Založ si blog

Víťazstvo Šimečku, ktoré Smer, Republiku a Hlas nadmieru poteší

Gratulujem progresívnym liberálom k víťazstvu v eurovoľbách. Konečne sa slniečkárom podarilo vyšolíchať po sérii prehier aspoň jedno víťazstvo. Je to víťazstvo totálneho zjednotenia všetkého, čo malo progresívne ruky a liberálne nohy a čo sa takmer do posledného priaznivca objavilo pri volebných urnách. Je to víťazstvo, za ktoré liberáli z SaS a Demokratov zaplatili vlastným „životom“ a za ktoré padlo za „Slovensko“ aj hnutie Slovensko. Je to víťazstvo totálnej protificovskej mobilizácie. Je to víťazstvo dobre organizovanej protificovskej totality. Ale je to víťazstvo. Preto bez irónie, ešte raz blahoželám.

A teraz to horšie, čo Šimečku a najmä jeho riadiacich dôstojníkov v Bruseli nepoteší. Do spoločného progresívno -liberálneho mešca totiž Šimečkovci prispeli len čosi viac ako tretinou mandátov. VäČŠINU SLOVENSKÝCH MANDÁTOV v europarlamente ZÍSKALA ĽAVICA a NÁRODNIARI. Voľby sa totiž skončili víťazstvom sociálnych demokratov zo Smeru a Hlasu a národniarov z Republiky v pomere 8 ku 6. V slovnom vyjadrení osem ku šesť. Posledný mandát je pre konzervatívcov z KDH. Hoci formálne je tento mandát neutrálny a na Slovensku v praktickej politike bližší ku národniarom a ľavici, pravda je, že vzhľadom na aktuálnu začlenenosť KDH v ľudoveckej europarlamentnej frakcii je to viac hlas v prospech status quo v Bruseli ako proti nemu. Lexmanová bude v Bruseli asi viac na strane von der Leyenovej z CDU/CSU ako proti nej. Aj keby nechcela, bude musieť.

-No nech. Aj pomer 7 za bruselský status quo a 8 proti nemu je síce tesné, no predsa len víťazstvo ľavice a národniarov. V prípade fiktívneho zostavovania vlády by vládu nad reprezentáciou slovenských záujmov mali aj v EP ficovci.

Ak sa pozrieme na výsledky eurovolieb podrobnejšie, cez percentá voličov, hlasujúcich za národniarov a ľavičiarov a hlasujúcich za progresívnych liberálov, potom je víťazstvo „národnej ľavice“ úplne jasné: Smer 24,8%, Republika 12,5% a Hlas 7,2%. Spolu je to 44,5% hlasov. Oproti nim 27,8 % hlasov pre progresívnych liberálov z PS , – to je fakt málo, máličko. Pomer 44,5 ku 27,8 je jasný. Pre tých, čo chceli presvedčiť svet, že na progresívno-liberálnych demonštráciách v Bratislave je na ulici „vôľa väčšiny“, je to priam DEBAKEL. Politologicky nezmyselné spojenie s kádeháckymi 7,2% by veľmi opozícii nepomohlo: dostali by sme ním iba 35%. Oproti 44,5 je aj 35% málo. Veru málo.

Slováci vo voľbách do Europarlamentu Brusel nepotešili. Svet znovu vidí, na čej strane je Slovensko. Na strane takej európskej integrácie, ktorá sa opiera o hodnoty MIERU a tradičnej obojstranne výhodnej výmeny tovarov, služieb, kapitálu a ľudí. Slováci svetu ukázali, že napriek všetkej tej domácej a zahraničnej zlobe nepopustia. Slováci ukázali, že spolupráca na všetky svetové strany /vrátane Ruska a Číny/ a suverenita štátu sú pre ne posvätné hodnoty. Tak to bolo, je a tak to aj zostane.

„Súžitie“ Bombica s Havranom na STVR – možné či nemožné ?

12.06.2024

Nebuďme ako oni. Vymeňme Machaja za niečo, čo má aspoň trochu manažérske schopnosti. Vymieňajme. No netrhajme aj s koreňmi. Bolo by mi totiž smutno za inšpiráciou, akú predstavujú múzy typu Jančkárovej, Frindta, Havrana, Makaru a pod. Keby bolo na mne, ponechal by som im priestor niekde na dvojke alebo v menej exponovanom čase. Nech vyvažujú to, čo prinesú do vysielania [...]

Matovič kritizuje Šimečkovu progresívno-liberálnu totalitu

10.06.2024

„Progresívne Slovensko musí poraziť Smer !“- Takúto protificovskú ideovú a mobilizačnú totalitu kritizoval včera pri rozbore výsledkov volieb do EP predseda hnutia Slovensko Igor Matovič. Podľa neho je takéto uvažovanie a konanie slovenských opozične naladených voličov krátkozraké a škodlivé. – Výnimočne mu musím dať za pravdu. Akékoľvek nesúrodé [...]

Atentát na Fica mal podľa Korčoka zmeniť politický kurz vlády…

06.06.2024

Verím, že včerajšie vyhlásenie Ivana Korčoka, porazeného politika súčasnej opozície, je iba nešikovným rétorickým zvratom. Verím, že nebolo myslené tak, ako vyznelo. Lebo ak áno, potom Korčok verejne priznal, že ktosi chcel cez atentát na predsedu vlády SR zmeniť politický kurz vlády, ktorú Fico vedie. Ktosi chcel dať členom Ficovej vlády výchovnú príučku. Nuž ak [...]

zelenskyj, summit, švajčiarsko, ukrajina,

Zelenskyj: Keby Rusko malo záujem o mier, nebola by žiadna vojna

15.06.2024 20:45

Na mierovom summite o Ukrajine vo Švajčiarsku sa zúčastňuje viac ako 90 krajín a osem medzinárodných organizácií.

francúzsko, Protest, krajná pravica

Desaťtisíce Francúzov protestovali proti krajnej pravici, môže vyhrať predčasné voľby

15.06.2024 19:53

Francúzsky prezident Macron vyhlásil predčasné voľby po neúspechu svojho centristického tábora v minulotýždňových eurovoľbách.

žilina, polícia,

Otrasný nález. V meste Rajec našli bezvládne telo novorodenca

15.06.2024 19:14, aktualizované: 20:20

Stať sa tak malo vedľa materskej škôlky.

Peter Pellegrini, inaugurácia

Bude Pellegrini nadstranícky? Bude z neho skôr Gašparovič než Kováč, hovoria odborníci. Podporu koalície ešte bude potrebovať

15.06.2024 19:00

Politológovia nepredpokladajú, že sa Pellegrini voči vláde bude vymedzovať. Podporu koalície ešte bude potrebovať pri prípadnej opätovnej kandidatúre. Môže však prekvapiť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 776
Celková čítanosť: 2921359x
Priemerná čítanosť článkov: 3765x

Autor blogu

Kategórie