Založ si blog

Naši novinári: priestor pre Matovičovu exhibíciu a rozoštvávanie vlády

Načo sú u nás ešte novinári, načo sú ešte u nás médiá ako Markíza, Joj, ta3 a pod. ? Dnes sa začala parlamentná rozprava k PVV. Okrem vstupného vystúpenia R.Fica sa ani jedna spravodajská tv /máme ich tri/ neunúvala zabezpečiť nonstop priamy prenos z parlamentu…

Prečo ? Lebo väčšiu hodnotu pre tieto tv a ich majiteľov mali aj dva-trikrát reprízované komentáre samozvaných odborníkov, hodnotiace PVV z pravicového, progresivisticko-liberalistického euroatlantického pohľadu. Tieto tri-štyrikrát vyvarené „informácie“ uprednostnili tv pred živým, ničím nerušeným spravodajským prúdom z parlamentu.

Okrem dezinformačných „analýz“ odborníkov sme dnes boli svedkami už len pokusu novinárov z Markízy a Sme zneužiť TB Hlasu SD na rozoštvávanie vládnej koalície. Naivní novinári, ktorí chceli postaviť postoj Smeru SSD voči médiám proti postoju Hlasu SSD sa však nepodaril. Skúsený politik Pellegrini naopak vyjadril Ficovej stopke voči Markíze a spol. pochopenie. Bum bác, to ste to páni z Markízy a spol. dostali od Pellegriniho riadne K.O.

Po otvorení rokovania k PVV sa o ďalšiu zákernosť pokúsil parlamentný šašo Matovič. Postavil sa pred pult, za ktorým sedel premiér R.Fico s jedným zo svojich hlúpych plagátov. Asi chcel vyprovokovať niečo na spôsob predvolebnej bitky pred Úradom vlády. Nikto z politikov na jeho provokačku ale nereagoval. A tak blázon Matovič musel poslúchnuť napomenutie predsedajúceho schôdze a vrátiť sa do svojej somárskej lavice.

Matovič napriek tomu predsa len čosi dosiahol. Dosiahol svojich 10 sekúnd slávy. Počas nich totiž bol on a jeho plagát v zábere televíznej kamery. Ako je to možné ? Exhibície bláznov sa totiž dnes už aj v živých televíznych prenosoch napr. z futbalu riešia okamžitým odklonením záberov kamery na iné, veci /napr. na divákov, hráčov a pod./. Ide o to, aby televízie nedopriali bláznom typu Matoviča ani jednu sekundu pochybnej slávy. – Ak toto platí pre športových bláznov, malo by to platiť aj pre politických bláznov. Osobitne pre chronických bláznov ako je Igor Matovič, pri ktorých sa patologická exhibícia dá predvídať a na ktorú by mali byť kameramani a režisér pripravení.

Hanbím sa za to, že moje doteraz rešpektované médium, v ktorom publikujem aj tento blog, prinieslo z NRSR na titulnej novinovej stránke práve Matovičov patologický výplod. Ak takto bude Pravda pokračovať aj v budúcnosti, nemala by sa čudovať, ak zákaz vstupu do areálu Úradu vlády dostane spolu s Markízou aj ona. Aj Pravda. Bulvár je čosi nechutné. Ak je to navyše politický bulvár, potom je to čosi, čo do spoločnosti slušných a normálnych vôbec ale že vôbec nepatrí.

Páni novinári, skúste hrať aspoň trochu fér. Dajte občanom SR šancu, aby sa dozvedeli životne dôležité informácie o krokoch vlády. Umožnite občanom SR, aby vedeli čo majú napr. v oblasti daní, dôchodkov, sociálnych dávok, zdravotníctva, školstva, dopravy a pod. od štátnych úradov čakať. Dajte priestor občanom na to, aby sa oboznamovali s nekomentovanými, neupravenými úradnými stanoviskami.

A naopak, zbavte občanov trápnych novinárskych pokusov o rozoštvávanie vlády a mediálnu prezentáciu chorých nápadov nevyliečiteľne postihnutého trnavského pacienta.

Názoroví oponenti opozície nie sú potrební ?

30.11.2023

Dnes po obede vysielal SRo nechutne nevyváženú „diskusiu“ dvoch „expertov“ na tému hypotekárnych úverov. Obaja hovorili v podstate to isté – Ficova vláda zbytočne míňa peniaze, dáva ich /zatiaľ nie ešte úplne zbedačenej / strednej triede Slovákov a ich rodinám, miesto toho aby šetrila, konsolidovala t.j. aby tieto peniaze poslala finančným [...]

Pozor,- plyn !

29.11.2023

Staré štruktúry z čias minulej vlády tu ešte stále riadne smrdia. Nielen v polícii ale takmer v každom rezorte. Najnovšie riadne zasmradli v rezorte hospodárstva. Konkrétne v URSO. Skôr, než vedenie URSO stihla ministerka Saková vymeniť, vyparatilo Slovákom poriadne chrapúnstvo. V štýle „po nás potopa“ verejne ohlásilo možné drastické zvýšenie cien plynu pre [...]

Pán „politológ“ Štefančík, prečo klamete ?

28.11.2023

Je neuveriteľné, ako môže človek s titulmi pred menom i za menom s ľahkosťou motýlieho letu šíriť po médiách všakovaké nepravdy, vulgo klamstvá. Spomedzi množstva takýchto klamstiev vyberám aspoň jedno. To najnovšie, čo na spravodajskom kanále JOJ24 vyriekol pán Štefančík dnes. Podľa pána Štefančíka sa súčasná vládna koalícia v parlamente zaoberá vecami, čo [...]

SR Banská Bystrica Donovaly Počasie Sneh BBX

Horské priechody Donovaly a Šturec uzavreli pre nákladnú dopravu

30.11.2023 19:09

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné.

kamióny, kolóny, hranice, vyšný komárnik, barwinek

Kolóna na východnej hranici má asi 20 kilometrov, samosprávy sa obávajú odpadu od kamionistov

30.11.2023 18:33

Kolóny kamiónov na východnej hranici sa tvoria v dôsledku protestnej blokády poľsko-ukrajinských hraničných priechodov poľskými dopravcami.

Jana Černochová, robert kaliňák

Kaliňák poďakoval Česku za velenie v brigáde NATO na Lešti, vznikla v reakcii na ruskú inváziu na Ukrajinu

30.11.2023 18:20

Šéf slovenskej obrany ocenil český príspevok k ochrane slovenského vzdušného priestoru.

ZŠ Budatínska

Ďalší dramatický incident na škole: Chlapec chcel vyskočiť z okna, zabránili mu v tom spolužiaci

30.11.2023 17:55

Riaditeľka školy vyzdvihla najmä prístup žiakov, ktorí okamžite dali najavo, že im na spolužiakovi záleží.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 651
Celková čítanosť: 2431700x
Priemerná čítanosť článkov: 3735x

Autor blogu

Kategórie