Víťazstvo Šimečku, ktoré Smer, Republiku a Hlas nadmieru poteší

Gratulujem progresívnym liberálom k víťazstvu v eurovoľbách. Konečne sa slniečkárom podarilo vyšolíchať po sérii prehier aspoň jedno víťazstvo. Je to víťazstvo totálneho zjednotenia všetkého, čo malo progresívne ruky a liberálne nohy a čo sa takmer do posledného priaznivca objavilo pri volebných urnách. Je to víťazstvo, za ktoré liberáli z SaS a Demokratov zaplatili vlastným „životom“ a za ktoré padlo za „Slovensko“ aj hnutie Slovensko. Je to víťazstvo totálnej protificovskej mobilizácie. Je to víťazstvo dobre organizovanej protificovskej totality. Ale je to víťazstvo. Preto bez irónie, ešte raz blahoželám.

A teraz to horšie, čo Šimečku a najmä jeho riadiacich dôstojníkov v Bruseli nepoteší. Do spoločného progresívno -liberálneho mešca totiž Šimečkovci prispeli len čosi viac ako tretinou mandátov. VäČŠINU SLOVENSKÝCH MANDÁTOV v europarlamente ZÍSKALA ĽAVICA a NÁRODNIARI. Voľby sa totiž skončili víťazstvom sociálnych demokratov zo Smeru a Hlasu a národniarov z Republiky v pomere 8 ku 6. V slovnom vyjadrení osem ku šesť. Posledný mandát je pre konzervatívcov z KDH. Hoci formálne je tento mandát neutrálny a na Slovensku v praktickej politike bližší ku národniarom a ľavici, pravda je, že vzhľadom na aktuálnu začlenenosť KDH v ľudoveckej europarlamentnej frakcii je to viac hlas v prospech status quo v Bruseli ako proti nemu. Lexmanová bude v Bruseli asi viac na strane von der Leyenovej z CDU/CSU ako proti nej. Aj keby nechcela, bude musieť.

-No nech. Aj pomer 7 za bruselský status quo a 8 proti nemu je síce tesné, no predsa len víťazstvo ľavice a národniarov. V prípade fiktívneho zostavovania vlády by vládu nad reprezentáciou slovenských záujmov mali aj v EP ficovci.

Ak sa pozrieme na výsledky eurovolieb podrobnejšie, cez percentá voličov, hlasujúcich za národniarov a ľavičiarov a hlasujúcich za progresívnych liberálov, potom je víťazstvo „národnej ľavice“ úplne jasné: Smer 24,8%, Republika 12,5% a Hlas 7,2%. Spolu je to 44,5% hlasov. Oproti nim 27,8 % hlasov pre progresívnych liberálov z PS , – to je fakt málo, máličko. Pomer 44,5 ku 27,8 je jasný. Pre tých, čo chceli presvedčiť svet, že na progresívno-liberálnych demonštráciách v Bratislave je na ulici „vôľa väčšiny“, je to priam DEBAKEL. Politologicky nezmyselné spojenie s kádeháckymi 7,2% by veľmi opozícii nepomohlo: dostali by sme ním iba 35%. Oproti 44,5 je aj 35% málo. Veru málo.

Slováci vo voľbách do Europarlamentu Brusel nepotešili. Svet znovu vidí, na čej strane je Slovensko. Na strane takej európskej integrácie, ktorá sa opiera o hodnoty MIERU a tradičnej obojstranne výhodnej výmeny tovarov, služieb, kapitálu a ľudí. Slováci svetu ukázali, že napriek všetkej tej domácej a zahraničnej zlobe nepopustia. Slováci ukázali, že spolupráca na všetky svetové strany /vrátane Ruska a Číny/ a suverenita štátu sú pre ne posvätné hodnoty. Tak to bolo, je a tak to aj zostane.

Matovič je politický parazit. Fica len tak ľahko neopustí

02.07.2025

Včerajší incident na pšeničnom poli pri V.Ripňanoch znovu potvrdil to, čo na Matovičovom štýle politiky badať od začiatku, no čo sa z mesiaca na mesiac ďalej zvýrazňuje. Matovič nemá vlastný pozitívny politický program, nevie, čo chce dosiahnuť, vytvoriť, vybudovať- vie iba čo chce totálne, na 100% zničiť. Samozrejme – CHCE ZNIČIŤ FICA. Bez Fica a jeho [...]

Bude Huliak inšpiráciou pre Andreja Danka ?

01.07.2025

Včera sa konal našimi médiami dosť ignorovaný snem politickej strany Národná koalícia, ktorá sa v posledných voľbách úspešne dostala do NRSR na delegátke SNS. Parlamentná a najmä exekutívna prax ukázali, že hlavnou parketou politizovania Národnej koalície nie sú ani tak národniarske ako skôr ľudové, rurálne či vidiecke témy. Snem NK sa pokúsil na to zareagovať. [...]

Ten Trump má niekedy celkom dobré nápady

30.06.2025

Skvelý a veľkolepý bude podľa Trumpa nový americký zákon o daniach. V USA ho prezývajú aj ako „daň z pomsty“. Nadväzuje na kruté importné clá, no je na rozdiel od nich o niečo elegantnejší. Zákon je dosť nemilosrdný k tým podnikateľom, ktorí sa usilujú ukrátiť štátnu americkú pokladnicu o dane tak, že zisky vytvorené v USA odkláňajú do zahraničia [...]

tábor,Nová Dubnica, mReportér

Leto odštartovali netradičným táborom. Vypustili Džina z fľaše ako z rozprávky

03.07.2025 05:00

Zábery z akcie zachytil mReportér Daniel Imriška.

cigarety, žena, fajčenie

Globálny plán WHO. Organizácia volá po radikálnom zvýšení cien tabaku, alkoholu či sladených nápojov

02.07.2025 23:39

Svetová zdravotnícka organizácia navrhuje zvýšiť ceny týchto výrobkov o závratné číslo.

Calin Georgescu

Víťaza prvého kola anulovaných volieb Georgesca obžalovali zo schvaľovania fašistickej propagandy

02.07.2025 23:09

V prípade usvedčenia Georgescovi hrozí väzenie až na tri roky. Trest však môže byť aj vyšší.

Szijjártó

Szijjártó telefonoval s Blanárom. Maďarsko podľa ministra úzko konzultuje so Slovenskom ochranu národných záujmov

02.07.2025 23:03

Maďarský šéf diplomacie zdôraznil, že obe krajiny budú pokračovať v úzkej koordinácii.