Iba pár otázok, ktoré sa „naši“ novinári Kolíkovej, Šimečku, Plavákovej, Hajka a spol. nepýtajú, lebo odpoveď je vraj všetkým jasná. /Teda aspoň všetkým voličom opozície/. Mne to jasné nie je. Takže sa pýtam:
- Úrad špeciálnej prokuratúry /UŠP/ je vraj hlavný nástroj boja s korupciou na Slovensku. V poriadku, -takže ktoré korupčné megakauzy ÚŠP odhalil a za koľko miliárd eur ? – Lebo vo verejnosti sú známe skôr kauzičky, kde išlo o debničku ovocia, o televízor, o plastové okná…prípadne o sumy za pár tisíc eur-výnimočne /v prípade kajúcnikov Imreczeho, Slobodníka atď./ o dva či tri milióny eur.
- ÚŠP vraj t.č. rieši vyše 1000 živých spisov a po zrušení ÚŠP by sa proces ich riešenia spomalil. Fajn, -prečo sa teda teraz vo väčšine prípadov neurobil na ÚŠP a NAKA žiaden úkon ako je rok dlhý ? Predlžovanie konania na súčasnom ÚŠP nevadí ? Prekážať bude až po preradení prokurátorov ÚŠP na krajské prokuratúry ?
- Dr. Gašparovi pri jeho obhajobe zrušenia UŠP Kolíková spolu s novinármi neustále hádžu do tváre, že sa o zrušenie ÚŠP usiluje, lebo je obvinený a bojí sa o svoj osud. Prečo sa novinári nepýtajú Kolíkovej, prečo je zubami-nechtami za zachovanie ÚŠP ? Nie je to preto, lebo ak by sa ekonomická kriminalita riešila na normálnej prokuratúre, mohla by sa Kolíková, Sulík, Mikulec, Matovič, a i. opozičníci dostať do hľadáčika prokuratúry a NAKy a sami by sa mohli stať obvinenými z korupcie a ekonomickej kriminality ?
- Prečo sa v médiách pretriasa iba stanovisko nejakej „rady prokurátorov“, no stanovisko generálneho prokurátora sa spochybňuje či bagatelizuje ? Aké formálno-právne postavenia má v štruktúre našej legislatívy „rada prokurátorov“ ? Ktorý zákon vymedzuje kompetencie rady prokurátorov ? Je to štrukturálna zložka formálneho systému súdnictva a prokuratúry alebo je to iba záujmové profesijné spoločenstvo ?
- Je z histórie fungovania EU známy precedens, v ktorom by nejaký členský štát prišiel o eurofondy či o hlasovacie práva iba zato, že aplikoval pri tvorbe zákonov v parlamente zrýchlené konanie ? Ako dlhá má byť diskusia podľa požiadaviek EU, EK a EP ? Ktorá európska norma alebo uznesenie stanovuje potrebnú dĺžku diskusie pred schválením nejakého zákona ?
- Kto sú ľudia, čo protestujú proti zrušeniu ŠP ? Koľko ich je ? Koho volili v posledných voľbách – súčasnú vládu alebo súčasnú opozíciu ? Je ich viac ako 1,3 mil. Slovákov, čo volili súčasnú vládu aj preto, že mali záujem o zmeny v oblasti zákonov, prokuratúry a pod. ?
- Prečo sa novinári nezaujímajú pri rušení ÚŠP aj o názor advokátov ? Prečo sa nezaujímajú aj o názor kvalifikovaných predstaviteľov akademickej právnickej obce ?
Dalo by sa pánov opozičníkov, novinárov resp. protivládnych propagandistov opýtať aj na ďalšie otázky. Na odštartovanie férovejšej mediálnej diskusie by to však asi stačilo. Alebo nie ?
Reagujem na nadpis článku,pretože sa domnievam... ...
DEBILIZMI Z BEZMOCNOSTI !!! A čo sa tak... ...
A majú pravdu. Veď sám vrchný škrtič, boľševik... ...
opr. "viniť" ...
Páči sa mi táto Vaša logická vývrtka. Takže Vy... ...
Celá debata | RSS tejto debaty