Založ si blog

Vyhrá Smer+Hlas+Republika+SNS; teda žiaden „pat“

Niekoľkokrát recyklovaný „expert“ Slosiarik dnes mudroval o akomsi povolebnom pate /RTVS-24-ka/. Opieral sa pritom o výsledky prieskumu agentúry Ipsos. Čudné, že k tomu dospel. Pretože ľavicová a národná koalícia by podľa týchto výsledkov mala jasnú parlamentnú takmer ústavnú väčšinu. Takže žiaden pat, – ale víťazstvo Slovákov a návrat Slovenska do rúk slovenského národa.

Niekto by mohol namietať, že medzi v ľavicovej a národnej koalícii sú neprekonateľné animozity a že Hlas do vlády spolu s Republikou nikdy nepôjde. Áno, takéto „nikdy-politické“ reči má zopár členov vedenia Hlasu. Napríklad Draxler či Pellegrini. Uznávam, takéto „verdikty“ boli vyslovené. Aktéri ich však vyslovili PRED voľbami, nie po nich. Po voľbách sa začína iná hra. Hra programových prienikov a skicovania možného vládneho programu resp. možného personálneho obsadenia vlády. To sa už deje za stenami sekretariátov, bez tlaku médií a výsledok hry býva často prekvapivý. Čo sa stalo nemožné, zdá sa odrazu veľmi prirodzené.

Nepriatelia slovenskej suverenity a slovenskej štátnosti z PS, SaS, KDH a OLaNO majú jedinú nádej, ako nepustiť ľavicu k moci-naliehať na Pellegriniho, aby účasť Republiky vo vláde vetoval. Áno, potom by sa zdanlivo na povolebnej scéne mohol objaviť mocenský pat. Áno, potom by Čaputová mohla oslavovať, -lebo jej Odor by získal ďalšie mesiace na vládnutie a ďalšie ruinovanie SR. Áno, mohlo by sa to stať – ale iba za predpokladu, že by Hlas /nie už iba Pellegrini/ kolektívne a definitívne odmietol sedieť vo vláde s Republikou a tiež za predpokladu, že by sa Republika nezachovala štátnicky a neposkytla by svoju podporu vláde Smer+Hlas+SNS z OPOZÍCIE. Napríklad ako protislužbu za to, že programové vyhlásenie vlády Smer, Hlas SNS nebude obsahovať nič, čo by bolo za červenou čiarou Republiky. Republika a koalícia by si nemuseli svoje dojednania dávať na papier, stačilo by aby fungovali v praxi.

Nezmysel, napr. prestup ľavicového Hlasu do tábora fanatickej liberálnokonzervatívnej pravice nebudem analyzovať. Prenechávam tieto konšpirácie iným. Napríklad zákerným sokolom a ich ešte viac zákerným „sokoliarom“.

Stále som presvedčený, že skutoční Slováci sú normálni ľudia, ktorí chcú svojej vlasti – Slovensku, len dobre. Som presvedčený že títo Slováci budú voliť Smer alebo iné ľavicové a národniarske strany. Som presvedčený, že po 30.9. tu nebude žiaden pat, ani pokračovanie Odora do ďalších predčasných volieb.

Som presvedčený, že SR bude mať po 30.9. normálnu ľavicovú a národnú vládu. Vláda Smeru, Hlasu, SNS a Republiky prinesie Slovensku suverenitu, normalitu a predpoklady na stabilný hospodársky, sociálny a duchovný rozvoj.

Donald Tusk – persona non grata v SR ? Ale čo s RTVS ?

04.03.2024

Polský premiér D.Tusk si asi nevšimol, že už nie je vo funkcii v EU ale iba v Poľsku. Prečo ? Lebo si dovoľuje zasahovať do vecí, do ktorých ho nič nie je. Zasahoval do vnútorných vecí suverénnej SR. Nepáčilo sa mu stretnutie ministra ZV SR Blanára s ministrom ZV RF Lavrovom. /Rovnako sa Tuskovi nepáčilo ani stretnutie Lavrova s ministrom ZV Maďarska Szíjartóom/. -Toto je [...]

Mediálžandári -darmo vy mažete /RTVS…/

04.03.2024

Mediálžanadári darmo vy mažete, veď vy tú pravdičku nikdy nezmažete. RTVS dnes v obedňajšom Rádiožurnále opäť dokázala, že nie je verejnoprávna, nadstranícka, objektívna. RTVS opäť ukázala, že je protivládna a opozičná. V čudnom žurnalistickom útvare /ktorý s informovaním nemal nič spoločné/ redaktorka RTVS poslucháčov klamala, že vraj proti stretnutiu [...]

RTVS/Soňa Otajovičová – z ktorého prsta ste si to vycucali ?

04.03.2024

V dnešnom obedňajšom Radiožurnale RTVS vyhlásila akýsi redaktorka Soňa Otajovičová, že / podstatná ?/ časť slovenských občanov a /všetci ?/ odborníci protestovali proti stretnutiu ministra zahraničných vecí SR Juraja Blanára a ministra zahraničných vecí Ruskej federácie Sergeja Lavrova. Na podtvrdenie tejto tézy redaktorka Otajovičová zacitovala slová niekoľkých [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 722
Celková čítanosť: 2693846x
Priemerná čítanosť článkov: 3731x

Autor blogu

Kategórie