Založ si blog

Pozor,- plyn !

Staré štruktúry z čias minulej vlády tu ešte stále riadne smrdia. Nielen v polícii ale takmer v každom rezorte. Najnovšie riadne zasmradli v rezorte hospodárstva. Konkrétne v URSO. Skôr, než vedenie URSO stihla ministerka Saková vymeniť, vyparatilo Slovákom poriadne chrapúnstvo. V štýle „po nás potopa“ verejne ohlásilo možné drastické zvýšenie cien plynu pre domácnosti. Bez predbežnej konzultácie s vládou, -zato za masívneho lamentovania opozičných politikov a opozičných médií.

Protivládne naladené televízie včera večer oznamovali nikým nepotvrdené zdraženie plynu na 120% – ako hlavného sólokapra hlavných večerných správ. Disproporčne, ako inak. Potom čo sa na zdraženom plyne odbavovalo 8 predstaviteľov opozície zhruba 6-7 minút, dostala na záver, akoby pod čiarou, slovo aj ministerka Saková. Tá oznámila, že žiadne zdraženie cien plynu vláda nedopustí a že občania môžu rátať zhruba s rovnakými cenami ako v tomto roku.

Ministerka upozornila, že sa práve v týchto dňoch chystala urobiť v URSO personálne upratovanie. Naznačila, že Jóbova zvesť z vedenia URSO asi nebola náhoda a súvisela práve s chystanými zmenami v manažmente URSO. Po slovensky povedané, manažéri URSO sa tesne pred odchodom z dobre platených funkcií pomstili novej vláde vypustením smradľavého plynu, vypustením poplašnej zvesti.

Saková v stručnom vyhlásení oznámila, že skôr než sa dohodnú definitívne ceny plynu pre r.2024 prikročí k zmene manažmentu URSO. S týmto novým manažmentom potom bude Sakoví resp. Ficova vláda ako taká rokovať o reálnych cenách plynu a kompenzáciách. Tento manažment oznámi obyvateľom konečný verdikt. Netreba pochybovať, že ceny stanovené novým URSO a vládou budú pre obyvateľov primerane pro-sociálne, potešiteľné a zodpovedajúce platobným možnostiam občanov Slovenska.

Cien plynu sa teda netreba báť. Báť sa treba úradníkov spojených ešte s Matovičovou, Hegerovou a Odorovou hrôzovládou. Nie ceny plynu pre domácnosti, ale plyn, ktorý tu títo páni úradníci sami vypúšťajú, bude nás v SR ešte chvíľu otravovať. Najvyšší čas, aby nová vláda nechala týchto úradníkov postaviť do prievanu a odviať kade ľahšie. A aby po nich poriadne vyvetrala.

Donald Tusk – persona non grata v SR ? Ale čo s RTVS ?

04.03.2024

Polský premiér D.Tusk si asi nevšimol, že už nie je vo funkcii v EU ale iba v Poľsku. Prečo ? Lebo si dovoľuje zasahovať do vecí, do ktorých ho nič nie je. Zasahoval do vnútorných vecí suverénnej SR. Nepáčilo sa mu stretnutie ministra ZV SR Blanára s ministrom ZV RF Lavrovom. /Rovnako sa Tuskovi nepáčilo ani stretnutie Lavrova s ministrom ZV Maďarska Szíjartóom/. -Toto je [...]

Mediálžandári -darmo vy mažete /RTVS…/

04.03.2024

Mediálžanadári darmo vy mažete, veď vy tú pravdičku nikdy nezmažete. RTVS dnes v obedňajšom Rádiožurnále opäť dokázala, že nie je verejnoprávna, nadstranícka, objektívna. RTVS opäť ukázala, že je protivládna a opozičná. V čudnom žurnalistickom útvare /ktorý s informovaním nemal nič spoločné/ redaktorka RTVS poslucháčov klamala, že vraj proti stretnutiu [...]

RTVS/Soňa Otajovičová – z ktorého prsta ste si to vycucali ?

04.03.2024

V dnešnom obedňajšom Radiožurnale RTVS vyhlásila akýsi redaktorka Soňa Otajovičová, že / podstatná ?/ časť slovenských občanov a /všetci ?/ odborníci protestovali proti stretnutiu ministra zahraničných vecí SR Juraja Blanára a ministra zahraničných vecí Ruskej federácie Sergeja Lavrova. Na podtvrdenie tejto tézy redaktorka Otajovičová zacitovala slová niekoľkých [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 722
Celková čítanosť: 2693870x
Priemerná čítanosť článkov: 3731x

Autor blogu

Kategórie