Založ si blog

Opozícia je na tom ešte horšie ako si myslí

Prieskumné agentúry nie sú spoľahlivým zdrojom informácií o politických trendoch v SR. Sú dosť predajné a nemajú škrupule upravovať údajov podľa želania tých, čo platia. Focus tiež nie je bez viny, no spomedzi prieskumných agentúr v SR nie je iba najskúsenejší ale relatívne aj najférovejší.

Dnes agentúra Focus publikovala prieskum najnovších preferencií slovenských politických strán. Výsledky Focusu museli na opozičných politikov a médiá zapôsobiť ako plesnutie smradľavou handrou po tvári. Po mesiacoch demonštrácií, po dlhom dlhočiznom šikanovaní a sabotovaní vlády, po nehorázne pro-opozičných krokoch Čaputovej a jej Fiačanovho „ústavného“ súdu museli prieskumné výsledky Focusu zapôsobiť na opozičníkov mimoriadne frustrujúco. Ukázalo sa, že aktuálne preferencie súčasných vládnych strán by v súčte dali ešte viac hlasov v parlamente ako doposiaľ koaličné strany mali. Počet mandátov Smeru+Hlasu+SNS by vzrástol zo 79 na 82. Hrozné…

No to nie je, milá opozícia, celá krutá pravda. V realite je to s opozíciou ešte horšie, než ukázali prepočty analytikov tv joj /pre ktorú focus prieskum urobil/. Do NRSR by sa totiž dostali aj „Maďari“. V event. novej NRSR by mali 10 poslancov. Analytici jojky ich zaradili do fiktívnej opozície voči aktuálnej koalícii. – Há, ibaže analytici urobili /asi úmyselne/ hrubú politickú chybu.

Forróova a Gyimesiho partia nepatria do opozičného liberálno-progresívneho stáda. „Maďari“ zo Szovetség sú z hľadiska svojich postojov jasne sociálne a národne orientovaní konzervatívci. Sú pod silným ideovým ale aj materiálnym vplyvom Orbánovej strany FIDESZ. No a navyše, – aj voličstvo týchto strán je orientované skôr doľava. Dôkaz ? Nedávny prieskum inej agentúry pred prezidentskými voľbami. Podľa neho až 80% voličov maďarského kandidáta na prezidenta p. Forróa by v druhom kole volilo Petra Pellegriniho. Je to percentuálne viac, než koľko voličov by sa v 2.kole pridalo na Pellegriniho stranu z tábora A.Danka či Š.Harabina.

Takže, nešťastná opozícia – v prípade nových volieb by pravdepodobne vznikla vládna štvorkoalícia v zložení Smer+Hlas+SNS+Aliancia/Szovetség/. Spolu by táto vládna koalícia mala 92 hlasov. Mala by teda ústavnú väčšinu. Mohla by na jej základe meniť aj momentálne platnú ústavu a mohla by nielen meniť zákony ale aj reorganizovať Ústavný súd samotný. Mohla by pána Fiačana poslať kade ľahšie a mohla by zmenou počtu sudcov či ich právomocí upraviť ústavný „chorý“ prvok v právnych základoch SR.

Ej, nevyvíja sa vám to tu na Slovensku k lepšiemu, páni opozičníci. Nebude tu pre vás dobre, – pán Matovič, Sulík, Majerský či Šimečka. Budete si asi musieť dakde pohľadať lepší národ. Slovákom vládnuť nebudete.

Dobrá správa pre PS, Olano a SaS

16.04.2024

Všimli ste si to ? Koalícii Smer, Hlas a SNS sa podarilo splniť predvolebný sľub o znížení cien potravín, o poklese inflácie a oživení investičnej výstavby. Dobrá správa pre Šimečku, Matoviča, Grohlinga – či nie ? Aspoň trocha útechy pre občanov pred tým, než Kamenický a spol. začnú realizovať tvrdý no nevyhnutný reštrikčný masaker…. Zatiaľ je to [...]

Jančkárová – generátor politickej nenávisti

14.04.2024

Každému súdnemu človeku, ktorý sledoval dnešný“moderátorský“ výkon Marty Jančkárovej na STV1 musí byť už jasné, prečo je potrebné spravodajské a publicistické relácie RTVS totálne prekopať, vymeniť v nich dramaturgiu a personál. Jančkárová väčšinu svojho „moderátorského“ času venovala politickej polemike s podpredsedom NRSR a poslancom [...]

Šimečka je najkrajší, najmúdrejší a najlepší hasič

14.04.2024

Dementi /toto nie je oslovenie nikoho dôležitého, toto späťvzatie článku, ktorý tu mal byť ešte do obeda no už nie je…/. Nie je pravda, že pán Šimečka je čosi ako „pyroman“. Nie je pravda, že pán Šimečka chodí do Bruselu zakladať ohníky, v ktorých majú zhorieť peniaze pre SR, – aby potom vyzýval vládu SR hasiť. Pravda je, že pán Šimečka je [...]

Salma

Nebránime Izrael, ale seba, tvrdia Jordánci po zostrelení iránskych dronov. Princezná Salma v tom prsty nemala.

16.04.2024 16:33

Obrázky na sociálnych sieťach ukazujú kráľa Abdalláha ako zradcu s izraelskou vlajkou. A o jeho dcére, princeznej Salme, pilotke vzdušných síl, sa šíria dezinformácie, že zostrelila šesť iránskych bezpilotných lietadiel.

Petr Pavel

Pavel: Názory na zahraničnú politiku by nemali narúšať vzťahy Čechov a Slovákov

16.04.2024 15:52

Česko začiatkom marca v reakcii na postoj SR k vojne na Ukrajine odložilo česko-slovenské medzivládne konzultácie.

Juraj Blanár

Blanár nepodporí možné sankcie, ktoré by zasiahli viac občanov SR ako Irán

16.04.2024 15:29

Ministri zahraničných vecí krajín EÚ majú rokovať o možnom uvalení sankcií na Irán v súvislosti s jeho víkendovým útokom na Izrael.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 755
Celková čítanosť: 2809891x
Priemerná čítanosť článkov: 3722x

Autor blogu

Kategórie