Založ si blog

Počujete ten gagot okolo RTVS ? Trafené husi už besnejú

Ministerka kultúry po takmer 5 mesiacoch volania verejnosti po upratovaní v RTVS konečne predložila na vládu plán rekonštrukcie a návratu k normálnej mediálnej verejnoprávnosti. RTVS sa zmení na STvR. Miesto zemepisného označenia dostane toto médium označenie národnoštátne. Tak ako sa patrí. Tak ako ako ho majú aj v Česku, Maďarsku, Británii, Rakúsku a i.

Dôležitejšie než jazyková zmena sú ale úpravy v kontrole a usmerňovaní STvR. V Rade STvR a Programovej rade STvR získajú hlavné slovo miesto kadejakých nikým nevolených profesných združení, mimovládok a umeleckých mafií … transparentné štruktúry zvolené v demokraticky kreovanom slovenskom parlamente. Okrem nich budú mať v radách zastúpenie aj predstavitelia vlády a zamestnancov. Bude na dohode vládnej koalície a opozície, aké bude mať v radách slovo aj parlamentná opozícia. Budú si musieť určiť modus vivendi, – lebo veď o tri a pol roka tu máme ďalšie voľby a personálne zloženie a teda aj smerovanie STvR sa po nich môže radikálne zmeniť.

Návrh zákona v tomto duchu má ísť po schválení na vláde do NRSR a tam má byť prerokovaný v normálnom medzirezortnom pripomienkovom konaní . Bohužiaľ, nie v skrátenom konaní. Mal by byť ale schválený urýchlene. Pretože kritika voči RTVS zo dňa na deň rastie /naposledy kvôli Bebjakovmu zneužitiu kultúrnej akcie Český lev proti vláde SR/. Pretože Katarina Vitková, pretože Marta Jančkárová, pretože Marek Makara, …Pretože už včera bolo neskoro.

Toto je normálny obraz vývoja v RTVS resp. STvR. NORMÁLNY. Mala by sa k nemu normálne postaviť nielen vláda a verejnosť, ktorá ju podporuje ale aj opoziční politici, opozičné médiá, opoziční občianski aktivisti, opozične naladené mimovládky a voliči opozičných strán. Mali by. Ibaže sa tak nedeje. Opozícia, protivládne vládne médiá a kadejaké neziskovky už začali bláznieť, vyvádzať ako zmyslov zbavení. Kadejaké opozičné remišové, holečkové, cigánikové, kolíkové a samozrejme opozičné progresivistické šimečkovské, jaurovské, dubéciovské, števulovské, ,,,tlupy už začali v médiách poriadnu hystériu. Gagocú, kvičia, brešú, skučia ako zmyslov zbavení.

Dalo sa to čakať. Pretože oni ani nič iné nevedia. Iba ísť z protestu do protestu, z pouličnej demonštrácie do pouličnej demonštrácie, z hystérie do hystérie. Oni bez zloby, zlosti, nenávisti žiť nedokážu. Adrenalín z protivládnych aktivít je pre nich životodarnou energiou. Čím viac bude spoločnosť pod ich vplyvom vyhecovaná, vyčpicovaná, tým budú spokojnejší.

Je iba otázkou minút, kedy si protivládni hysterici nájdu svojich spojencov v zahraničí. V monštruóznom EP sa onedlho objaví ďalšia protislovenská rezolúcia. Opäť sa budú písať z EK výhražné listy. Opäť sa bude štrngať eurofondami, skrátenými príspevkami z plánu obnovy, pozastavením či odobratím hlasovacích práv a pod. Opäť bude veselo. Čudné, pretože to čo v Poľsku nová vláda BEZ PROTESTOV Z BRUSELU zmenila vo verejnoprávnych médiách za 5 hodín, – to si u nás zákonná Ficova vláda nesmie dovoliť ani za 5 mesiacov ?! Nuž veru nie. Nesmie. Prečo ? Lebo Fico. Lebo dvojitý meter-kilometer…

Vláda R.Fica sa konečne začala venovať poriadkom na našom mediálnom dvore. Konečne to tam začala čistiť. A ajhľa, koľko je tu zrazu gagotu. Najviac gagocú starí gunári, čo to tu roky ovládali, čo ničili autentickú slovenskú kultúru a umenie, čo mali prednostné právo zobu, čo si namáčali zobáky vo všetkom, z ktorého trčali zisky. Umelecké a mediálne mafie sa poriadne nahlas rozgagotali. Pomaly už v médiách nepočuť normálne slovo. Hrozné.

-Áno, pokiaľ sa zákon o STvR v NRSR schváli /opäť možno očakávať idiotské opozičné obštrukcie/, pokiaľ sa po prezidentkinom vete opätovne schváli v NRSR/ a vstúpi to do platnosti, bude tu v SR znovu o zábavu postarané. Kampane, demonštrácie, okupačné štrajky, parlamentné obštrukcie, intervencie a sankcie z EU…-to je program pre najbližšie týždne. Gagotu tu bude až až.

No a čo ? Nech. Raz ten zasvinený mediálny dvor bolo treba začať upratovať. Treba vydržať, nepopustiť. Ani o piaď. A treba sa tešiť, že ten gagot, to je dobré znamenie. To je dôkaz, že gagotajúce husi boli správne trafené. Že dostali zásah priamo do „zadku“. Že následne stíchnu. Alebo že sa prispôsobia normálnemu správaniu na mediálnom dvore. Tak ako inde v Európe a vo svete.

„Súžitie“ Bombica s Havranom na STVR – možné či nemožné ?

12.06.2024

Nebuďme ako oni. Vymeňme Machaja za niečo, čo má aspoň trochu manažérske schopnosti. Vymieňajme. No netrhajme aj s koreňmi. Bolo by mi totiž smutno za inšpiráciou, akú predstavujú múzy typu Jančkárovej, Frindta, Havrana, Makaru a pod. Keby bolo na mne, ponechal by som im priestor niekde na dvojke alebo v menej exponovanom čase. Nech vyvažujú to, čo prinesú do vysielania [...]

Matovič kritizuje Šimečkovu progresívno-liberálnu totalitu

10.06.2024

„Progresívne Slovensko musí poraziť Smer !“- Takúto protificovskú ideovú a mobilizačnú totalitu kritizoval včera pri rozbore výsledkov volieb do EP predseda hnutia Slovensko Igor Matovič. Podľa neho je takéto uvažovanie a konanie slovenských opozične naladených voličov krátkozraké a škodlivé. – Výnimočne mu musím dať za pravdu. Akékoľvek nesúrodé [...]

Víťazstvo Šimečku, ktoré Smer, Republiku a Hlas nadmieru poteší

09.06.2024

Gratulujem progresívnym liberálom k víťazstvu v eurovoľbách. Konečne sa slniečkárom podarilo vyšolíchať po sérii prehier aspoň jedno víťazstvo. Je to víťazstvo totálneho zjednotenia všetkého, čo malo progresívne ruky a liberálne nohy a čo sa takmer do posledného priaznivca objavilo pri volebných urnách. Je to víťazstvo, za ktoré liberáli z SaS a Demokratov [...]

zelenskyj, summit, švajčiarsko, ukrajina,

Zelenskyj: Keby Rusko malo záujem o mier, nebola by žiadna vojna

15.06.2024 20:45, aktualizované: 21:35

Na mierovom summite o Ukrajine vo Švajčiarsku sa zúčastňuje viac ako 90 krajín a osem medzinárodných organizácií.

francúzsko, Protest, krajná pravica

Desaťtisíce Francúzov protestovali proti krajnej pravici, môže vyhrať predčasné voľby

15.06.2024 19:53

Francúzsky prezident Macron vyhlásil predčasné voľby po neúspechu svojho centristického tábora v minulotýždňových eurovoľbách.

žilina, polícia,

Otrasný nález. V meste Rajec našli bezvládne telo novorodenca

15.06.2024 19:14, aktualizované: 20:20

Stať sa tak malo vedľa materskej škôlky.

Peter Pellegrini, inaugurácia

Bude Pellegrini nadstranícky? Bude z neho skôr Gašparovič než Kováč, hovoria odborníci. Podporu koalície ešte bude potrebovať

15.06.2024 19:00

Politológovia nepredpokladajú, že sa Pellegrini voči vláde bude vymedzovať. Podporu koalície ešte bude potrebovať pri prípadnej opätovnej kandidatúre. Môže však prekvapiť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 776
Celková čítanosť: 2921470x
Priemerná čítanosť článkov: 3765x

Autor blogu

Kategórie