Založ si blog

Klamári z RTVS by mali mať zákaz pracovať vo verejnom médiu

Nevychádzam z údivu, ako niektorí redaktori a reportéri z RTVS klamú. Včera sa napríklad jedna „reportérka“ spýtala R.Fica /po ukončení jeho diskusie v tv/ prečo obhajuje na verejnoprávnom médiu použitie násilia vo volebnej kampani. Sugestívnejšiu a zákernejšiu otázku som od novinára už dávno nepočul. Samozrejme, R.Fico verejne na RTVS nijaké použitie násilia vo volebnej kampani neobhajoval. R.Fico iba odpovedal, že je normálne ak sa osoba, ktorá bola fyzicky napadnutá /napr. Matovičovom alebo akýmsi matovičovským kickboxerom/ bráni. Je normálne, ak sa členovia a sympatizanti Smeru snažia zamedziť tomu, aby predstavitelia OLaNO výtržnosťami narušovali povolenú TB, a je normálne, aby upozorňovali napr. na nezákonné parkovanie vozidiel OLaNO na chodníkoch a pod.

Smeráci neboli ani pri TB Smeru pred Úradom vlády a ani pri napadnutí staršieho muža kickboxerom tými, čo fyzické násilie začali. V prvom prípade tým, kto udrel prvý bol Matovič. Kopol dr.Kaliňáka do hrude a krku. V ďalšom útoku ho zastavil až mladý Smerák z Košíc. V druhom prípade na upozornenie staršieho muža, aby neparkoval svoje stranícke auto na chodníku reagoval nádejný poslanec za OLaNO úderom hodným majstra SR v kickboxe. Muž na útok odpovedal pokusom kickboxera opľuť. Netrafil. Zato kickboxer udrel muža druhý raz a poriadne ho trafil…Pýtať sa po týchto dvoch napadnutiach „smerákov“, prečo schvaľujú násilie je teda riadne arogantná nechutnosť. Smeráci neudierali prví a ak sa primerane bránili, majú na to zo zákona právny nárok.

Prekrúcanie udalosti – označenie napadnutia Kaliňáka a Matovičom a staršieho občana /sympatizanta Smeru/ za „potyčky“ medzi matovičkármi a smerákmi, – to je poriadne arogantná lož. To je potom každá obeť fyzického násilia /vrátane vraždy/ účastníkom „potýčky“… A označenia korektného vyjadrenia R.Fica k spomenutým prípadom je lož priam obludná. Za ňu by mala príslušná „reportérka“ dostať doživotný zákaz pracovať vo verejnom médiu. Prečo ? Lebo na prácu v takomto médiu nemá ani odborné a ani morálne predpoklady. Nech sa zamestná ako propagandistka v OLaNO alebo v PS. Tam to bude iste viac v súlade s jej osobným presvedčením.

PS: Médiá sa inak zaoberajú samými smiešnymi zástupnými témami. Podstatné problémy súčasného vládnutia – najmä protizákonné matovičovsko-odorovské zneužívanie OČTK v boji proti opozícii absolútne ignorujú. Klamú, že prílev migrantov do SR spôsobili akési papieriky, ktoré polícia dáva migrantom /hoci nemusí/ – no o tom, že hraničné priechody /oficiálne ale najmä neoficiálne/ nikto nestráži, nič nepíšu a ani nevysielajú.

Po voľbách bude musieť budúca /dúfajme/ ľavicovo-národniarska vláda vyčistiť viacero augiášovských chlievov. Medzi tými, kde sa to najviac žiada, je Augiášov MEDIÁLNY chliev. Treba ho očistiť od propagandistov. Od tých, čo s profesionálnou, nadstraníckou a politicky nezaujatou žurnalistikou nemajú nič spoločné.

Smer SSD má podľa Polisu takmer 25% – prečo to médiá utajujú ?

22.09.2023

Najnovší prieskum agentúry Polis nie je pre naše mainstreamové liberálne médiá zdá sa, kóšer. Nevonia im, že sociálnodemokratické strany majú spolu vyše 35%. Nevonia im, že by na vznik ľavicovo-národniarskej vlády stačila bez dvoch poslancov trojkoalícia Smer+Hlas+SNS. Koaličný potenciál Smeru rozširuje Republika, Sme rodina a pro-orbánovská maďarská Aliancia. [...]

Niektorým slováčikom už načisto šibe ?

21.09.2023

Jeden pekný článok tu bol nedávno publikovaný pod názvom „Igorko, tebe už načisto šibe ?“ Samozrejme, že mu načisto a totálne šibe. Názov článku je zrejme myslený ako rečnícka otázka. Kašľať však na Igorka, -ten bol, je a zase bude skôr problémom pre psychiatrov a nie pre politológov a publicistov. Mňa zaujíma skôr iná otázka. Konkrétne – ČI [...]

Na vine slovenskej katastrofy sú „minulé vlády“

20.09.2023

V „našich“ médiách sa udomácnilo nové novinárske klišé: „na vine sú minulÉ vládY“. Za to, že SR je v morálnom a hospodárskom marazme nie je na vine takmer 4 roky vládnuca partička Heger, Matovič, Sulík, Remišová, Kollár -ale „minulé vlády“. Teda asi všetky vlády minimálne od čias maďarsko-rakúskeho vyrovnania, ČSR, prvej SR, [...]

Polizei / Hranica / Kontroly /

Migračná vlna neutícha. Nemecko zvažuje stále kontroly na hraniciach s Českom a Poľskom

22.09.2023 23:51

Nemecká ministerka však upozornila, že prísnejšie kontroly nebudú znamenať, že "neprídu žiadny žiadatelia o azyl."

morawieclk, zelenskyj

Morawiecki odkazuje Zelenskému, aby neurážal Poľsko

22.09.2023 23:20

Poľský premiér tak reagoval na Zelenského vyjadrenia na Valnom zhromaždení Organizácie Spojených národov.

Silná búrka v hlavnom meste

Pozor na silný vietor a dážď, najmä na severe Slovenska

22.09.2023 21:19

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy prvého i druhého stupňa.

Napolitano

Zomrel bývalý taliansky prezident Giorgio Napolitano

22.09.2023 20:46

Bol prvým talianskym prezidentom v dejinách, ktorý bol zvolený aj na druhé funkčné obdobie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 614
Celková čítanosť: 2197690x
Priemerná čítanosť článkov: 3579x

Autor blogu

Kategórie