Založ si blog

Pošleme liberálnych extrémistov na smetisko dejín

V septembrových voľbách kandiduje viacero vlasteneckých pro-slovensky orientovaných ľavicových alebo národniarskych strán. Sú to strany, ktoré sa opierajú o cyrilometodskú kresťanskú tradíciu Slovenska a Slovákov. Sú to strany, ktoré nadväzujú na prácu národných buditeľov Fándlyho, Bernoláka, Kollára, Hollého, ktoré pokračujú v boji za slovenské Slovensko, započatom štúrovcami Štúrom , Hurbanom, Hodžom, J.Kráľom, J.Franciscim, Daxnerom a i. Sú to strany, ktoré sú pokračovaním snáh S.Hurbana Vajanského, Andreja Hlinku, Martina Rázusa a politického autonomistického hnutia, vedúceho k premene čechoslovakistického štátu, neuznávajúceho slovenskú svojbytnosť najprv na Česko-Slovensko /jeseň 1938/ a neskôr /14.3.1939/ k vyhláseniu prvej Slovenskej republiky.

Prvá SR vznikla v podmienkach, keď demokracie v dnešnej podobe vlastne v Európe ani neexistovali. Reflektovala vtedajšie predstavy o kresťanskom sociálnom štáte, opierajúce sa o pápežskú encykliku De rerum novarum. Režim v prvej SR bol silno autoritatívny. -Kde však vo vtedajšej Európe taký nebol ? Prvá SR musela počas 2.sv.vojny robiť ťažké, niektoré až osudové kompromisy s dominujúcou kontinentálnou veľmocou-Nemeckom. Zvlášť bolestivé boli tie, ktoré sa týkali židovských obyvateľov a tiež zapojenia slovenskej armády do boja proti boľševickému ZSSR. Keď tlak na slovenskú vládu zo strany Nemecka prerástol do okupácie, povstala veľká časť Slovákov zo zbraňou v ruke proti Nemcom. Povstanie bolo potlačené, no ukázalo vôľu Slovákov brániť svoj vlastný štát a svoju slobodu pred germánskou okupáciou.

Na túto tradíciu, na históriu boja proti germánskym a i. okupantom nadvazujú v súčasnosti pro-slovenské strany ľavicovej alebo národniarskej ľudovej orientácie. Teda strany ako Smer SSD, Hlas SD, SNS, Republika a príp. aj Sme rodina. Voči týmto stranám sa formuje blok extrémne liberálnych, extrémne proti-národných, kozmopolitných, nekriticky euroatlantických strán ako je SASKA, PS, Demokrati, Modrý Híd a pod. Sú to strany, čo kolaborovali a kolaborujú so západným kapitálom a jeho politickou reprezentáciou.

Kolaborantské, extrémne kozmopolitné a extrémne liberálne strany sú zradou slovenských národných a ľavicových tradícií. Slováci sú ľudia práce, nie ľudia kapitálu. Slováci sú hrdí na svoj jazyk, kultúru, tradície. Podstata slovenskosti je v oddanosti dedovizni a spoliehaní sa na plody vlastnej práce. Slovákom bola, je a bude cudzie liberalistické nadbiehanie extrémne kozmopolitným multikulti, LGBTI a gender ideológiám, ideológiám umelého miešania rás, bezduchého konzumu, protikresťanského novodobého pohanstva a iným liberálnym vplyvom.

Slováci, tak ako v minulosti budú voliť pro-slovenské strany. Slováci budú voliť v duchu tradícií svojich predkov. Slováci pošlú liberálnych extrémistov na smetisko dejín.

Smer SSD má podľa Polisu takmer 25% – prečo to médiá utajujú ?

22.09.2023

Najnovší prieskum agentúry Polis nie je pre naše mainstreamové liberálne médiá zdá sa, kóšer. Nevonia im, že sociálnodemokratické strany majú spolu vyše 35%. Nevonia im, že by na vznik ľavicovo-národniarskej vlády stačila bez dvoch poslancov trojkoalícia Smer+Hlas+SNS. Koaličný potenciál Smeru rozširuje Republika, Sme rodina a pro-orbánovská maďarská Aliancia. [...]

Niektorým slováčikom už načisto šibe ?

21.09.2023

Jeden pekný článok tu bol nedávno publikovaný pod názvom „Igorko, tebe už načisto šibe ?“ Samozrejme, že mu načisto a totálne šibe. Názov článku je zrejme myslený ako rečnícka otázka. Kašľať však na Igorka, -ten bol, je a zase bude skôr problémom pre psychiatrov a nie pre politológov a publicistov. Mňa zaujíma skôr iná otázka. Konkrétne – ČI [...]

Na vine slovenskej katastrofy sú „minulé vlády“

20.09.2023

V „našich“ médiách sa udomácnilo nové novinárske klišé: „na vine sú minulÉ vládY“. Za to, že SR je v morálnom a hospodárskom marazme nie je na vine takmer 4 roky vládnuca partička Heger, Matovič, Sulík, Remišová, Kollár -ale „minulé vlády“. Teda asi všetky vlády minimálne od čias maďarsko-rakúskeho vyrovnania, ČSR, prvej SR, [...]

morawieclk, zelenskyj

Morawiecki odkazuje Zelenskému, aby neurážal Poľsko

22.09.2023 23:20

Poľský premiér tak reagoval na Zelenského vyjadrenia na Valnom zhromaždení Organizácie Spojených národov.

Silná búrka v hlavnom meste

Pozor na silný vietor a dážď, najmä na severe Slovenska

22.09.2023 21:19

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy prvého i druhého stupňa.

Napolitano

Zomrel bývalý taliansky prezident Giorgio Napolitano

22.09.2023 20:46

Bol prvým talianskym prezidentom v dejinách, ktorý bol zvolený aj na druhé funkčné obdobie.

Alexej Navaľnyj

Väzneného opozičného politika Navaľného opäť poslali na samotku

22.09.2023 19:24

Vo väzení je Navaľnyj už dva a pol roka za údajný podvod. Jeho v poradí dvadsiaty "pobyt" na samotke bude trvať štyri dni, potom má odvolacie pojednávanie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 614
Celková čítanosť: 2197522x
Priemerná čítanosť článkov: 3579x

Autor blogu

Kategórie