Založ si blog

Lišpic a Hamran dnes použili ďalšiu predvolebnú bombu

Noviny sa od rána idú roztrhať od úsilia nájsť tie správne palcové titulky. NAKA zadržala akéhosi „známeho podnikateľa“ Gučíka a dvoch bývalých šéfov vojenských tajných: Balciara a Skuhru. Neviem sa zbaviť pocitu, že ide o účelovo nafúknutú vec, ktorá je asi už poriadne stará a bola v NAKA zakonzervovaná do času, keď jej zverejnenie bude mať maximálne možný mediálny účinok.

Lipšic a Hamran vedia, ako rozohniť to svoje novinárske stádo, ktoré podľa zlých jazykov kedysi vychoval Matovičov a Lipšicov kamarát Grendel. Zadržané osoby sú dostatočne veľké „ryby“ na to, aby odviedli pozornosť ľudí od brutálneho zlyhania polície pri ochrane SR pred migrantmi. Sú Gučík, Balciar a Skuhra sú bohatí ľudia, príklady „papalášov“, ktoré šikovný novinár ľahko použije, aby rozdráždil závisť a nenávisť malého slovenského človeka voči tým „hore“. Lipšic a Hamran /+ akýsi šéfik Daňko, ale ten NAKU riadi iba formálne/ vedia, čo použiť a kedy aby odvrátili pozornosť verejnosti od nechutného prípadu sexuálneho útoku „elitných“ policajtov na ich kolegynňu Santusovú. No predovšetkým, aby zastrčili do ústrania obludné obvinenie riaditeľa PI PZ Ďurku z ovplyvňovania výpovedí kajúcnikov a ich zneužívania proti politickej opozícii. Lipšic a Hamran dnes tieto a ďalšie zlyhania ich vedenia OČTK zahmlili akýmsi Gučíkom, Balciarom a Skuhrom. Novinári a nimi ovplyvnený národ majú zase tri dni o čom klebetiť.

Tí najšikovenjší novinári-investigatívci však iste dostali aj špeciálnejšiu úlohu. V týchto chvíľach už iste konšpirujú aké-také, hoci aj veľmi vzdialené a hypotetické prepojenie zadržaných „boháčov“ na Smer SSD, príp. aspoň na Hlas, SNS…v najhoršom prípade aspoň na Sme rodinu, Ak ani to nie, potom aspoň na M.Žilinku, ktorý je pre Lipšica, Čaputovú a spol.momentálne poriadne veľký tŕň v zadku. Zo známosti Gučíka s Žilinkom sa dá urobiť organizovaná skupina. Z lepšie situovaného Balciara sa dá urobiť darebácky multimiliardár, topiaci sa v peniazoch a zlate. Prepojenie stačí trochu nafúknuť, naťuknúť, – veď národ, čo žerie provládny mainstream je už trénovaný ako Pavlovove psy a len čo začuje asociáciu „zadržaní boháči“ už mu aj tečie slinka na nejaký chutný kus žrádla, týkajúci sa „smeráckych“ oligarchov a „smeráckej“ mafie.

Nech je akokoľvek, NAKA si dnes zase robila „svoju prácu“. Nuž áno, robila si prácu -ibaže nie tú, na ktorú bola vytvorená. Primárne nezapracovala proti zločinu a kriminalite. Zapracovala ako súčasť predvolebnej kampane. V čí prospech to môžeme zatiaľ iba tušiť. No v období tesne pred voľbami je verejnosť na zadržiavanie osôb ako Gučík, Balciar či Skuhra mimoriadne citlivá. Každý šum, každý výstrel hoci aj zo vzduchovky má silu mediálnej bomby.

Pán Lipšic, pán Hamran a páni stojaci za nimi v pozadí, to veľmi dobre vedia. Vedia, o čo 30.9. pôjde. A tak sa od NAKY a Špeciálnej prokuratúry do volieb ešte kadečoho bombového iste dožijeme.

Francúzska facka skutočnej demokracii

08.07.2024

Dohlasované. Vo Francúzsku nezvíťazila le Penová, nezvíťazila autentická vôľa ľudu, ale jej intrigánsky kalk. Zákulisie a dlhé ruky deep statu. Francúzska lekcia pre všetkých, čo veria v liberálnu ľavicu teda v ľavicu podľa strihu bruselskej paneurópskej sociálnodemokratickej/socialistickej strany PES. Francúzske voľby ukázali, že politická pluralita na Západe je iba [...]

Fico a spol. na ÚS drvivo zvíťazili

03.07.2024

Tak a je to dokonané. Dnes v noci zase budú labilnejší členovia Progresívneho Slovenska, SaS a OLaNO zaspávať iba vďaka upokojujúcim tabletkám. ÚS im zasadil úder, ktorý je bolestivejší a strategicky silnejší ako bola volebná porážka I.Korčoka. ÚS až na dve veci, týkajúce sa retroaktivity a jednu vec, týkajúcu sa rovnakého zaobchádzania odobril celú smerácku novelu [...]

Macronovi slniečkári: prehrali voľby a tak hybaj do ulíc !

01.07.2024

Všimli ste si, čo robia liberálni demokrati po volebnej porážke ? Akceptujú demokratický výsledok ? Ale kdeže. Už aj sú v uliciach, už tam hneď robia bordel a útočia na víťazov, či vyhrali iba „omylom“ či podvodom. V Nemecku, v nedávnych eurovoľbách , ale tiež v komunálnych a parlamentných voľbách dosiahla alternatívna strana k vládnucim nemeckým [...]

Belarus Election

Lukašenko je presne už tridsať rokov pri moci. Ministri sú jeho sluhovia, upozorňuje analytik Demeš

20.07.2024 06:00

V zahraničnej politike už Alexandr Lukašenko nemá nijakú samostatnosť, zdôrazňuje Pavol Demeš, ktorý dlhodobo sleduje dianie v Bielorusku.

vojna na Ukrajine, NATO, Erdogan, Zelenskyj, Starmer, Stoltenberg

ONLINE: Trump telefonoval so Zelenským, dohodli sa na osobnom stretnutí

20.07.2024 05:35

Trump a Zelenskyj sa stretnú a prediskutujú kroky, ktoré by mohli ukončiť vojnu na Ukrajine. Vyplýva to z ich informácií o vzájomnom telefonáte.

koláž, fotky, mReportér

Prelety amerických stíhačiek F-16 nad slovenským nebom. Jedna pristávala, druhá ju prekvapila zozadu

20.07.2024 05:00

Toto sú najlepšie videá týždňa, ktoré zachytili naši mReportéri.

Biden

Koniec Bidenovej kampane je vraj len otázkou času, niekoľko sponzorov už nedá ani cent

19.07.2024 23:20

Viac ako 30 demokratických kongresmanov už prezidenta vyzvalo na odstúpenie z kampane.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 782
Celková čítanosť: 2962834x
Priemerná čítanosť článkov: 3789x

Autor blogu

Kategórie