Založ si blog

Hlad po úspechu núti USA a ich mediálne impérium robiť z komára somára

Všimli ste si, akú obrovitánsku mediálnu odozvu mal úspešný americký pokus so sondou, čo včera pristála na Mesiaci ? Naše médiá asi tiež dostali pokyn priamo z USA. Inak si neviem vysvetliť, prečo o veci, ktorá dnes už nie je až taká priekopnícka, písali ako o epochálnom triumfe. Áno, americká sonda na Mesiaci je prvá, ktorú tam poslala súkromná firma /hoci v spolupráci s NASA/. To je však skôr úspech pre daný podnikateľský subjekt, než úspech celoštátny a dejinný, či nedajbože úspech pre celé ľudstvo.

Na Mesiac sa úspešne podarilo dostať svoje sondy 5 krajinám. Najprv ZSSR, potom USA /tie dokonca viackrát aj s ľuďmi na palube/ a potom s odstupom času Číne. V posledných mesiacoch sa k nim pridali Japonsko /tuším v auguste 2023/ a v januári tohto roka /2O24/ aj India. Úspešné pristátie na Mesiaci nie je maličkosť. Nie každý pokus je úspešný. Rusku sa to napr. vlani nepodarilo. A aj úspechy Japonska a Indie prišli až po menej úspešných pokusoch. Napriek tomu, – mediálny priestor pre včerajší americký úspech /ak ho porovnáme s medializáciou úspechov Japoncov a Indov/ je veľmi predimenzovaný. Až podozrivo predimenzovaný.

Kde hľadať príčinu, prečo svetové médiá /pod takmer výlučnou americkou kontrolou/ sa včerajšiemu americkému úspechu tak nutkavo venovali ? Nazdám sa, že vysvetlenie tkvie v dlhšiu dobu trvajúcej neprítomnosti nejakého výraznejšieho amerického úspechu. Spoločnosť v USA funguje o.i. na báze tzv. need of achievement. Platí to pre jednotlivcov, pre firmy i pre americké národné spoločenstvo ako celok. USA sa už dlhší čas nedarilo dosiahnuť nejaký významnejší politický, vojenský, technicko-technologický či ekonomický „achievement“. USA -podľa mňa predovšetkým v dôsledku neúspechu v boji s Rusmi na Ukrajine, začali trpieť depriváciou úspešnosti. Začali akoby v tomto smere hladovať. Nuž a keď nastane hlad, je dobré každé sústo. Dobrý je aj suchý chlieb, dokonca aj obyčajná trochu pripečená chlebová kôrka.

Nazdám sa, že po období dlhšietrvajúceho hladu sa včera USA konečne čosi podarilo. USA konečne mohli urobiť HAM. Konečne vopchali do úst akú-takú výživu na obnovu upadajúceho sebavedomia..

Tá sonda na Mesiaci, úprimne povedané, to nie je bohviečo. Najmä pre USA nie, -veď pred časom práve USA poslali na Mesiac nie iba sondu ale aj niekoľko expedícií s ľuďmi. Aj málo je však viac ako nič.

Nech je akokoľvek – Američania, gratulujeme. Mierové úspechy pri výskume vesmíru sú lepšie ako vojenské úspechy pri dobýjaní cudzích krajín. Skúste sa milí Američania, zameriavať práve týmto smerom. Skúste dobývať vesmír a nie Irak, Sýriu či Afganistan. A nech vám v tom pomáha Boh.

Miesto falošného zmierovania uznajte, že tu zákonne vládne Smer+Hlas+ SNS. /Pán Fabián, pán Lovaš ďakujem za vaše príspevky/

19.05.2024

Vždy ma poteší, keď niekto iný napíše alebo povie čosi, čo treba povedať a napísať a ja sa o to nemusím postarať. Stačí iba čítať. Tak aj teraz. Na blogovisku Pravdy sa objavil článok podľa mňa najkvalitnejšieho blogera Pravdy – pána Fabiána. Článok práve dali na titulku, prečítajte si ho. Obsahuje skvelú analytickú časť a bystré úsudky, ktoré z [...]

Fico, Kuciak, Židia siali vietor, žali búrku

17.05.2024

Kto všetko ten vietor sial a búrku žal ? Nuž podľa logiky platnej ako norma tohto blogoviska to boli napríklad: Kuciak, ktorý toľko svojimi článkami provokoval, až zožal búrku, LGBTI komunita, ktorá sa toľko pretrčala okolo teplárne, až zožala búrku, Kórejci, Vietnamci, Iračania, Afgánci…ktorí tak dlho nadávali na USA až zožali búrku, Židia, ktorí tak dlho [...]

Slušná otázka pre administrátora tohto blogoviska

16.05.2024

Dovoľte sa slušne spýtať iba jednu otázku – prečo je na blogovisku príspevok blogera pod prezývkou „karol“ pod nadpisom „Kto seje vietor zožne búrku ?“ Tento blog de facto schvaľuje atentát na premiéra a tvrdí, že ho svojim správaním vyprovokoval sám predseda vlády. Článok podľa mňa nie je iba nemravný a v rozpore s pravidlami blogovania ale [...]

čaputová

Prezidentka Čaputová oceňuje uznesenie, ktorým NR SR odsúdila atentát na premiéra

21.05.2024 15:49

Poslanci tým podľa nej urobili potrebný a dôležitý krok k upokojeniu spoločenskej atmosféry.

Mi-8, ukrajinský vrtuľník, vojna na Ukrajine, bojová operácia, Kyjev, vojaci,

Moskva sa nepoteší: Zhabané ruské aktíva zaplatia zbrane a rekonštrukciu Ukrajiny, Slovensko súhlasilo

21.05.2024 15:05

Na zbrane by malo poputovať až deväťdesiat percent výnosov zo zmrazených ruských aktív.

lietadlo, Boeing 777

Smrť na palube Boeingu: lietadlo sa dostalo do silných turbulencií, viezlo takmer 240 ľudí

21.05.2024 14:10

V oblasti búrok v juhovýchodnej Ázii sa však dostalo do silných turbulencií a muselo núdzovo pristáť na medzinárodnom letisku Suvarnabhumi v Bangkoku.

Michal Šimečka

Šimečka: Atentát na Fica nie je bianko šek na okresávanie slobody médií alebo občianskej spoločnosti

21.05.2024 14:01, aktualizované: 15:40

Opozičné hnutie Progresívne Slovensko ocenilo jednomyseľné prijatie uznesenia o odsúdení útoku na premiéra Fica v parlamente.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 768
Celková čítanosť: 2876447x
Priemerná čítanosť článkov: 3745x

Autor blogu

Kategórie