Založ si blog

Názoroví oponenti opozície nie sú potrební ?

Dnes po obede vysielal SRo nechutne nevyváženú „diskusiu“ dvoch „expertov“ na tému hypotekárnych úverov. Obaja hovorili v podstate to isté – Ficova vláda zbytočne míňa peniaze, dáva ich /zatiaľ nie ešte úplne zbedačenej / strednej triede Slovákov a ich rodinám, miesto toho aby šetrila, konsolidovala t.j. aby tieto peniaze poslala finančným centrálam do zahraničia a splatila nimi po minulej vláde zdedené dlhy.

Dvom protivládnym mudrlantom pri takýchto mudrovačkách samozrejme do tretice pritakával protivládne naladený reprezentant verejnoprávnej RTVS. SRo resp. RTVS do relácie vysielanej v sledovanom čase a naživo nepozvala nikoho z vlády, nikoho z tých odborníkov na financie a sociálne veci, ktorí by robili opozičným „expertom“ názorovú oponentúru. Nikoho. RTVS totiž čosi také ako povinnosť zabezpečiť pri kvalifikovanej publicistike názorovú oponentúru asi nikdy nepočula…

– No hej, čudné je potom ale sťažovanie sa akéhosi ďalšieho protivládneho „experta“ Tomáša Kriššáka, samozvaného vraj špecialistu na dezinformácie. Ten dnes zaútočil na alternatívne médium – TV Slovan. TV Slovan totiž urobil rozhovor s ministerkou Šimkovičovou – a čuduj sa svete – nezabezpečil jej pri vystúpení „názorovú oponentúru“. TV Slovan absenciou názorovej oponentúry ministerke podľa Kriššáka dokázal, že nie je žiadna mediálna alternatíva ale propagačný nástroj pre dezinformácie. No fuj.

Fuj áno. Ale fuj je niečo iné. Fuj je to, že útok Kriššáka na ministerku Šimkovičovú prichádza úplnou náhodou potom, čo Kriššákovi a jemu podobným mimovládkarom škrtla miliónové prijmy zo ŠR a rozhodla sa ušetrené peniaze použiť na opravu striech dvoch kultúrnych inštitúcií. Kriššák a jemu podobní „experti“ sú iste riadne nahnevaní. Budú sa teraz musieť poobzerať po inom džobe, po inej habaďúre, pri ktorej sa nenarobia a zarobia….

Kriššákovi a spol. bezpochyby bude niečo chýbať. Názorová oponentúra pri verejnom vystupovaní ministerky Šimkovičovej ? Ale kdeže ! Tá im chýbať nebude, veď priestor pre ňu hravo dostanú v niektorom z existujúcich mainstreamových čiže protivládnych médií. Pán Kriššák už takýto priestor napokon aj hneď dostal. Dostane ho bezpochyby aj zajtra a napozajtra. Dokonca na tomto portále….

Pánovi Kriššákovi bude chýbať čosi iné: peniaze, peneži, peníze. Bez nich sa totiž poriadna vojna robiť nedá. – Tobôž, ak ide o vojnu proti vláde vlastnej krajiny.

Na záver ešte dve vysoko progresívne a vysoko liberálnodemokratické axiomy. 1/ Názorovú oponentúru musia mať iba verejné vystúpenia v prospech Ficovej vlády. Verejné vystúpenia protificovskej opozície ich mať nemusia, ba vlastne ani nesmú. 2/ Za absenciu názorovej oponentúry vo zverejňovaných vystúpeniach možno odsudzovať iba alternatívne eo ipso dezinformačné médiá. Mainstreamové protivládne médiá názorovú oponentúru mať nemusia, ba ani mať nesmú. Veď inak by hrozilo, že sa stanú hlásnou trúbou Roberta Fica ! No fuj.

Donald Tusk – persona non grata v SR ? Ale čo s RTVS ?

04.03.2024

Polský premiér D.Tusk si asi nevšimol, že už nie je vo funkcii v EU ale iba v Poľsku. Prečo ? Lebo si dovoľuje zasahovať do vecí, do ktorých ho nič nie je. Zasahoval do vnútorných vecí suverénnej SR. Nepáčilo sa mu stretnutie ministra ZV SR Blanára s ministrom ZV RF Lavrovom. /Rovnako sa Tuskovi nepáčilo ani stretnutie Lavrova s ministrom ZV Maďarska Szíjartóom/. -Toto je [...]

Mediálžandári -darmo vy mažete /RTVS…/

04.03.2024

Mediálžanadári darmo vy mažete, veď vy tú pravdičku nikdy nezmažete. RTVS dnes v obedňajšom Rádiožurnále opäť dokázala, že nie je verejnoprávna, nadstranícka, objektívna. RTVS opäť ukázala, že je protivládna a opozičná. V čudnom žurnalistickom útvare /ktorý s informovaním nemal nič spoločné/ redaktorka RTVS poslucháčov klamala, že vraj proti stretnutiu [...]

RTVS/Soňa Otajovičová – z ktorého prsta ste si to vycucali ?

04.03.2024

V dnešnom obedňajšom Radiožurnale RTVS vyhlásila akýsi redaktorka Soňa Otajovičová, že / podstatná ?/ časť slovenských občanov a /všetci ?/ odborníci protestovali proti stretnutiu ministra zahraničných vecí SR Juraja Blanára a ministra zahraničných vecí Ruskej federácie Sergeja Lavrova. Na podtvrdenie tejto tézy redaktorka Otajovičová zacitovala slová niekoľkých [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 722
Celková čítanosť: 2693825x
Priemerná čítanosť článkov: 3731x

Autor blogu

Kategórie