Založ si blog

Matovič kritizuje Šimečkovu progresívno-liberálnu totalitu

„Progresívne Slovensko musí poraziť Smer !“- Takúto protificovskú ideovú a mobilizačnú totalitu kritizoval včera pri rozbore výsledkov volieb do EP predseda hnutia Slovensko Igor Matovič. Podľa neho je takéto uvažovanie a konanie slovenských opozične naladených voličov krátkozraké a škodlivé. – Výnimočne mu musím dať za pravdu.

Akékoľvek nesúrodé zhromažďovanie voličov, ktorí sa odlišujú v tom, čo chcú a na moment ich spája iba to, že vedia, čo nechcú, – dlho nevydrží. Každá takáto totálna mobilizácia konzervatívcov s liberálmi, demokratov s progresívcami, umiernených s radikálmi, akýkoľvek takýto totalitný protificovský jednotný front by v prípade úspechu, – nedajbože v prípade spoločnej vlády – vyústil iba do starých známych večných nezhôd a v krátkom čase k rozkolu. Matovič svoju kritiku šimečkovskej kampane zacielil samozrejme pragmatickejšie. Podľa neho -ak by tých pár stoviek či tisíc pravicových voličov neskončilo pri PS ale hodilo lístok v prospech SaS, Slovenska či Demokratov, vyústilo by to do väčšieho počtu opozičných mandátov než má dnes v europarlamente osamelá PS. Je to pravda, no nie úplná.

Sila protificovského opozičného tábora je totiž početne limitovaná. Ani tou najsilnejšou mobilizáciou neprekročí protificovský tábor hranice 35 %. Výnimočne, pri mobilizačnom zlyhaní ľavice a národniarov nedosiahne viac ako 40%. Uzavretý počet 35% voličov protificovskej opozície nemožno zväčšiť. Protificovských voličov možno nanajvýš iba prelievať z jednej opozičnej strany do druhej, preháňať ich z jedného prasačieho chlievika do druhého, no žiadne čary nič nezmenia na fakte, že ich v konečnom dôsledku bude spolu nanajvýš iba 35%.

Manévrovanie protificovského tábora pripomína aktuálne manévre ukrajinskej armády. Aj tá, podobne ako antificovci, kúzli so zálohami. Presúva rezervy z jedného miesta frontu na druhý, -no žiadne čary celkovú početnosť ozbrojených síl Ukrajiny nezvýšia. Banderovcom to začalo horieť pri Časov Jare -tak tam poslali sily od Charkova. Potom im začal horieť front pri Charkove, tak im neostalo iné, iba vrátiť rezervy späť ku Charkovu. Front pri Charkove stabilizovali , no pravdepodobne za cenu straty strategicky dôležitého Časov Jaru a následne Slavjanska a Kramatorska. Jednoducho -šibrinkovanie s početne ohraničenými ľudskými zdrojmi dlhodobý zisk neprinesie. Triky Ukrajincov rovnako ako triky šimečkovských opozičníkov sú iba márnosť. Márnosť nad márnosť. A ešte k tomu poriadne „šedivá“márnosť.

Mudrovanie kadejakých v súkromí protificovsky naladených „politických analytikov“, politológov, sociológov o akejsi zmene politickej mapy SR po eurovoľbách je smiešne. Iba si tým znižujú už aj bez toho veľmi nízky odborný kredit. Žiadne zjednotenie antificovcov pod zástavou šimečkovských progresívcov a liberálov k ničomu podstatnému nepovedie. Iba ak obnove vnútroopozičných hádok a intríg.

Protificovci majú dva fatálne problémy. Po prvé, limitovanosť ľudských zdrojov medzi voličmi /vyplývajúcu nie iba z demografie ale najmä z národnej histórie a národného povedomia Slovákov/ a po druhé ideologickú nesúrodosť, odlišnosť dlhodobých triedno-skupinových záujmov a svetonázorových hodnotových orientácií.

Rozdielnosť v pohľade na svet existuje aj vo vládnom, keď chcete vo ficovskom tábore. Tri-štyri strany v tomto ľavicovo-národniarskom tábore vedia byť k sebe dosť zlé, vedia byť dosť egoistické. Nejde však medzi nimi o jadrový triedny konflikt a už vôbec nie o konflikt svetonázorový. Veď sú to dve sociálnodemokratické strany, ktoré momentálne fungujú samostatne, no nikde nie je vylúčené, že sa v prípade potreby nespoja do jednej aspoň volebnej sociálnodemokratickej „strany“ resp. volebnej koalície Smer+Hlas.

Iba o máločo ďalej majú k sebe dve národné strany, prichádzajúce pri tvorbe slovenských vlád do úvahy: SNS a Republika. Odlišujú sa vraj iba v medzinárodnej akceptovateľnosti resp. v miernosti a radikálnosti. Nech je akokoľvek, pud politickej sebazáchovy môže aj tieto strany prinútiť aspoň k tomu, čo by sa dialo v prípade volebnej „strany“ či koalície u sociálnych demokratov.

V EP bude mať pro-slovenská ficovská partia jednoznačne navrch. Ona je jednoznačne skutočným víťazom slovenských eurovolieb. Mňa osobne teší, že v Bruseli budú hájiť slovenské záujmy ŠTYRIA „VLČÁCI“: Blaha. Kaliňák, Uhrík a Mazurek. /Aj keď sa rád dám príjemne prekvapiť aj umiernenými ako Beňová. Ondruš, Laššáková a Neveďalová/. Štyria slovenskí „vlčáci“ sú zárukou., že aj keď nebudú mať Slováci silu sa do nemecko-francúzskych pravicových zadkov poriadne zahryznúť, budú tam aspoň brechať. Riadne nahlas brechať okolo nôh a znervózňovať pánov eurovládcov, až im z toho zle bude.

Možné je však aj to, že nezostane iba pri brechaní. Aj keď o tom naše médiá zatiaľ taktne mlčia, druhou najpočetnejšou politickou skupinou v EP je totiž 156 europoslancov zo skupiny nezaradených a rôznych národniarskych zoskupení. /Po prirátaní protibruselskej ľavice by to bolo dokonca 192 poslancov- a to by bola najsilnejšia frakcia v EP/. Ak by sa táto sila dokázala aspoň ad hoc koordinovať , bol by to hneď iný Brusel. A v ňom by sa tí naši 8 statoční cítili ako vlci v lese. Dokázali by pre Slovensko aspoň čo-to aj uloviť.

Nuž a veď o to ide. Aby sme v Bruseli neboli už iba dojné ovečky ale tu a tam aj riadni zubatí „vlčáci“.

„Súžitie“ Bombica s Havranom na STVR – možné či nemožné ?

12.06.2024

Nebuďme ako oni. Vymeňme Machaja za niečo, čo má aspoň trochu manažérske schopnosti. Vymieňajme. No netrhajme aj s koreňmi. Bolo by mi totiž smutno za inšpiráciou, akú predstavujú múzy typu Jančkárovej, Frindta, Havrana, Makaru a pod. Keby bolo na mne, ponechal by som im priestor niekde na dvojke alebo v menej exponovanom čase. Nech vyvažujú to, čo prinesú do vysielania [...]

Víťazstvo Šimečku, ktoré Smer, Republiku a Hlas nadmieru poteší

09.06.2024

Gratulujem progresívnym liberálom k víťazstvu v eurovoľbách. Konečne sa slniečkárom podarilo vyšolíchať po sérii prehier aspoň jedno víťazstvo. Je to víťazstvo totálneho zjednotenia všetkého, čo malo progresívne ruky a liberálne nohy a čo sa takmer do posledného priaznivca objavilo pri volebných urnách. Je to víťazstvo, za ktoré liberáli z SaS a Demokratov [...]

Atentát na Fica mal podľa Korčoka zmeniť politický kurz vlády…

06.06.2024

Verím, že včerajšie vyhlásenie Ivana Korčoka, porazeného politika súčasnej opozície, je iba nešikovným rétorickým zvratom. Verím, že nebolo myslené tak, ako vyznelo. Lebo ak áno, potom Korčok verejne priznal, že ktosi chcel cez atentát na predsedu vlády SR zmeniť politický kurz vlády, ktorú Fico vedie. Ktosi chcel dať členom Ficovej vlády výchovnú príučku. Nuž ak [...]

zelenskyj, summit, švajčiarsko, ukrajina,

Zelenskyj: Keby Rusko malo záujem o mier, nebola by žiadna vojna

15.06.2024 20:45

Na mierovom summite o Ukrajine vo Švajčiarsku sa zúčastňuje viac ako 90 krajín a osem medzinárodných organizácií.

francúzsko, Protest, krajná pravica

Desaťtisíce Francúzov protestovali proti krajnej pravici, môže vyhrať predčasné voľby

15.06.2024 19:53

Francúzsky prezident Macron vyhlásil predčasné voľby po neúspechu svojho centristického tábora v minulotýždňových eurovoľbách.

žilina, polícia,

Otrasný nález. V meste Rajec našli bezvládne telo novorodenca

15.06.2024 19:14, aktualizované: 20:20

Stať sa tak malo vedľa materskej škôlky.

Peter Pellegrini, inaugurácia

Bude Pellegrini nadstranícky? Bude z neho skôr Gašparovič než Kováč, hovoria odborníci. Podporu koalície ešte bude potrebovať

15.06.2024 19:00

Politológovia nepredpokladajú, že sa Pellegrini voči vláde bude vymedzovať. Podporu koalície ešte bude potrebovať pri prípadnej opätovnej kandidatúre. Môže však prekvapiť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 776
Celková čítanosť: 2921374x
Priemerná čítanosť článkov: 3765x

Autor blogu

Kategórie