Založ si blog

Prečo treba v RTVS urobiť poriadok

Prečo ? Lebo RTVS nie je seriózna verejnoprávna inštitúcia, ale šíriteľka gýča a v oblasti správ a publicistiky je to obyčajný bulvár a generátor hoaxov a fejkov. Miesto desiatok dôvodov ako pars pro toto iba jeden postreh z dnešných večerných televíznych novín na stv1.

Dnes zasadala koaličná rada súčasnej vládnej koalície. Schvaľovala prvý náčrt programového vyhlásenia vlády /PVV/, ktorý bude pre smer vývoja SR v najbližších 4 rokoch určujúci. Človek by čakal, že sa takáto dôležitá informácia dostane na čelo televízneho spravodajstva a že jej redaktori STV1 venujú primerané pozornosť. – Presne toto by človek čakal od normálnej verejnoprávnej televízie. Na Slovensku by sa ale ničoho podobného nedočkal. V STV1 mávajú a aj dnes mali inú prioritu.

Novinárske esá s STV1 dnes predradili informácii o koaličnej rade a PVV inú bombu. Niekoľko minút sa v humornom, ironicky-výsmešnom štýle venovali okrajovej poznámke podpredsedu NRSR dr. Danka o tom, že by možno stálo za úvahu ponúkať v slovenských reštauráciách tzv. národné menu. Okrajovej poznámky dr. Danka sa už dávnejšie chopili všetci proti-slovenskí zakomplexovaní nedoukovia, Už druhý či tretí deň sa na sociálnych sieťach, v redakčných komentároch či glosách venujú národnému menu ako vrcholnej srande roku 2023.

Keď sa na národnom menu zabávajú adolescenti či nedoukovia na sociálnej sieti, nesvedčí to o ich vysokom IQ, ale v poriadku, na voľačom sa aj títo mentálni atléti zabávať musia. Keď sa ale takáto taľafatka dostáva ako hajlajt do STV1, teda do hlavných správ oficiálneho informačného média, potom je to duchovná úbohosť príslušných verejnoprávnych novinárov. Potom je to smutné zrkadlo ich profesionality.

Nuž, nech sa naši páni novinári nečudujú, že sa v RTVS i na ich pracoviskách zanedlho začne upratovať. Lebo ak sa verejnoprávne médium zasvinilo takýmto úbohým bulvárom, upratovať treba. Vo verejnom záujme treba. Dôsledne a nekompromisne. A bez ohľadu na poplašné kotkodákanie, ktoré takéto upratovanie v našom či celoeurópskom kuríne spôsobí.

Názoroví oponenti opozície nie sú potrební ?

30.11.2023

Dnes po obede vysielal SRo nechutne nevyváženú „diskusiu“ dvoch „expertov“ na tému hypotekárnych úverov. Obaja hovorili v podstate to isté – Ficova vláda zbytočne míňa peniaze, dáva ich /zatiaľ nie ešte úplne zbedačenej / strednej triede Slovákov a ich rodinám, miesto toho aby šetrila, konsolidovala t.j. aby tieto peniaze poslala finančným [...]

Pozor,- plyn !

29.11.2023

Staré štruktúry z čias minulej vlády tu ešte stále riadne smrdia. Nielen v polícii ale takmer v každom rezorte. Najnovšie riadne zasmradli v rezorte hospodárstva. Konkrétne v URSO. Skôr, než vedenie URSO stihla ministerka Saková vymeniť, vyparatilo Slovákom poriadne chrapúnstvo. V štýle „po nás potopa“ verejne ohlásilo možné drastické zvýšenie cien plynu pre [...]

Pán „politológ“ Štefančík, prečo klamete ?

28.11.2023

Je neuveriteľné, ako môže človek s titulmi pred menom i za menom s ľahkosťou motýlieho letu šíriť po médiách všakovaké nepravdy, vulgo klamstvá. Spomedzi množstva takýchto klamstiev vyberám aspoň jedno. To najnovšie, čo na spravodajskom kanále JOJ24 vyriekol pán Štefančík dnes. Podľa pána Štefančíka sa súčasná vládna koalícia v parlamente zaoberá vecami, čo [...]

kamióny, kolóny, hranice, vyšný komárnik, barwinek

Kolóna na východnej hranici má asi 20 kilometrov, samosprávy sa obávajú odpadu od kamionistov

30.11.2023 18:33

Kolóny kamiónov na východnej hranici sa tvoria v dôsledku protestnej blokády poľsko-ukrajinských hraničných priechodov poľskými dopravcami.

Jana Černochová, robert kaliňák

Kaliňák poďakoval Česku za velenie v brigáde NATO na Lešti, vznikla v reakcii na ruskú inváziu na Ukrajinu

30.11.2023 18:20

Šéf slovenskej obrany ocenil český príspevok k ochrane slovenského vzdušného priestoru.

ZŠ Budatínska

Ďalší dramatický incident na škole: Chlapec chcel vyskočiť z okna, zabránili mu v tom spolužiaci

30.11.2023 17:55

Riaditeľka školy vyzdvihla najmä prístup žiakov, ktorí okamžite dali najavo, že im na spolužiakovi záleží.

ján Culka

Akcia NAKA: Culka a Zveřina idú väzby, rozhodol špecializovaný súd

30.11.2023 17:14

Pondelkový zásah NAKA sa okrem iného týkal podozrení z nehospodárneho spravovania majetku v štátnych podnikoch Slovenský vodohospodársky podnik a Vodohospodárska výstavba.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 651
Celková čítanosť: 2431642x
Priemerná čítanosť článkov: 3735x

Autor blogu

Kategórie