Založ si blog

USA sú najdemokratickejší a najrozvinutejší štát sveta – SR v tesnom závese !

Americký prezident Joe Biden pri svojom prejave v americkom štáte Wisconsin včera označil amerického ex-prezidenta Donalda Trumpa za svojho „PROFESORA“. Že by tým chcel naznačiť, ako veľmi sa od Trumpa učil a učí ? Nie, to si len deduško zmýlili anglické slovo „profesor“ s anglickým slovom „predecessor“. Uznávam, obe slová sú si fonteicky trochu blízke.

Ako si však vysvetliť, že v tom istom prejave si deduško Biden pomýlil aj slovo „pandémia“ so slovom “ recesia“ /myslí sa ekonomická depresia/ ? To sa už nedá vysvetliť fonetickou podobnosťou. To už nie je nič iné len ironické pripomenutie vysokej rozvinutosti krajiny, na čele ktorej môže byť človek-prezident s takouto „brilantnou“ mentálnou kondíciou.

V inom americkom štáte, – v Alabame, včera udusili „sáčkom“ s dusíkom človeka, odsúdeného na smrť. Čo je to za demokraciu, čo je to za humanizmus, keď v rámci nich štátni zamestnanci dusia ľudí „sáčkami“ ?

Môžu si USA iba na pozadí týchto dvoch príkladov o sebe hovoriť, že sú najdemokratickejšia, najrozvinutejšia a najhumánnejšia krajina na svete ?

Slovensko je zatiaľ iba malý, hoci snaživý žiačik USA. Áno, zatiaľ sa USA v rozvinutosti a demokracii nevyrovnáme-no usilujeme sa. Príkladom je, že už aj u nás v SR dokáže náš štátny súd odsúdiť občana /občana Magáta/ na 6 rokov. Nie za vraždu, nie za lúpež, nie za korupciu – ale ZA NÁZOR. Zato, že príliš veľa číta a na základe prečítaného píše články, ktoré relativizujú názor tých, čo nečítajú a preto nemajú problém uveriť jednému jedinému oficiálnemu názoru.

Takže, žiadne spochybňovanie, žiadna relativizácia. Sloboda názoru, -to áno, ale iba v rámci toho jedného jediného oficiálneho názoru. Ak túto demokratickú normu prekročíte, bude vás to stáť 6 rokov života. A ak neprestanete hnevať, potom vás udusia „sáčkom“ s dusíkom.

Miesto falošného zmierovania uznajte, že tu zákonne vládne Smer+Hlas+ SNS. /Pán Fabián, pán Lovaš ďakujem za vaše príspevky/

19.05.2024

Vždy ma poteší, keď niekto iný napíše alebo povie čosi, čo treba povedať a napísať a ja sa o to nemusím postarať. Stačí iba čítať. Tak aj teraz. Na blogovisku Pravdy sa objavil článok podľa mňa najkvalitnejšieho blogera Pravdy – pána Fabiána. Článok práve dali na titulku, prečítajte si ho. Obsahuje skvelú analytickú časť a bystré úsudky, ktoré z [...]

Fico, Kuciak, Židia siali vietor, žali búrku

17.05.2024

Kto všetko ten vietor sial a búrku žal ? Nuž podľa logiky platnej ako norma tohto blogoviska to boli napríklad: Kuciak, ktorý toľko svojimi článkami provokoval, až zožal búrku, LGBTI komunita, ktorá sa toľko pretrčala okolo teplárne, až zožala búrku, Kórejci, Vietnamci, Iračania, Afgánci…ktorí tak dlho nadávali na USA až zožali búrku, Židia, ktorí tak dlho [...]

Slušná otázka pre administrátora tohto blogoviska

16.05.2024

Dovoľte sa slušne spýtať iba jednu otázku – prečo je na blogovisku príspevok blogera pod prezývkou „karol“ pod nadpisom „Kto seje vietor zožne búrku ?“ Tento blog de facto schvaľuje atentát na premiéra a tvrdí, že ho svojim správaním vyprovokoval sám predseda vlády. Článok podľa mňa nie je iba nemravný a v rozpore s pravidlami blogovania ale [...]

lietadlo, Boeing 777

Smrť na palube Boeingu: lietadlo sa dostalo do silných turbulencií, viezlo takmer 240 ľudí

21.05.2024 14:10

V oblasti búrok v juhovýchodnej Ázii sa však dostalo do silných turbulencií a muselo núdzovo pristáť na medzinárodnom letisku Suvarnabhumi v Bangkoku.

Michal Šimečka

Šimečka: Atentát na Fica nie je bianko šek na okresávanie slobody médií alebo občianskej spoločnosti

21.05.2024 14:01

Opozičné hnutie Progresívne Slovensko ocenilo jednomyseľné prijatie uznesenia o odsúdení útoku na premiéra Fica v parlamente.

autobus košice

Autobus na košickej stanici zrazil chodkyňu a vliekol ju 200 metrov

21.05.2024 14:00

V čase dopravnej nehody sa v autobuse nachádzal len vodič. Jeho dychová skúška bola negatívna.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Zelenského volebné obdobie vypršalo, ruská propaganda ide na plné obrátky

21.05.2024 12:40

Je vojna, voľby nemožno usporiadať a drvivá väčšina ukrajinského obyvateľstva si to dobre uvedomuje.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 768
Celková čítanosť: 2876334x
Priemerná čítanosť článkov: 3745x

Autor blogu

Kategórie