Machaj a Jančkárová-znovu sa pýtam.

Napísal som blog, v ktorom som sa pýtal prečo si RTVS zavolala do večernej diskusie o RTVS iba protivládne orientovaných 3 „diskutérov“ :

  • Machaja
  • Jaurovú
  • Jančkárovú.

Pýtal som sa, či je férové aby proti nim postavili iba pána Michelka, ktorého rétorické schopnosti sú slabšie.

Pýtal som sa, prečo RTVS nepozvala napríklad k Machajovi bývalých riaditeľov – Igora Kubiša či Jaroslava Rezníka ml.

Pýtal som sa, prečo RTVS ku „moderátorke“ Jančkárovej nezavolala aj bývalé moderátorky ako Lenka Eremiášová Meyerová, Anka Žitná, Erika Vincoureková.

Pýtal som sa, či pomerom 3 ku 1 v neprospech podporovateľov vládnych zmien a týmto jednostranne poňatým okruhom diskutérov chce RTVS presvedčiť o svojej vyváženej verejnoprávnosti – alebo naopak o svojej zaujatosti voči vláde a národne koncipovanej kultúre.

Pýtal som sa. Nič viac. – A viete, akú som dostal odpoveď ? Nuž, odpoveďou je NIČ. Môj blog, ktorý mal za dve a pol hodiny čítanosť 1500 čitateľov z titulky zrazu zmizol. Asi ho vzal čert. A tak sa teda znovu pýtam – prečo sa RTVS usiluje svoju verejnoprávnosť ďalej ešte viac pošpiniť ? To už akákoľvek profesionálna etika v RTVS neexistuje ? To fakt ?

PS: Dostanem tu priestor na pýtanie aspoň po najbližších 24 hodín-alebo zase „zmiznem“ ? Je mediálny priestor vymedzený iba na propagáciu protivládnych demonštrácií a na to, aby novinári verejne nadávali do „debilov“ podpredsedovi parlamentu Slovenskej republiky -alebo trocha toho priestoru zostalo aj občanom, čo sú tu v početnej prevahe ?

PS: Možno tieto blogy majú predsa len nejaký zmysel. Možno si iba namýšľam, no nazdám sa, že to bolo zásluhou práve dvoch článkov, čo tu o besede na RTVS boli uverejnené, – že sa napokon do diskusie dostal aj ďalší predstaviteľ vlády – pán Machala a že sa obsadenie diskusie aspoň trochu vylepšilo na skóre 3 opoziční ku 2 vládnym zástupcom. Ak by to tak bolo, potom by som mal aspoň na chvíľu pocit dobre vykonanej práce.

Deti-od našich televízií sa neučte, lebo prepadnete zo slovenčiny i z dejepisu

09.10.2025

Milé deti, spoľahnite sa iba na svoje učebnice a nie na slovenské televízie či nedajbože na internet. Najmä si dajte pozor na to, čo vám ako fakty ponúkajú rôzne seriály a akože vedomostné súťaže. Neverte napríklad „esesákovi“ Nikodýmovi, keď vo svojej vedomostnej súťaži hovorí, že Žilinskú deklaráciu o autonómii Slovenska vyhlásila v októbri 1938 [...]

Cintulu progresívci citujú ako kedysi komunisti Lenina

08.10.2025

„Naši“ v drvivej väčšine protivládni progresívno-liberálni novinári majú plné ruky práce. Citujú obsah záverečnej reči teroristu Cintulu. Robia to s takou vervou, ako kedysi robili „komunistickí“ novinári v 50-tych rokoch s výrokmi V.I.Lenina. Dozvedáme sa, že vrah Cintula začal svoj prejav slovami básnika Rúfusa. Ó, aké ušľachtilé. Vieme už, [...]

Je treba zastaviť Grohlinga ?

06.10.2025

Myslím si, že nie. Len nech ďalej trepe dve na tri. Napríklad tak ako dnes o Šimkovičovej letenkách na služobnú cestu do Barcelony. Len nech tára, -ak sa v mediálnom priestore objaví popri jeho klamstvách aj pravdivá informácia, – nastane bumerangový efekt: SaS stratí ďalších voličov. A každý čo len trochu rozumne uvažujúci človek už nad týmto [...]

Fínsko Trump Stubb

Trump zvažuje nové sankcie proti Rusku, Fínsko sľúbil pred Rusmi chrániť

09.10.2025 23:06

Trump to vyhlásil v Bielom dome počas návštevy fínskeho prezidenta Alexandra Stubba.

požiar Biely kríž zásah hasiči polícia

Únos ženy v bratislavskom taxíku? Vraj išlo iba o nedorozumenie pre jazykovú bariéru, vysvetľuje polícia

09.10.2025 20:29

Polícia ubezpečuje verejnosť, že bratislavský incident v taxíku, ktorý žena vnímala ako únos, nie je nebezpečný ani úmyselný čin, ale nedorozumenie.

Lavrov

Lavrov nazval lídrov EÚ „führermi“. Slovensko a Maďarsko chváli za obranu práva veta

09.10.2025 19:47

Slovensko a Maďarsko podľa ruského šéfa diplomacie brzdia snahu Von der Leyenovej premeniť EÚ na „vojnovú mašinériu“ tým, že používajú právo veta.

nehoda, Horehronie

Desivá smrteľná nehoda na Horehroní šokovala celú dedinu. Narazili do seba susedia, ktorí sa dobre poznali celé roky

09.10.2025 18:10

Ich domy sú od seba vzdialené len pár metrov. Veľmi dobre sa poznali - o to viac je udivujúce, že práve ich „posádky“ do seba čelne narazili na v podstate rovnom úseku.