. Človek sa učí až do smrti. Oddnes viem, že Odor nie je finančník, ale na finančníka sa hrajúci slniečkársky politik – DEMAGÓG. A lacný „humorista“.

Prečo ? Lebo si tento Čaputovej odor obtrel len tak, bez príčiny svoju demagogickú hu…pardon ústa o R.Fica. /Potom, čo si zavtipkoval na účet Ľ.Blahu, je toto druhý prípad otvoreného útoku „pána apolitického úradníka“ na Smer SSD/.

Odor dnes nepochopiteľne demagogicky zaklamal, že aj Fico súhlasí so vstupom Ukrajiny do NATO. Odor použil prítomný čas „súhlasí“. Nie čas minulý, ako by to bolo faktograficky korektné. Odor demagogicky preniesol názor rezortu zahraničia za prvej Ficovej vlády aj na Fica. Odor však preniesol názor prvej Ficovej vlády, reflektujúci politickú realitu z roku 2008 na súčasnosť. Ignoroval cca 15 rokov vývoja a zmien, ktoré medzitým vo svete a aj na Ukrajine nastali. Odor „zabudol“ na to, že v rokoch 2006-2008 diskutoval o možnom vstupe do NATO s predstaviteľmi Západu aj V.V.Putin. Na základe týchto diskusií potom vznikla skupina „NATO-Rusko“, fungujúca de iure do 2022. Takáto skupina teraz má vzniknúť aj medzi NATO a Ukrajinou.

Slovom, diskusie o rozšírení NATO o Rusko a teda aj Ukrajinu boli v 2008 celkom legitímne a normálne. Transponovať ich na súčasné obdobie je však nielen nekorektné, demagogické ale priam HLÚPE. To, čo si /možno !/ myslel o Ukrajine a NATO Fico v 2008 je samozrejme diametrálne iné, ako to, čo si o členstve Ukrajiny v NATO myslí Fico dnes. Dnes by Fico s členstvom Ukrajiny v NATO nesúhlasil. Po prvé preto, lebo demokratická Ukrajina ako zvrchovaný právny štát zanikla majdanským protiústavným pučom v 2014. To čo dnes v Kyjeve je, nie je štát ale iba vazalský režim USA. Po druhé preto, lebo tzv. „ukrajina“ vedie t.č. vojnu proti svojmu susedovi a krajina vo vojnovom stave sa do NATO neprijíma. Po tretie preto, lebo Fico má podľa slov z dneška o perspektívach Ukrajiny iné zámery než je členstvo v NATO. Fico navrhuje, aby sa z Ukrajiny stal neutrálny nárazníkový štát. Štát, ktorý nebude vo vojenskom pakte ani so Západom a ani s Ruskom. Štát, ktorý bude mať bezpečnostné záruky nielen od Západu ale aj od Východu.

Takže, Odorkám, – prestaň rozprávať kaviarenské vtípky a bonmotíky. Prestaň sa zosmiešňovať ako treťoradý slniečkársky demagóg. Skús byť „rendes ember“ a správaj sa tak, ako sa to od človeka vo sviatočnom obleku očakáva.

Fico banderovcov v NATO nechce. Na tom žiadne slniečkárske bonmoty nič nezmenia. Na tom nič nezmení ani plytká demagógia Čaputovej Odora. O postoji Slovenska k členstvu banderovcov v NATO nerozhodne ani Čaputová ani Kollár a ani Odor. Rozhodnú o tom Slováci vo voľbách 30. septembra 2023.

Názoroví oponenti opozície nie sú potrební ?

30.11.2023

Dnes po obede vysielal SRo nechutne nevyváženú „diskusiu“ dvoch „expertov“ na tému hypotekárnych úverov. Obaja hovorili v podstate to isté – Ficova vláda zbytočne míňa peniaze, dáva ich /zatiaľ nie ešte úplne zbedačenej / strednej triede Slovákov a ich rodinám, miesto toho aby šetrila, konsolidovala t.j. aby tieto peniaze poslala finančným [...]

Pozor,- plyn !

29.11.2023

Staré štruktúry z čias minulej vlády tu ešte stále riadne smrdia. Nielen v polícii ale takmer v každom rezorte. Najnovšie riadne zasmradli v rezorte hospodárstva. Konkrétne v URSO. Skôr, než vedenie URSO stihla ministerka Saková vymeniť, vyparatilo Slovákom poriadne chrapúnstvo. V štýle „po nás potopa“ verejne ohlásilo možné drastické zvýšenie cien plynu pre [...]

Pán „politológ“ Štefančík, prečo klamete ?

28.11.2023

Je neuveriteľné, ako môže človek s titulmi pred menom i za menom s ľahkosťou motýlieho letu šíriť po médiách všakovaké nepravdy, vulgo klamstvá. Spomedzi množstva takýchto klamstiev vyberám aspoň jedno. To najnovšie, čo na spravodajskom kanále JOJ24 vyriekol pán Štefančík dnes. Podľa pána Štefančíka sa súčasná vládna koalícia v parlamente zaoberá vecami, čo [...]

ján Culka

Akcia NAKA: Culka a Zveřina idú väzby, rozhodol špecializovaný súd

30.11.2023 17:14

Pondelkový zásah NAKA sa okrem iného týkal podozrení z nehospodárneho spravovania majetku v štátnych podnikoch Slovenský vodohospodársky podnik a Vodohospodárska výstavba.

LGBTI+, moskva, homosexuáli

Najvyšší súd v Rusku zakázal LGBT+ hnutie, označil ho za extrémistickú skupinu

30.11.2023 17:09

Žalobu podalo tento mesiac ruské ministerstvo spravodlivosti.

izrael, hamas, rukojemníci

Blinken: Prímerie prináša výsledky. Hamas prepustí ďalších rukojemníkov, rokuje sa o predĺžení prímeria

30.11.2023 16:59

Izrael a Hamas sa vo štvrtok dohodli na predĺžení prímeria do piatka.

06-shutterstock 663728050

Nemocnica v Partizánskom preruší prevádzku pôrodnice a neonatológie

30.11.2023 16:32

K tomuto kroku pristúpi pre personálne dôvody.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 651
Celková čítanosť: 2431395x
Priemerná čítanosť článkov: 3735x

Autor blogu

Kategórie