Založ si blog

Naši novinári: priestor pre Matovičovu exhibíciu a rozoštvávanie vlády

Načo sú u nás ešte novinári, načo sú ešte u nás médiá ako Markíza, Joj, ta3 a pod. ? Dnes sa začala parlamentná rozprava k PVV. Okrem vstupného vystúpenia R.Fica sa ani jedna spravodajská tv /máme ich tri/ neunúvala zabezpečiť nonstop priamy prenos z parlamentu…

Prečo ? Lebo väčšiu hodnotu pre tieto tv a ich majiteľov mali aj dva-trikrát reprízované komentáre samozvaných odborníkov, hodnotiace PVV z pravicového, progresivisticko-liberalistického euroatlantického pohľadu. Tieto tri-štyrikrát vyvarené „informácie“ uprednostnili tv pred živým, ničím nerušeným spravodajským prúdom z parlamentu.

Okrem dezinformačných „analýz“ odborníkov sme dnes boli svedkami už len pokusu novinárov z Markízy a Sme zneužiť TB Hlasu SD na rozoštvávanie vládnej koalície. Naivní novinári, ktorí chceli postaviť postoj Smeru SSD voči médiám proti postoju Hlasu SSD sa však nepodaril. Skúsený politik Pellegrini naopak vyjadril Ficovej stopke voči Markíze a spol. pochopenie. Bum bác, to ste to páni z Markízy a spol. dostali od Pellegriniho riadne K.O.

Po otvorení rokovania k PVV sa o ďalšiu zákernosť pokúsil parlamentný šašo Matovič. Postavil sa pred pult, za ktorým sedel premiér R.Fico s jedným zo svojich hlúpych plagátov. Asi chcel vyprovokovať niečo na spôsob predvolebnej bitky pred Úradom vlády. Nikto z politikov na jeho provokačku ale nereagoval. A tak blázon Matovič musel poslúchnuť napomenutie predsedajúceho schôdze a vrátiť sa do svojej somárskej lavice.

Matovič napriek tomu predsa len čosi dosiahol. Dosiahol svojich 10 sekúnd slávy. Počas nich totiž bol on a jeho plagát v zábere televíznej kamery. Ako je to možné ? Exhibície bláznov sa totiž dnes už aj v živých televíznych prenosoch napr. z futbalu riešia okamžitým odklonením záberov kamery na iné, veci /napr. na divákov, hráčov a pod./. Ide o to, aby televízie nedopriali bláznom typu Matoviča ani jednu sekundu pochybnej slávy. – Ak toto platí pre športových bláznov, malo by to platiť aj pre politických bláznov. Osobitne pre chronických bláznov ako je Igor Matovič, pri ktorých sa patologická exhibícia dá predvídať a na ktorú by mali byť kameramani a režisér pripravení.

Hanbím sa za to, že moje doteraz rešpektované médium, v ktorom publikujem aj tento blog, prinieslo z NRSR na titulnej novinovej stránke práve Matovičov patologický výplod. Ak takto bude Pravda pokračovať aj v budúcnosti, nemala by sa čudovať, ak zákaz vstupu do areálu Úradu vlády dostane spolu s Markízou aj ona. Aj Pravda. Bulvár je čosi nechutné. Ak je to navyše politický bulvár, potom je to čosi, čo do spoločnosti slušných a normálnych vôbec ale že vôbec nepatrí.

Páni novinári, skúste hrať aspoň trochu fér. Dajte občanom SR šancu, aby sa dozvedeli životne dôležité informácie o krokoch vlády. Umožnite občanom SR, aby vedeli čo majú napr. v oblasti daní, dôchodkov, sociálnych dávok, zdravotníctva, školstva, dopravy a pod. od štátnych úradov čakať. Dajte priestor občanom na to, aby sa oboznamovali s nekomentovanými, neupravenými úradnými stanoviskami.

A naopak, zbavte občanov trápnych novinárskych pokusov o rozoštvávanie vlády a mediálnu prezentáciu chorých nápadov nevyliečiteľne postihnutého trnavského pacienta.

Francúzska facka skutočnej demokracii

08.07.2024

Dohlasované. Vo Francúzsku nezvíťazila le Penová, nezvíťazila autentická vôľa ľudu, ale jej intrigánsky kalk. Zákulisie a dlhé ruky deep statu. Francúzska lekcia pre všetkých, čo veria v liberálnu ľavicu teda v ľavicu podľa strihu bruselskej paneurópskej sociálnodemokratickej/socialistickej strany PES. Francúzske voľby ukázali, že politická pluralita na Západe je iba [...]

Fico a spol. na ÚS drvivo zvíťazili

03.07.2024

Tak a je to dokonané. Dnes v noci zase budú labilnejší členovia Progresívneho Slovenska, SaS a OLaNO zaspávať iba vďaka upokojujúcim tabletkám. ÚS im zasadil úder, ktorý je bolestivejší a strategicky silnejší ako bola volebná porážka I.Korčoka. ÚS až na dve veci, týkajúce sa retroaktivity a jednu vec, týkajúcu sa rovnakého zaobchádzania odobril celú smerácku novelu [...]

Macronovi slniečkári: prehrali voľby a tak hybaj do ulíc !

01.07.2024

Všimli ste si, čo robia liberálni demokrati po volebnej porážke ? Akceptujú demokratický výsledok ? Ale kdeže. Už aj sú v uliciach, už tam hneď robia bordel a útočia na víťazov, či vyhrali iba „omylom“ či podvodom. V Nemecku, v nedávnych eurovoľbách , ale tiež v komunálnych a parlamentných voľbách dosiahla alternatívna strana k vládnucim nemeckým [...]

Belarus Election

Lukašenko je presne už tridsať rokov pri moci. Ministri sú jeho sluhovia, upozorňuje analytik Demeš

20.07.2024 06:00

V zahraničnej politike už Alexandr Lukašenko nemá nijakú samostatnosť, zdôrazňuje Pavol Demeš, ktorý dlhodobo sleduje dianie v Bielorusku.

vojna na Ukrajine, NATO, Erdogan, Zelenskyj, Starmer, Stoltenberg

ONLINE: Trump telefonoval so Zelenským, dohodli sa na osobnom stretnutí

20.07.2024 05:35

Trump a Zelenskyj sa stretnú a prediskutujú kroky, ktoré by mohli ukončiť vojnu na Ukrajine. Vyplýva to z ich informácií o vzájomnom telefonáte.

koláž, fotky, mReportér

Prelety amerických stíhačiek F-16 nad slovenským nebom. Jedna pristávala, druhá ju prekvapila zozadu

20.07.2024 05:00

Toto sú najlepšie videá týždňa, ktoré zachytili naši mReportéri.

Biden

Koniec Bidenovej kampane je vraj len otázkou času, niekoľko sponzorov už nedá ani cent

19.07.2024 23:20

Viac ako 30 demokratických kongresmanov už prezidenta vyzvalo na odstúpenie z kampane.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 782
Celková čítanosť: 2962840x
Priemerná čítanosť článkov: 3789x

Autor blogu

Kategórie