Založ si blog

Pošleme liberálnych extrémistov na smetisko dejín

V septembrových voľbách kandiduje viacero vlasteneckých pro-slovensky orientovaných ľavicových alebo národniarskych strán. Sú to strany, ktoré sa opierajú o cyrilometodskú kresťanskú tradíciu Slovenska a Slovákov. Sú to strany, ktoré nadväzujú na prácu národných buditeľov Fándlyho, Bernoláka, Kollára, Hollého, ktoré pokračujú v boji za slovenské Slovensko, započatom štúrovcami Štúrom , Hurbanom, Hodžom, J.Kráľom, J.Franciscim, Daxnerom a i. Sú to strany, ktoré sú pokračovaním snáh S.Hurbana Vajanského, Andreja Hlinku, Martina Rázusa a politického autonomistického hnutia, vedúceho k premene čechoslovakistického štátu, neuznávajúceho slovenskú svojbytnosť najprv na Česko-Slovensko /jeseň 1938/ a neskôr /14.3.1939/ k vyhláseniu prvej Slovenskej republiky.

Prvá SR vznikla v podmienkach, keď demokracie v dnešnej podobe vlastne v Európe ani neexistovali. Reflektovala vtedajšie predstavy o kresťanskom sociálnom štáte, opierajúce sa o pápežskú encykliku De rerum novarum. Režim v prvej SR bol silno autoritatívny. -Kde však vo vtedajšej Európe taký nebol ? Prvá SR musela počas 2.sv.vojny robiť ťažké, niektoré až osudové kompromisy s dominujúcou kontinentálnou veľmocou-Nemeckom. Zvlášť bolestivé boli tie, ktoré sa týkali židovských obyvateľov a tiež zapojenia slovenskej armády do boja proti boľševickému ZSSR. Keď tlak na slovenskú vládu zo strany Nemecka prerástol do okupácie, povstala veľká časť Slovákov zo zbraňou v ruke proti Nemcom. Povstanie bolo potlačené, no ukázalo vôľu Slovákov brániť svoj vlastný štát a svoju slobodu pred germánskou okupáciou.

Na túto tradíciu, na históriu boja proti germánskym a i. okupantom nadvazujú v súčasnosti pro-slovenské strany ľavicovej alebo národniarskej ľudovej orientácie. Teda strany ako Smer SSD, Hlas SD, SNS, Republika a príp. aj Sme rodina. Voči týmto stranám sa formuje blok extrémne liberálnych, extrémne proti-národných, kozmopolitných, nekriticky euroatlantických strán ako je SASKA, PS, Demokrati, Modrý Híd a pod. Sú to strany, čo kolaborovali a kolaborujú so západným kapitálom a jeho politickou reprezentáciou.

Kolaborantské, extrémne kozmopolitné a extrémne liberálne strany sú zradou slovenských národných a ľavicových tradícií. Slováci sú ľudia práce, nie ľudia kapitálu. Slováci sú hrdí na svoj jazyk, kultúru, tradície. Podstata slovenskosti je v oddanosti dedovizni a spoliehaní sa na plody vlastnej práce. Slovákom bola, je a bude cudzie liberalistické nadbiehanie extrémne kozmopolitným multikulti, LGBTI a gender ideológiám, ideológiám umelého miešania rás, bezduchého konzumu, protikresťanského novodobého pohanstva a iným liberálnym vplyvom.

Slováci, tak ako v minulosti budú voliť pro-slovenské strany. Slováci budú voliť v duchu tradícií svojich predkov. Slováci pošlú liberálnych extrémistov na smetisko dejín.

Francúzska facka skutočnej demokracii

08.07.2024

Dohlasované. Vo Francúzsku nezvíťazila le Penová, nezvíťazila autentická vôľa ľudu, ale jej intrigánsky kalk. Zákulisie a dlhé ruky deep statu. Francúzska lekcia pre všetkých, čo veria v liberálnu ľavicu teda v ľavicu podľa strihu bruselskej paneurópskej sociálnodemokratickej/socialistickej strany PES. Francúzske voľby ukázali, že politická pluralita na Západe je iba [...]

Fico a spol. na ÚS drvivo zvíťazili

03.07.2024

Tak a je to dokonané. Dnes v noci zase budú labilnejší členovia Progresívneho Slovenska, SaS a OLaNO zaspávať iba vďaka upokojujúcim tabletkám. ÚS im zasadil úder, ktorý je bolestivejší a strategicky silnejší ako bola volebná porážka I.Korčoka. ÚS až na dve veci, týkajúce sa retroaktivity a jednu vec, týkajúcu sa rovnakého zaobchádzania odobril celú smerácku novelu [...]

Macronovi slniečkári: prehrali voľby a tak hybaj do ulíc !

01.07.2024

Všimli ste si, čo robia liberálni demokrati po volebnej porážke ? Akceptujú demokratický výsledok ? Ale kdeže. Už aj sú v uliciach, už tam hneď robia bordel a útočia na víťazov, či vyhrali iba „omylom“ či podvodom. V Nemecku, v nedávnych eurovoľbách , ale tiež v komunálnych a parlamentných voľbách dosiahla alternatívna strana k vládnucim nemeckým [...]

vojna na Ukrajine, NATO, Erdogan, Zelenskyj, Starmer, Stoltenberg

ONLINE: Trump telefonoval so Zelenským, dohodli sa na osobnom stretnutí

20.07.2024 05:35

Trump a Zelenskyj sa stretnú a prediskutujú kroky, ktoré by mohli ukončiť vojnu na Ukrajine. Vyplýva to z ich informácií o vzájomnom telefonáte.

koláž, fotky, mReportér

Prelety amerických stíhačiek F-16 nad slovenským nebom. Jedna pristávala, druhá ju prekvapila zozadu

20.07.2024 05:00

Toto sú najlepšie videá týždňa, ktoré zachytili naši mReportéri.

Biden

Koniec Bidenovej kampane je vraj len otázkou času, niekoľko sponzorov už nedá ani cent

19.07.2024 23:20

Viac ako 30 demokratických kongresmanov už prezidenta vyzvalo na odstúpenie z kampane.

banglades

Televízia i väznica v plameňoch, v Bangladéši to vrie. Študentské protesty majú 150 obetí, vláda povolala armádu

19.07.2024 21:07, aktualizované: 22:49

Len v Dháke počas piatku prišlo o život viac ako 50 študentov. Dnešok sa tak stal najkrvavejším dňom protestov. Doteraz ním bol štvrtok s viac ako 20 mŕtvymi.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 782
Celková čítanosť: 2962811x
Priemerná čítanosť článkov: 3789x

Autor blogu

Kategórie