Prečo nejaký admin nemaže prítomnosť novinárov-aktivistov na TB vládnej koalície ?

Nápad mazať politicky nepríjemné články je skvelý. Pre autora blogov osobitne príjemný, najmä ak sa to deje neférovo. Ja mám s tým len dnes trojnásobnú skúsenosť. Napriek tomu nereptám. Dokonca odporúčam, aby sa mazanie čiže cenzúra v médiách ešte viac rozšírila. Napríklad aj na novinárov-aktivistov, ktorí zabudnú, čo je ich profesionálna povinnosť a využívajú tlačové besedy /TB/ na politické útoky proti členom vlády či na obviňovanie ministrov z tých najtemnejších činov a úmyslov.

Jeden takýto útok, tuším novinárky z televízie Markíza /ak nie, tak pardon/ sa dnes udial na TB ministra vnútra Šutaja-Eštoka. Panička z média položila ministrovi nie jednu, ale hneď 6-7 otázok ako na policajnom výsluchu. Zmyslom jej aktivity bolo potvrdiť opozičnú teóriu, že vláda neprijíma prezentované bezpečnostné opatrenia kvôli zvýšenému riziku terorizmu, ale kvôli tomu, aby obmedzila opozičného kandidáta Korčoka v jeho prezidentskej kampani. – Nádherný príklad aktivizmu. Prekrásna ukážka toho, ako sa pod rúškom novinárčiny robí protivládna politická činnosť.

-A exemplárny príklad, keď by mal na TB zasiahnuť nejaký mediálny admin a milú zlatú novinárku ihneď zmazať. Z tlačovej besedy ale aspoň rok-dva aj z výkonu novinárskeho povolania. Takáto novinárka by mala stráviť svoj trest v pomyselnej mediálnej klietke hanby. V pokladnici lacného OD Lidl. Aby bola aspoň trocha zábavy a aby sme mali od nej aspoň načas pokoj.

PS: Všimnite si aj môj prvý dnešný článok. Je v ňom kadečo zaujímavé – a práve o terorizme, ktorý pani novinárku dnes tak veľmi nezaujímal.

Ako si verejnoprávna STVR Flašíkovej, Hlucháňovej a Danka pripomenula výročie atentátu na premiéra SR

16.05.2026

Reportéri STVR Horáček a Trusina si včera vskutku „dôstojne“ pripomenuli 2. výročie atentátu na predsedu vlády SR p.R.Fica. Najprv poinformovali, že sa na Námestí baníkov v Handlovej Fico stretol iba s niekoľkými sivovlasými dôchodcami. No a potom v nepomerne väčšom rozsahu dali slovo akože náhodným mladým ružolícim občanom Handlovej. Dve [...]

HYENIZMUS p. Šimečku. Čím SLOVÁKOV OBOHACUJE PS /“progresívne slovensko“/

15.05.2026

Dnes, v deň výročia atentátu opozičného aktivistu na predsedu vlády SR R.Fica sa predseda PS M.Šimečka zachoval ako riadna politická hyena. Vyhlásil, že keď zbabelec Fico chce mať v politike pokojnú atmosféru, mal by z politiky okamžite odísť. Inak povedané, pokiaľ chce byť Fico ďalej politikom, mal by rátať s tým, ako je to doteraz. Vrátane teroristických útokov na [...]

POĎAKOVANIE pánovi KORČOKOVI ! /Friedrich Merz ? NEIN, danke !/

14.05.2026

Ak je pravda to, čo dnes Korčok /PS/ oznámil na TB Progresívneho Slovenska, – že totiž nemecký kancelár Merz nepríde na návštevu SR lebo je vraj hlboko konsternovaný z návštevy R.Fica v Moskve /oznámenej verejne pred 4 mesiacmi, teda v čase keď sa ešte návšteva Merza v SR iba dohadovala/ a že je vraj roztrpčený zo slov R.Fica na jeho adresu, potom si dovoľujem aj [...]

rušeň vlak Jablonov

Rušeň po desivej zrážke konečne vytiahli z priekopy. Náročná akcia trvala do noci

16.05.2026 14:08

K zrážke dvoch rýchlikov pred tunelom pri obci Jablonov nad Turňou došlo vlani 13. októbra.

policia akcia dýka

Akcia Dýka udrela na drogovú sieť: polícia zaistila pervitín, tisíce tabliet aj zbraň

16.05.2026 14:01

Vyšetrovateľ spracuje podnet na podanie návrhu na vzatie obvinených osôb do väzby.

vitriny policia

Muž v kapucni vyčíňal v nákupnom centre. Kopancami rozmlátil vitríny, polícia po ňom pátra

16.05.2026 13:49

Doposiaľ neznámy muž poškodil uplynulý piatok sklenené vitríny predajne s mobilnými telefónmi v nákupnom centre na Pribinovej ulici v Bratislave.

Igor Šimko / Andrej Sitkár /

Hlas posiela do boja o Košický kraj známe meno. Šimko sľubuje, že východ už nebude čakať

16.05.2026 13:06

Šimko kandidatúru zdôvodnil potrebou priniesť do riadenia kraja konkrétne výsledky, lepšiu spoluprácu so štátom a riešenia, ktoré budú mať dosah na život ľudí.