Založ si blog

Milá Pravda: Kaliňák sa s Matovičom nepobil

Milé naše televízie, milé médiá, milá Pravda: klamať sa nemá. Aj keď máte to nešťastné živobytie, to rozporuplné novinárske povolanie, ani vtedy nie. Milé médiá, – vy pred zrakom celého Slovenska klamete. Tvrdíte, že sa Kaliňák pobil s Matovičom. -To nie je pravda, to je lož. Kaliňák vytrhol Matovičovi z ruky mikrofón. O pár sekúnd mu ho však vrátil. To je všetko. Iná vec je, že Matovič kopol Kaliňáka do krku a tváre. To je jednostranné napadnutie Kaliňáka, -nie je to však bitka.

Áno, po útoku Matoviča na Kaliňáka nasledovali dva údery päsťou do tváre Matoviča.. Neboli to však údery od Kaliňáka ale od člena Smeru s priezviskom Gluck. Pána Glucka po skončení incidentu ihneď médiá identifikovali a vďaka tejto identifikácii ho poslanci košického MZ zbavili funkcie v poslaneckom výbore resp. komisii. Ani v prípade konfrontácie Glucka s Matovičom však ku žiadnej bitke nedošlo. Nedošlo k výmene úderov medzi Gluckom a Matovičom. Matovič dostal dva údery do tváre. Bol by dostal asi aj viac, ale zasiahla mestská polícia, ktorá odstránila do megafónu vreštiaceho Matoviča z parkovania na chodníku a ukončila jeho nepovolenú exhibíciu.

Je mi ľúto, že tento blog venujem zdanlivej malichernosti, no musím. Lebo pravda zostáva vždy pravdou /ako povedal kedysi V.Biľak/, aj keď sa občas javí ako malicherná. Manipulácia verejnosti je v každom prípade špinavosť, či už ide o malichernosť alebo o politicky zásadné veci.

V tomto prípade ale nejde o malichernosť. Aj keď z celej veci existujú videá, aj keď existujú očití svedkovia, aj keď už jeden z aktérov fyzickej konfrontácie /“pästiar“ Gluck/ dostal istý postih, naši novinári neprestávajú klamať, že pred úradom vlády došlo k bitke Kaliňáka s Matovičom. Manipulujú verejnú mienku proti Kaliňákovi. Usilujú sa urobiť z nich oboch rovnakých bitkárov a výtržníkov. V prípade Matoviča to pravda je. V prípade Kaliňáka je to zákerná lož.

Cieľom tejto lži je podsunúť verejnosti predstavu o podpredsedovi Smeru ako o impulzívnom agresívnom delikventovi. Cieľom tejto manipulatívnej mediálnej skratky je poškodiť Smer a urobiť z jeho vrcholového vedenia partičku bitkárov. Cieľom je odradiť slovenských voličov od voľby Smeru, teda od voľby strany, na čele ktorej sú vraj bitkárski vagabundi.

-Je takáto predvolebná manipulácia maličkosť ? Je to malichernosť, je to bezvýznamná taľafatka ? Nazdám sa, že nie. Naopak. Nazdám sa, že ide o jednu z mnohých predvolebných škandalizácií Smeru. Nazdám sa, že ide o ďalšiu špinavosť našich vraj slovenských médií.

Francúzska facka skutočnej demokracii

08.07.2024

Dohlasované. Vo Francúzsku nezvíťazila le Penová, nezvíťazila autentická vôľa ľudu, ale jej intrigánsky kalk. Zákulisie a dlhé ruky deep statu. Francúzska lekcia pre všetkých, čo veria v liberálnu ľavicu teda v ľavicu podľa strihu bruselskej paneurópskej sociálnodemokratickej/socialistickej strany PES. Francúzske voľby ukázali, že politická pluralita na Západe je iba [...]

Fico a spol. na ÚS drvivo zvíťazili

03.07.2024

Tak a je to dokonané. Dnes v noci zase budú labilnejší členovia Progresívneho Slovenska, SaS a OLaNO zaspávať iba vďaka upokojujúcim tabletkám. ÚS im zasadil úder, ktorý je bolestivejší a strategicky silnejší ako bola volebná porážka I.Korčoka. ÚS až na dve veci, týkajúce sa retroaktivity a jednu vec, týkajúcu sa rovnakého zaobchádzania odobril celú smerácku novelu [...]

Macronovi slniečkári: prehrali voľby a tak hybaj do ulíc !

01.07.2024

Všimli ste si, čo robia liberálni demokrati po volebnej porážke ? Akceptujú demokratický výsledok ? Ale kdeže. Už aj sú v uliciach, už tam hneď robia bordel a útočia na víťazov, či vyhrali iba „omylom“ či podvodom. V Nemecku, v nedávnych eurovoľbách , ale tiež v komunálnych a parlamentných voľbách dosiahla alternatívna strana k vládnucim nemeckým [...]

koláž, fotky, mReportér

Prelety amerických stíhačiek F-16 nad slovenským nebom. Jedna pristávala, druhá ju prekvapila zozadu

20.07.2024 05:00

Toto sú najlepšie videá týždňa, ktoré zachytili naši mReportéri.

Biden

Koniec Bidenovej kampane je vraj len otázkou času, niekoľko sponzorov už nedá ani cent

19.07.2024 23:20

Viac ako 30 demokratických kongresmanov už prezidenta vyzvalo na odstúpenie z kampane.

banglades

Televízia i väznica v plameňoch, v Bangladéši to vrie. Študentské protesty majú 150 obetí, vláda povolala armádu

19.07.2024 21:07, aktualizované: 22:49

Len v Dháke počas piatku prišlo o život viac ako 50 študentov. Dnešok sa tak stal najkrvavejším dňom protestov. Doteraz ním bol štvrtok s viac ako 20 mŕtvymi.

vukovar

Tisíce brancov ročne. Chorváti spisujú proti návratu povinnej vojenčiny petíciu

19.07.2024 20:09

Chorvátsko oficiálne zrušilo brannú povinnosť v roku 2008, rok pred vstupom do Severoatlantickej aliancie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 782
Celková čítanosť: 2962774x
Priemerná čítanosť článkov: 3789x

Autor blogu

Kategórie