Založ si blog

Milá Pravda: Kaliňák sa s Matovičom nepobil

Milé naše televízie, milé médiá, milá Pravda: klamať sa nemá. Aj keď máte to nešťastné živobytie, to rozporuplné novinárske povolanie, ani vtedy nie. Milé médiá, – vy pred zrakom celého Slovenska klamete. Tvrdíte, že sa Kaliňák pobil s Matovičom. -To nie je pravda, to je lož. Kaliňák vytrhol Matovičovi z ruky mikrofón. O pár sekúnd mu ho však vrátil. To je všetko. Iná vec je, že Matovič kopol Kaliňáka do krku a tváre. To je jednostranné napadnutie Kaliňáka, -nie je to však bitka.

Áno, po útoku Matoviča na Kaliňáka nasledovali dva údery päsťou do tváre Matoviča.. Neboli to však údery od Kaliňáka ale od člena Smeru s priezviskom Gluck. Pána Glucka po skončení incidentu ihneď médiá identifikovali a vďaka tejto identifikácii ho poslanci košického MZ zbavili funkcie v poslaneckom výbore resp. komisii. Ani v prípade konfrontácie Glucka s Matovičom však ku žiadnej bitke nedošlo. Nedošlo k výmene úderov medzi Gluckom a Matovičom. Matovič dostal dva údery do tváre. Bol by dostal asi aj viac, ale zasiahla mestská polícia, ktorá odstránila do megafónu vreštiaceho Matoviča z parkovania na chodníku a ukončila jeho nepovolenú exhibíciu.

Je mi ľúto, že tento blog venujem zdanlivej malichernosti, no musím. Lebo pravda zostáva vždy pravdou /ako povedal kedysi V.Biľak/, aj keď sa občas javí ako malicherná. Manipulácia verejnosti je v každom prípade špinavosť, či už ide o malichernosť alebo o politicky zásadné veci.

V tomto prípade ale nejde o malichernosť. Aj keď z celej veci existujú videá, aj keď existujú očití svedkovia, aj keď už jeden z aktérov fyzickej konfrontácie /“pästiar“ Gluck/ dostal istý postih, naši novinári neprestávajú klamať, že pred úradom vlády došlo k bitke Kaliňáka s Matovičom. Manipulujú verejnú mienku proti Kaliňákovi. Usilujú sa urobiť z nich oboch rovnakých bitkárov a výtržníkov. V prípade Matoviča to pravda je. V prípade Kaliňáka je to zákerná lož.

Cieľom tejto lži je podsunúť verejnosti predstavu o podpredsedovi Smeru ako o impulzívnom agresívnom delikventovi. Cieľom tejto manipulatívnej mediálnej skratky je poškodiť Smer a urobiť z jeho vrcholového vedenia partičku bitkárov. Cieľom je odradiť slovenských voličov od voľby Smeru, teda od voľby strany, na čele ktorej sú vraj bitkárski vagabundi.

-Je takáto predvolebná manipulácia maličkosť ? Je to malichernosť, je to bezvýznamná taľafatka ? Nazdám sa, že nie. Naopak. Nazdám sa, že ide o jednu z mnohých predvolebných škandalizácií Smeru. Nazdám sa, že ide o ďalšiu špinavosť našich vraj slovenských médií.

Smer SSD má podľa Polisu takmer 25% – prečo to médiá utajujú ?

22.09.2023

Najnovší prieskum agentúry Polis nie je pre naše mainstreamové liberálne médiá zdá sa, kóšer. Nevonia im, že sociálnodemokratické strany majú spolu vyše 35%. Nevonia im, že by na vznik ľavicovo-národniarskej vlády stačila bez dvoch poslancov trojkoalícia Smer+Hlas+SNS. Koaličný potenciál Smeru rozširuje Republika, Sme rodina a pro-orbánovská maďarská Aliancia. [...]

Niektorým slováčikom už načisto šibe ?

21.09.2023

Jeden pekný článok tu bol nedávno publikovaný pod názvom „Igorko, tebe už načisto šibe ?“ Samozrejme, že mu načisto a totálne šibe. Názov článku je zrejme myslený ako rečnícka otázka. Kašľať však na Igorka, -ten bol, je a zase bude skôr problémom pre psychiatrov a nie pre politológov a publicistov. Mňa zaujíma skôr iná otázka. Konkrétne – ČI [...]

Na vine slovenskej katastrofy sú „minulé vlády“

20.09.2023

V „našich“ médiách sa udomácnilo nové novinárske klišé: „na vine sú minulÉ vládY“. Za to, že SR je v morálnom a hospodárskom marazme nie je na vine takmer 4 roky vládnuca partička Heger, Matovič, Sulík, Remišová, Kollár -ale „minulé vlády“. Teda asi všetky vlády minimálne od čias maďarsko-rakúskeho vyrovnania, ČSR, prvej SR, [...]

Silná búrka v hlavnom meste

Pozor na silný vietor a dážď, najmä na severe Slovenska

22.09.2023 21:19

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy prvého i druhého stupňa.

Napolitano

Zomrel bývalý taliansky prezident Giorgio Napolitano

22.09.2023 20:46

Bol prvým talianskym prezidentom v dejinách, ktorý bol zvolený aj na druhé funkčné obdobie.

Alexej Navaľnyj

Väzneného opozičného politika Navaľného opäť poslali na samotku

22.09.2023 19:24

Vo väzení je Navaľnyj už dva a pol roka za údajný podvod. Jeho v poradí dvadsiaty "pobyt" na samotke bude trvať štyri dni, potom má odvolacie pojednávanie.

Fukušima

Vypúšťanie vody z Fukušimy do mora je bezpečné, hovoria experti z Británie a ČR

22.09.2023 17:44

Vypúšťanie 1,34 milióna ton upravenej rádioaktívnej vody do Tichého oceánu sa začalo v auguste, viac ako 12 rokov po jadrovej havárii.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 614
Celková čítanosť: 2197315x
Priemerná čítanosť článkov: 3579x

Autor blogu

Kategórie