Založ si blog

Mediálžandári -darmo vy mažete /RTVS…/

Mediálžanadári darmo vy mažete, veď vy tú pravdičku nikdy nezmažete.

RTVS dnes v obedňajšom Rádiožurnále opäť dokázala, že nie je verejnoprávna, nadstranícka, objektívna. RTVS opäť ukázala, že je protivládna a opozičná.

V čudnom žurnalistickom útvare /ktorý s informovaním nemal nič spoločné/ redaktorka RTVS poslucháčov klamala, že vraj proti stretnutiu Blanár-Lavrov bola a je „časť verejnosti“ a „odborníci“. Redaktorka RTVS, ktorá tento žurnalistický „útvar“ prezentovala, -ako inak, verejnosť dezinformovala, de facto klamala.

Po prvé, -o akej časti verejnosti redaktorka hovorila ? Mala či má k dispozícii nejaký prieskum verejnej mienky, ktorý by jej tvrdenie podporoval ? .Nemá. Naopak. Včerajší prieskum verejnej mienky od agentúry Focus ukázal, že súčasnú vládu, v ktorej za zahraničnú politiku zodpovedá J.Blanár podporujú momentálne takmer dve tretiny občanov SR /potenciálna staronová Ficova vládna koalícia by dnes získala 82 resp. 92 mandátov zo 150 mandátov v NRSR/. Ak teda redaktorka RTVS hovorí o časti občanov – je to výrazná menšina -asi tretina občanov, ktorí s diskusiou Blanár-Lavrov nesúhlasia. Prečo redaktorka RTVS dáva slovo iba tejto menšine občanov – a názor dvojtretinovej väčšiny občanov SR ignoruje ? Je to profesionálne ? Je to nadstranícke ? Je to objektívne ? Je to férové ?

Čosi podobné platí aj o publikovaní názoru tzv. „odborníkov“. Prečo redaktorka RTVS oslovila iba opozične, ba protivládne naladených „politológov“, de facto protivládnych propagandistov ? Prečo nedala v tejto oblasti zahraničnej a bezpečnostno-brannej politiky slovo odborníkom z druhého tábora ? Prečo nedala redaktorka RTVS slovo napr. F.Škvrndovi, E.Chmelárovi, F.Viktorinovi, A,Šandorovi, J.Baránkovi a i. ? – Prečo bol výber „odborníkov“ zo strany redaktorky RTVS taký neprofesionálny, neobjektívny, neférový ?

-Prečo sme dnes v obedňajšom Rádiožurnále boli zase svedkami ukážky hrubého porušenia verejnoprávnosti RTVS ? Dokedy to ešte máme my, čo tvoríme väčšinu občanov SR -trpieť ? Dokedy ešte ?

Dobrá správa pre PS, Olano a SaS

16.04.2024

Všimli ste si to ? Koalícii Smer, Hlas a SNS sa podarilo splniť predvolebný sľub o znížení cien potravín, o poklese inflácie a oživení investičnej výstavby. Dobrá správa pre Šimečku, Matoviča, Grohlinga – či nie ? Aspoň trocha útechy pre občanov pred tým, než Kamenický a spol. začnú realizovať tvrdý no nevyhnutný reštrikčný masaker…. Zatiaľ je to [...]

Jančkárová – generátor politickej nenávisti

14.04.2024

Každému súdnemu človeku, ktorý sledoval dnešný“moderátorský“ výkon Marty Jančkárovej na STV1 musí byť už jasné, prečo je potrebné spravodajské a publicistické relácie RTVS totálne prekopať, vymeniť v nich dramaturgiu a personál. Jančkárová väčšinu svojho „moderátorského“ času venovala politickej polemike s podpredsedom NRSR a poslancom [...]

Šimečka je najkrajší, najmúdrejší a najlepší hasič

14.04.2024

Dementi /toto nie je oslovenie nikoho dôležitého, toto späťvzatie článku, ktorý tu mal byť ešte do obeda no už nie je…/. Nie je pravda, že pán Šimečka je čosi ako „pyroman“. Nie je pravda, že pán Šimečka chodí do Bruselu zakladať ohníky, v ktorých majú zhorieť peniaze pre SR, – aby potom vyzýval vládu SR hasiť. Pravda je, že pán Šimečka je [...]

Salma

Nebránime Izrael, ale seba, tvrdia Jordánci po zostrelení iránskych dronov. Princezná Salma v tom prsty nemala.

16.04.2024 16:33

Obrázky na sociálnych sieťach ukazujú kráľa Abdalláha ako zradcu s izraelskou vlajkou. A o jeho dcére, princeznej Salme, pilotke vzdušných síl, sa šíria dezinformácie, že zostrelila šesť iránskych bezpilotných lietadiel.

Petr Pavel

Pavel: Názory na zahraničnú politiku by nemali narúšať vzťahy Čechov a Slovákov

16.04.2024 15:52

Česko začiatkom marca v reakcii na postoj SR k vojne na Ukrajine odložilo česko-slovenské medzivládne konzultácie.

Juraj Blanár

Blanár nepodporí možné sankcie, ktoré by zasiahli viac občanov SR ako Irán

16.04.2024 15:29

Ministri zahraničných vecí krajín EÚ majú rokovať o možnom uvalení sankcií na Irán v súvislosti s jeho víkendovým útokom na Izrael.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 755
Celková čítanosť: 2809907x
Priemerná čítanosť článkov: 3722x

Autor blogu

Kategórie