Založ si blog

Slovenskí voliči svoju prácu urobili-teraz je na rade elita

Slováci v sobotu vyhrali svoj boj za obnovu národnej suverenity. Dali dvom ľavicovým a jednej národnej strane do rúk kľúče od brány slobodnej vlády slovenského národa. Svoj kľúč má od slovenských voličov Smer, svoj kľúč má od nich Hlas a napokon má ho aj /malý ale dôležitý/ SNS. Brána slobody sa dá odomknúť iba tak, že do zámky strčia svoje od voličov získané kľúče všetky tri strany súčasne.

Smer, Hlas i SNS volili ľudia preto, aby tieto tri strany postupovali jednotne. Preto, aby čo najskôr zostavili sociálnu a národnú vládu. Programy strán im na to dávajú ideový rámec. No nie ani tak program či zákerné spojenie „politické priority“ sú pre nastávajúce dni dôležité. Dôležité je, že podľa niekoľkokrát skúmaných názorov voličov Smeru, Hlasu a SNS chceli a chcú títo Slováci, aby sa strany spoločne ujali moci-aby vrátili vládu nad Slovenskom do rúk Slovákov. Smer, Hlas a SNS majú pred sebou jednu jedinú úlohu – spoločne vládnuť. Na deklarovanie takéhoto záujmu spoločne vládnuť netreba veľa rokovaní. Postačí vlastne iba jedno –

Kadejakí politológovia, analytici by iste nesúhlasili. Tárali by iste niečo zdĺhavom posudzovaní volebných programových prienikov , tárali by čosi akceptovaní aspoń skice vládneho programu a o dôležitosti personálnych nominácií. Nuž hej, takýto je štandardný postup pri tvorbe vlády po štandardných voľbách. Nuž hej, ibaže tento postup v prípade REFERENDA, ktoré sa 30.9. v SR miesto volieb uskutočnilo, toto neplatí. Nie je to dobré riešenie. Je to hazard s mimoriadne dôležitým a cenným „referendovým“ výsledkom.

Treba preto použiť rýchly proces. Fico musí dostať rýchlo do ruky papier, že 79 poslancov podporí jeho vládu. Fico potom na jeho základe musí od Čaputovej dostať poverenie zostaviť novú vládu. Toto musí prebehnúť bleskorýchlo. Až keď bude Fico prezidentom poverený vytvoriť vládu, otvára sa čas pre hľadanie programových, procesných a personálnych prienikov.

Fico, Pellegrini a Danko si, dúfajme uvedomujú svoju dejinnú zodpovednosť -zodpovednosť národnej elity, ktorú momentálne predstavujú. Špekulovanie, hranie na viacero strán, táranie o akýchsi zahraničnopolitických prioritách by dnes bola národná ZRADA. Jedna z najťažších, akú kedy predstaviteľ národnej elity spáchal. Zdržiavanie vyjednávania- nedajbože odmietnutie spoločenskej objednávky vládnuť v bloku Smer-Hlas-SNS by bola vlastizrada. Vinníka by za ňu skôr-neskôr čakal odpudzujúci trest.

Nech je akokoľvek, – Slováci si svoj diel roboty na národnom oslobodení urobili. Teraz je na Ficovi, Pellegrinim a Dankovi či si aj oni svoju robotu urobia.

Donald Tusk – persona non grata v SR ? Ale čo s RTVS ?

04.03.2024

Polský premiér D.Tusk si asi nevšimol, že už nie je vo funkcii v EU ale iba v Poľsku. Prečo ? Lebo si dovoľuje zasahovať do vecí, do ktorých ho nič nie je. Zasahoval do vnútorných vecí suverénnej SR. Nepáčilo sa mu stretnutie ministra ZV SR Blanára s ministrom ZV RF Lavrovom. /Rovnako sa Tuskovi nepáčilo ani stretnutie Lavrova s ministrom ZV Maďarska Szíjartóom/. -Toto je [...]

Mediálžandári -darmo vy mažete /RTVS…/

04.03.2024

Mediálžanadári darmo vy mažete, veď vy tú pravdičku nikdy nezmažete. RTVS dnes v obedňajšom Rádiožurnále opäť dokázala, že nie je verejnoprávna, nadstranícka, objektívna. RTVS opäť ukázala, že je protivládna a opozičná. V čudnom žurnalistickom útvare /ktorý s informovaním nemal nič spoločné/ redaktorka RTVS poslucháčov klamala, že vraj proti stretnutiu [...]

RTVS/Soňa Otajovičová – z ktorého prsta ste si to vycucali ?

04.03.2024

V dnešnom obedňajšom Radiožurnale RTVS vyhlásila akýsi redaktorka Soňa Otajovičová, že / podstatná ?/ časť slovenských občanov a /všetci ?/ odborníci protestovali proti stretnutiu ministra zahraničných vecí SR Juraja Blanára a ministra zahraničných vecí Ruskej federácie Sergeja Lavrova. Na podtvrdenie tejto tézy redaktorka Otajovičová zacitovala slová niekoľkých [...]

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

Izrael / Pásmo Gazy / UNRWA /

UNRWA zamestnáva vyše 450 členov Hamasu či Islamského džihádu, tvrdí Izrael

04.03.2024 20:43

Už skôr Izrael uviedol, že 12 zamestnancov UNRWA sa priamo podieľalo na teroristickom útoku zo 7. októbra.

Malá vodná elektráreň Dobrohošť, simulácia, záplavy, lužné lesy, delta, Dunaj

V ramene Dunaja sa začala umelá záplava, bude trvať takmer mesiac

04.03.2024 20:21

Simulovaná záplava sa začína skôr ako po minulé roky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 722
Celková čítanosť: 2693614x
Priemerná čítanosť článkov: 3731x

Autor blogu

Kategórie