Založ si blog

Šimečka v Užhorode /i v Berlíne/ vybuchol

Fico sa v Užhorode stretol s ukrajinským premiérom Šmigaľom. Ukrajinci prijali Fica s úctou. Nasledovalo podávanie rúk, úsmevy, fotografie pred zástavami. Ukrajinci poďakovali za humanitárnu pomoc, ktorú Fico priniesol a za pozvanie na návštevu SR, ktorú Šmigaľ dostal. Normálne pragmatické pracovné stretnutie. Žiadna dráma, skôr diplomatická nuda.

Benjaminko Šimečka a jeho tlupa očakávali krvavú tragédiu. Očakávali zrušenie schôdzky, urazenosť, prerušenie vzťahu, očakávali drámu, očakávali krv. Veľa veľa krvi. Nič také sa nekonalo.

Medzinárodná politika je o pragmatizme, o realizme, o vzájomnej tolerancii a rešpekte. Nie o bludoch mladých progresívno-liberálnych protislovenských pušiek z PS. Politika je o skúsenostiach, nie o siláctve. Na to, aby sa z človek stal politik a bohdaj aj štátnik, na to nestačia sorosovské rýchlokurzy. Na to treba štúdium, intelekt a lásku k vlasti. Na to treba to, čo Šimečka a spol. nemajú a ani mať nebudú.

Je pre Slovensko obrovským šťastím, že sa fanatici bez kvalifikácie a amatérski nímandi nedostali po voľbách v septembri 2023 do vládnych funkcií. – Ak by sa to náhodou stalo, Slovensko by pod vládou Šimečkovcov skončilo ako bezvýznamný priskoč-štátik, ktorý by urobil všetko, čo by od neho Washington, Brusel a aj Kyjev očakávali.

Škoda, že Šimečka dnes v Užhorode chýbal. Mohol by na vlastné oči vidieť, ako vyzerá pragmatická politika suverénneho štátu. Mohol by vidieť, ako práve takúto politiku hodnotí zahraničie s rešpektom a pochopením.

PS: Fico z Ukrajiny odletel do Nemecka. Slovenskí novinári očakávali, že predseda vlády SR dostane po nose aspoň tam, od kancelára Scholza. Po nose však nedostal Fico, ale novinári, Po nemecko-slovenskom summite museli konštatovať, že Scholz Fica za jeho /humanitárny/ prístup k Ukrajine neskritizoval ale pochválil. No a pokiaľ ide o to, čo trápi Šimečku a jeho tlupu na námestí SNP, novinári museli napísať, že v Nemecku otázky slovenského právneho štátu nikoho „NETRÁPILI“. – Takže ešte raz, mladý pán Šimečka, ak chceš byť raz politikom nezostáva ti iné, len si všímať Fica a od neho „učiť sa, učiť sa, učiť sa“ !

Miesto falošného zmierovania uznajte, že tu zákonne vládne Smer+Hlas+ SNS. /Pán Fabián, pán Lovaš ďakujem za vaše príspevky/

19.05.2024

Vždy ma poteší, keď niekto iný napíše alebo povie čosi, čo treba povedať a napísať a ja sa o to nemusím postarať. Stačí iba čítať. Tak aj teraz. Na blogovisku Pravdy sa objavil článok podľa mňa najkvalitnejšieho blogera Pravdy – pána Fabiána. Článok práve dali na titulku, prečítajte si ho. Obsahuje skvelú analytickú časť a bystré úsudky, ktoré z [...]

Fico, Kuciak, Židia siali vietor, žali búrku

17.05.2024

Kto všetko ten vietor sial a búrku žal ? Nuž podľa logiky platnej ako norma tohto blogoviska to boli napríklad: Kuciak, ktorý toľko svojimi článkami provokoval, až zožal búrku, LGBTI komunita, ktorá sa toľko pretrčala okolo teplárne, až zožala búrku, Kórejci, Vietnamci, Iračania, Afgánci…ktorí tak dlho nadávali na USA až zožali búrku, Židia, ktorí tak dlho [...]

Slušná otázka pre administrátora tohto blogoviska

16.05.2024

Dovoľte sa slušne spýtať iba jednu otázku – prečo je na blogovisku príspevok blogera pod prezývkou „karol“ pod nadpisom „Kto seje vietor zožne búrku ?“ Tento blog de facto schvaľuje atentát na premiéra a tvrdí, že ho svojim správaním vyprovokoval sám predseda vlády. Článok podľa mňa nie je iba nemravný a v rozpore s pravidlami blogovania ale [...]

Mi-8, ukrajinský vrtuľník, vojna na Ukrajine, bojová operácia, Kyjev, vojaci,

Moskva sa nepoteší: Zhabané ruské aktíva zaplatia zbrane a rekonštrukciu Ukrajiny, Slovensko súhlasilo

21.05.2024 15:05

Na zbrane by malo poputovať až deväťdesiat percent výnosov zo zmrazených ruských aktív.

lietadlo, Boeing 777

Smrť na palube Boeingu: lietadlo sa dostalo do silných turbulencií, viezlo takmer 240 ľudí

21.05.2024 14:10

V oblasti búrok v juhovýchodnej Ázii sa však dostalo do silných turbulencií a muselo núdzovo pristáť na medzinárodnom letisku Suvarnabhumi v Bangkoku.

Michal Šimečka

Šimečka: Atentát na Fica nie je bianko šek na okresávanie slobody médií alebo občianskej spoločnosti

21.05.2024 14:01

Opozičné hnutie Progresívne Slovensko ocenilo jednomyseľné prijatie uznesenia o odsúdení útoku na premiéra Fica v parlamente.

autobus košice

Autobus na košickej stanici zrazil chodkyňu a vliekol ju 200 metrov

21.05.2024 14:00

V čase dopravnej nehody sa v autobuse nachádzal len vodič. Jeho dychová skúška bola negatívna.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 768
Celková čítanosť: 2876389x
Priemerná čítanosť článkov: 3745x

Autor blogu

Kategórie