Založ si blog

Lišpic a Hamran dnes použili ďalšiu predvolebnú bombu

Noviny sa od rána idú roztrhať od úsilia nájsť tie správne palcové titulky. NAKA zadržala akéhosi „známeho podnikateľa“ Gučíka a dvoch bývalých šéfov vojenských tajných: Balciara a Skuhru. Neviem sa zbaviť pocitu, že ide o účelovo nafúknutú vec, ktorá je asi už poriadne stará a bola v NAKA zakonzervovaná do času, keď jej zverejnenie bude mať maximálne možný mediálny účinok.

Lipšic a Hamran vedia, ako rozohniť to svoje novinárske stádo, ktoré podľa zlých jazykov kedysi vychoval Matovičov a Lipšicov kamarát Grendel. Zadržané osoby sú dostatočne veľké „ryby“ na to, aby odviedli pozornosť ľudí od brutálneho zlyhania polície pri ochrane SR pred migrantmi. Sú Gučík, Balciar a Skuhra sú bohatí ľudia, príklady „papalášov“, ktoré šikovný novinár ľahko použije, aby rozdráždil závisť a nenávisť malého slovenského človeka voči tým „hore“. Lipšic a Hamran /+ akýsi šéfik Daňko, ale ten NAKU riadi iba formálne/ vedia, čo použiť a kedy aby odvrátili pozornosť verejnosti od nechutného prípadu sexuálneho útoku „elitných“ policajtov na ich kolegynňu Santusovú. No predovšetkým, aby zastrčili do ústrania obludné obvinenie riaditeľa PI PZ Ďurku z ovplyvňovania výpovedí kajúcnikov a ich zneužívania proti politickej opozícii. Lipšic a Hamran dnes tieto a ďalšie zlyhania ich vedenia OČTK zahmlili akýmsi Gučíkom, Balciarom a Skuhrom. Novinári a nimi ovplyvnený národ majú zase tri dni o čom klebetiť.

Tí najšikovenjší novinári-investigatívci však iste dostali aj špeciálnejšiu úlohu. V týchto chvíľach už iste konšpirujú aké-také, hoci aj veľmi vzdialené a hypotetické prepojenie zadržaných „boháčov“ na Smer SSD, príp. aspoň na Hlas, SNS…v najhoršom prípade aspoň na Sme rodinu, Ak ani to nie, potom aspoň na M.Žilinku, ktorý je pre Lipšica, Čaputovú a spol.momentálne poriadne veľký tŕň v zadku. Zo známosti Gučíka s Žilinkom sa dá urobiť organizovaná skupina. Z lepšie situovaného Balciara sa dá urobiť darebácky multimiliardár, topiaci sa v peniazoch a zlate. Prepojenie stačí trochu nafúknuť, naťuknúť, – veď národ, čo žerie provládny mainstream je už trénovaný ako Pavlovove psy a len čo začuje asociáciu „zadržaní boháči“ už mu aj tečie slinka na nejaký chutný kus žrádla, týkajúci sa „smeráckych“ oligarchov a „smeráckej“ mafie.

Nech je akokoľvek, NAKA si dnes zase robila „svoju prácu“. Nuž áno, robila si prácu -ibaže nie tú, na ktorú bola vytvorená. Primárne nezapracovala proti zločinu a kriminalite. Zapracovala ako súčasť predvolebnej kampane. V čí prospech to môžeme zatiaľ iba tušiť. No v období tesne pred voľbami je verejnosť na zadržiavanie osôb ako Gučík, Balciar či Skuhra mimoriadne citlivá. Každý šum, každý výstrel hoci aj zo vzduchovky má silu mediálnej bomby.

Pán Lipšic, pán Hamran a páni stojaci za nimi v pozadí, to veľmi dobre vedia. Vedia, o čo 30.9. pôjde. A tak sa od NAKY a Špeciálnej prokuratúry do volieb ešte kadečoho bombového iste dožijeme.

Smer SSD má podľa Polisu takmer 25% – prečo to médiá utajujú ?

22.09.2023

Najnovší prieskum agentúry Polis nie je pre naše mainstreamové liberálne médiá zdá sa, kóšer. Nevonia im, že sociálnodemokratické strany majú spolu vyše 35%. Nevonia im, že by na vznik ľavicovo-národniarskej vlády stačila bez dvoch poslancov trojkoalícia Smer+Hlas+SNS. Koaličný potenciál Smeru rozširuje Republika, Sme rodina a pro-orbánovská maďarská Aliancia. [...]

Niektorým slováčikom už načisto šibe ?

21.09.2023

Jeden pekný článok tu bol nedávno publikovaný pod názvom „Igorko, tebe už načisto šibe ?“ Samozrejme, že mu načisto a totálne šibe. Názov článku je zrejme myslený ako rečnícka otázka. Kašľať však na Igorka, -ten bol, je a zase bude skôr problémom pre psychiatrov a nie pre politológov a publicistov. Mňa zaujíma skôr iná otázka. Konkrétne – ČI [...]

Na vine slovenskej katastrofy sú „minulé vlády“

20.09.2023

V „našich“ médiách sa udomácnilo nové novinárske klišé: „na vine sú minulÉ vládY“. Za to, že SR je v morálnom a hospodárskom marazme nie je na vine takmer 4 roky vládnuca partička Heger, Matovič, Sulík, Remišová, Kollár -ale „minulé vlády“. Teda asi všetky vlády minimálne od čias maďarsko-rakúskeho vyrovnania, ČSR, prvej SR, [...]

Polizei / Hranica / Kontroly /

Migračná vlna neutícha. Nemecko zvažuje stále kontroly na hraniciach s Českom a Poľskom

22.09.2023 23:51

Nemecká ministerka však upozornila, že prísnejšie kontroly nebudú znamenať, že "neprídu žiadny žiadatelia o azyl."

morawieclk, zelenskyj

Morawiecki odkazuje Zelenskému, aby neurážal Poľsko

22.09.2023 23:20

Poľský premiér tak reagoval na Zelenského vyjadrenia na Valnom zhromaždení Organizácie Spojených národov.

Silná búrka v hlavnom meste

Pozor na silný vietor a dážď, najmä na severe Slovenska

22.09.2023 21:19

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy prvého i druhého stupňa.

Napolitano

Zomrel bývalý taliansky prezident Giorgio Napolitano

22.09.2023 20:46

Bol prvým talianskym prezidentom v dejinách, ktorý bol zvolený aj na druhé funkčné obdobie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 614
Celková čítanosť: 2197689x
Priemerná čítanosť článkov: 3579x

Autor blogu

Kategórie