Založ si blog

Nerozhodnutí si môžu vybrať medzi Matovičom a Šimečkom: starým a novým podvodníkom. Môžu však aj…

Kto včera sledoval diskusiu medzi Šimečkom a Matovičom na JOJke, mohol si dopriať isté porovnanie. Spoločné pre týchto „politikov“ je, že sú príťažliví pre tzv. nerozhodnutých voličov.

Nerozhodnutí voliči sú pliaga Slovenska. Nerozhodnutí voliči sa 3-4 roky o politiku nezaujímajú, resp. zaujímajú sa iba na úrovni sviatočných úvah v Novom čase či podobnom bulváre. Frfľú na každú vládu tak, ako im to predspevujú médiá. Keď však príde čas volieb, ktovie prečo, no odrazu v sebe pocítia silné politické nutkanie. Inštinkt voliť. Za seba, za svoje deti či vnúčatá. Vedia, že musia ísť voliť, lebo takto to už ďalej ísť nemôže, lebo si treba dakoho vybrať, aby bolo lepšie.

-Lenže koho si vybrať, aby bolo lepšie ? Slovenskí nerozhodnutí voliči sa v tejto dileme utiekajú najmä k televízii a tí mladší k displeju PC alebo smartfónu. Tu pre nich politickí podvodníci pravidelne pripravujú špeciálne programy. Ústrednou témou je vždy nejaká zlodejina, nejaké mafiánstvo, alebo nejaké väzby toho či onoho známeho, skúseného a úspešného politika na zločinecký režim napr. v Rusku, v Číne, v Maďarsku a pod. Zlodejiny, mafiánstva a prepojenia na zločincov na východe či na juhu najčastejšie pred nerozhodnutými voličmi odhaľujú neskúsení , nekvalifikovaní alebo neúspešní politici. Vlastne ani nie politici ale skôr kúzelníci, kaukliari. Nerozhodnutí voliči milujú ich triky. Sú také podmanivé, že im vo veľkom počte na Slovensku vždy naletia. Raz je to trik s únosom prezidentovho syna, inokedy trik pod heslom „zachráňme Markízu“, v nasledujúcich voľbách zase kúzla okolo komplexu Bonaparte, tragédia začínajúceho novinára a jeho frajerky, schránky na istej budove na Cypre alebo akási údajne Slovensku patriaca vila na francúzskej Riviére.

Pred tohtoročnými voľbami je v kurze staronový trik o smeráckych zlodejinách, ozvláštnený bitkárskym útokom smeráckych mafiánov na ľaliovočistého „antikorupčného“ Matoviča. Alebo Šimečkovo varovanie pred ficovským zapredávaním Slovenska zločinnému Rusku. Skrachovaný neúspešný politik Matovič sa usiluje predať remake legendy o smeráckej mafii. Nový neskúsený politik Šimečka ponúka nerozhodnutému publiku rozprávku o nebezpečenstve pro-ruskej spoly populistickej a spoly fašistickej vlády Smeru a Republiky.

Včera sa v tv JOJ uskutočnila súťaž staronového kúzelníka=podvodníka Matoviča s ešte panensky neochutnaným kúzelníkom bejby Šimečkom. Matovič zasypával nerozhodnutých voličov prívalom nanovo vyčačkaných táranín o Ficovi zlodejovi, mafiánovi a vrahovi Janka a Martinky. Pre milovníkov hmatateľnejších svetlých zajtrajškov šušťal Matovič 500 a 200 eurovkami. Žiadna ponuka vládneho programu, žiaden atest kvalifikovanosti vládnuť. Iba nadávky na úspešnejších politikov a kupovanie si voličskej spodiny odmenami „v hotovosti“.

Bejby Šimečka mal trochu iný výstup. Namaľoval pred nerozhodnutými voličmi apokalypsu Slovenska ako ruskej gubernie a návrat fašistických gardistov nielen do OD Dunaj ale do všetkých nákupno-zábavných centier a hypermarketov na Slovensku. Opäť žiaden reálny program, iba radikálne až nezodpovedné heslá o totálnej voľnosti pre normálnych i úchylných občanov tejto krajiny. Pravda-s výnimkou tých, čo by tu chceli ďalej pestovať národné a kresťanské tradície a chceli by holdovať normálnemu životu a normálnej výchove detí v normálnej rodine. Tým Šimečka dopredu vraví – skončili ste, fašisti a zaostalí krojovaní zadubenci !

Matovič a Šimečka majú spoločné to, že sú nekvalifikovaní na normálne vládnutie. Nikdy nevládli a keď sa o to aj pokúšali, potom s normálnou kompetentnou vládou to nemalo nič spoločné. Ani Matovič a ani Šimečka nemajú žiaden skutočný program normálneho vládnutia. Majú iba heslá, ktoré obmieňajú pre médiá a majú pár nesúrodých a nezáväzných viet na papieri. Povrchný Šimečka však zrejme tie vety z „programu PS“ ani nečítal. Fanatický rypák Matovič bejby Šimečku včera pristihol, že ani nevie, čo v tom „svojom“ programe má a prečo.

Nech je tak, či tak, – včera si slovenskí nerozhodnutí voliči, ktorí za nič na svete nechcú voliť sociálnych demokratov alebo národniarov na tv JOJ mohli vybrať „demokratické alternatívy“ ku akože mafiánom a fašistom. Mohli si vybrať medzi agresívnym polobláznom, trpiacim na komplex „smerácka mafia“ a povrchným šmejdom, ponúkajúcim neskúseným mladým ľuďom nezodpovedné pseudo-progresívne táraniny.

Nech si už nerozhodnutí slovenskí voliči vyberú ktorúkoľvek z včera ponúkajúcich anti-smeráckych „demokratických“ perspektív, isté je jedno. Naletia podvodníkom tak či tak. Buď tým starým – matovičovským – alebo novým šimečkovským. Isté je, že ak im naletia a jednu z možností PS či OĽaNO si zvolia, garantujem im, že do troch mesiacov od volieb budú sklamaní. Ani nie za pol roka po voľbách sa už budú za svoju voľbu znovu hanbiť a budú ju pred rodinou, známymi či kolegami zatajovať.

-Do najbližších ďalších volieb sa budú potom títo nešťastníci tváriť apoliticky. Potom však príde nové predvolebné obdobie a oni zmagorení kampaňou si zase budú chcieť zvoliť nejakú zázračnú politickú stranu, pod ktorou im konečne bude lepšie.

-Milí nerozhodnutí slovenskí voličia: nedajte sa klamať, nedajte sa šáliť, nedaj sa vodiť za nos staronovými matovičovskými alebo novými šimečkovskými podvodníkmi. Zachovajte si svoju čestnú volebnú nerozhodnutosť. – Ak nie ste dlhodobo rozhodnutí, koho voliť – POTOM NEVOĽTE. Zostaňte doma. Nebudete sa musieť za seba hanbiť. Každému človeku budete môcť s morálnym zadosťučinením povedať: tak vám treba, keď ste volili. Teraz máte, čo ste chceli. Teraz zaslúžene trpte !

Smer SSD má podľa Polisu takmer 25% – prečo to médiá utajujú ?

22.09.2023

Najnovší prieskum agentúry Polis nie je pre naše mainstreamové liberálne médiá zdá sa, kóšer. Nevonia im, že sociálnodemokratické strany majú spolu vyše 35%. Nevonia im, že by na vznik ľavicovo-národniarskej vlády stačila bez dvoch poslancov trojkoalícia Smer+Hlas+SNS. Koaličný potenciál Smeru rozširuje Republika, Sme rodina a pro-orbánovská maďarská Aliancia. [...]

Niektorým slováčikom už načisto šibe ?

21.09.2023

Jeden pekný článok tu bol nedávno publikovaný pod názvom „Igorko, tebe už načisto šibe ?“ Samozrejme, že mu načisto a totálne šibe. Názov článku je zrejme myslený ako rečnícka otázka. Kašľať však na Igorka, -ten bol, je a zase bude skôr problémom pre psychiatrov a nie pre politológov a publicistov. Mňa zaujíma skôr iná otázka. Konkrétne – ČI [...]

Na vine slovenskej katastrofy sú „minulé vlády“

20.09.2023

V „našich“ médiách sa udomácnilo nové novinárske klišé: „na vine sú minulÉ vládY“. Za to, že SR je v morálnom a hospodárskom marazme nie je na vine takmer 4 roky vládnuca partička Heger, Matovič, Sulík, Remišová, Kollár -ale „minulé vlády“. Teda asi všetky vlády minimálne od čias maďarsko-rakúskeho vyrovnania, ČSR, prvej SR, [...]

Silná búrka v hlavnom meste

Pozor na silný vietor a dážď, najmä na severe Slovenska

22.09.2023 21:19

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy prvého i druhého stupňa.

Napolitano

Zomrel bývalý taliansky prezident Giorgio Napolitano

22.09.2023 20:46

Bol prvým talianskym prezidentom v dejinách, ktorý bol zvolený aj na druhé funkčné obdobie.

Alexej Navaľnyj

Väzneného opozičného politika Navaľného opäť poslali na samotku

22.09.2023 19:24

Vo väzení je Navaľnyj už dva a pol roka za údajný podvod. Jeho v poradí dvadsiaty "pobyt" na samotke bude trvať štyri dni, potom má odvolacie pojednávanie.

Fukušima

Vypúšťanie vody z Fukušimy do mora je bezpečné, hovoria experti z Británie a ČR

22.09.2023 17:44

Vypúšťanie 1,34 milióna ton upravenej rádioaktívnej vody do Tichého oceánu sa začalo v auguste, viac ako 12 rokov po jadrovej havárii.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 614
Celková čítanosť: 2197404x
Priemerná čítanosť článkov: 3579x

Autor blogu

Kategórie