Smer SSD má podľa Polisu takmer 25% – prečo to médiá utajujú ?

Najnovší prieskum agentúry Polis nie je pre naše mainstreamové liberálne médiá zdá sa, kóšer. Nevonia im, že sociálnodemokratické strany majú spolu vyše 35%. Nevonia im, že by na vznik ľavicovo-národniarskej vlády stačila bez dvoch poslancov trojkoalícia Smer+Hlas+SNS. Koaličný potenciál Smeru rozširuje Republika, Sme rodina a pro-orbánovská maďarská Aliancia. /Podrobné výsledky priniesol portál STV/.

Nuž nie sú to dobré správy pre liberálne orientovaných majiteľov masmédií. Nečudo, že sa to ich televízie, rádiá a internetové noviny snažia „zatajiť“. Miesto informácií o prieskume Polisu dostal dnes v mainstreame priestor pre barnumskú reklamu Matovič a jeho trestné oznámenie na Kaliňáka a spol. resp. akási dievčinka, čo švitorila čosi o boji proti plagiátom. Snaživci ukazovali dnes aj Sulíka na Východe, – akoby on vymyslel automobilku Volvo. Pritom prvé kontakty v tejto oblasti rozohrali ešte Fico a Pellegrini. – Keď sa neúnosne veľký priestor venuje skrytej liberálnej propagande, potom je prirodzené, že pre závažné informácie priestor nezostane.

Už to tu do volieb budeme musieť s tými zbulvarizovanými proliberálnymi médiami nejako vydržať. Ale po voľbách to bude treba aj v mediálnej politike trochu poupratovať.

MAGYAR CHYSTÁ proti SR špinavú PROVOKÁCIU

28.04.2026

Podľa vyjadrení L.Gubika, šéfa maďarskej Aliancie, ktorý včera poobede v Budapešti rokoval s pravdepodobným novým predsedom maďarskej vlády P.Magyarom /ďalej PM/ . chystá PM špinavú provokáciu proti SR a jeho zákonnej vláde. Gubik oznámil, že sa PM v dohľadnom čase /možno v sprievode svojho dobrého priateľa, europoslanca za PS Ódora/ chystá na Felvidék. Počas svojej [...]

OPOZÍCII chce Smer pred voľbami trochu KLEPNÚŤ PO PRSTOCH

27.04.2026

V NRSR sa asi celý tento týždeň bude pretriasať jedna možno nie „chlebová“ ale o to pre stav demokracie extrémne dôležitejšia téma-stopka pre poštovú voľbu zo zahraničia. Každý komu hlava funguje /aj keď je to opozičník, a aj keď mu normálne funguje iba v súkromí/ vie, že voľba poštou nespĺňa 2 zo 4 znakov demokratických volieb: nie je priama/osobná/ a [...]

Znížený rating: hitparáda klamstiev. LEPŠÍ NIŽŠÍ RATING AKO DôCHODKY a energopomoc…

25.04.2026

Ratingová agentúra S&P, u ktorej sme mali dlhodobo najlepší rating spomedzi veľkej trojky ratingových agentúr, nám znížila rating o 1 stupeň. Zostal nám síce investičný stupeň A ale bez znamienka +. Na druhej strane sa nám v rámci nového stupňa zlepšila prognóza vývoja z negatívneho na stabilný. Kamenický má pravdu, že sa to už dalo čakať. S&P však [...]

Zuzana Petková

Petkovej zničili auto pred domom. Hovorí o návrate 90. rokov a vyhrážkach smrťou

28.04.2026 15:27

Z auta podľa nej šéfky Nadácie Zastavme korupciu nič nezmizlo, čo naznačuje, že nešlo o krádež.

Andrzej Poczobut

Poľsko a Bielorusko si vymenili väzňov. Na slobodu sa dostal aj známy novinár a kritik režimu

28.04.2026 15:13

Súčasťou výmeny bol aj ruský archeológ, ktorého Ukrajina obviňuje z poškodenia kultúrnych pamiatok a rabovania vykopávok.

Edith Eger

Zomrela židovská rodáčka z Košíc, ktorá v nacistickom lágri musela tancovať pre Mengeleho

28.04.2026 15:00

Edith Egerová zažila v Auschwitzi nacistickú beštiu Josefa Mengeleho. Anjel smrti poslal jej obidvoch rodičov do plynových komôr.

ropa, ťažba ropy, čierne zlato

Ropný šok: Emiráty nečakane opúšťajú OPEC, Saudská Arábia dostala tvrdú ranu

28.04.2026 14:59

Ide o prekvapivé rozhodnutie, ktoré emiráty s ostatnými členmi vopred nekonzultovali.