Novinári zabudli na miliónové demonštrácie proti vojne vo Vietname v USA v 60-70-tych rokoch ?

Naše servilné novinárske uchá po vyhlásení čiastočnej mobilizácie záložníkov v RF neustále krútia čosi o všelijakých protestoch a vyhýbaní sa tejto povinnosti zo strany mobilizovaných Rusov. Podľa správ z našich médií to teraz v Rusku vyzerá na riadnu kovbojku.

Ako vyzerá masové proti-mobilizačné a protivojnové hnutie, to si však my starší pamätáme z čias vojny USA vo Vietname. Mladé novinárske uchá, ktoré to nezažili a nie sú lenivé, si tie manifestácie, pochody, vzbury a krvavé strety s políciou môžu naklikať na internete. V USA desaťtisíce mladých odvedencov utekalo cez hranice do Kanady, Mexika, Austrálie, či do Európy. A museli v emigrácii stráviť celkom pekný čas-lebo doma im za vyhnutie sa povolávaciemu rozkazu hrozili dlhé roky vojenskej basy. Na univerzitách /Berkeley, Columbijská univerzita…/ došlo ku krvavým vzburám. Mŕtvi a ranení boli aj na iných protestných akciách /tzv. dňoch hanby či pochodoch hanby/. Nepokoje netrvali-tak ako teraz v Rusku dva-tri dni ale takmer 10 rokov. A nezúčastnili sa ich jednotlivci či desiatky, možno i stovky nespokojencov, ale desaťtisíce, státisíce a v jednom prípade až do milióna ľudí. – To boli protesty ! Nie tieto viac-menej individuálne či skupinkové prejavy nespokojnosti, s akými sa pri počte 300 tisíc odvedencov jednoducho muselo a musí rátať. Tak ako z Ukrajiny aj na Slovensko utekalo pred povolaním do armády množstvo mladých mužov, tak je to aj teraz v Rusku. Aj keď v-dovolím si usudzovať, v podstatne menšom rozsahu.

Takže, milí mladí novinári-propagandisti,- uvedomte si, komu svoje mediálne produkty smerujete. Tretina populácie si ešte pamätá onakvejšie protesty proti mobilizáciám a proti vojne. Nezosmiešňujte sa taľafatkami.

Je smutné, že sa na Ukrajine bojuje. Každý normálny človek chce, aby tam čo najskôr zavládol mier. Ku mieru treba ale spravodlivosť, vyváženosť, realizmus oboch strán. Propagandistické zveličovanie médií tomu rozhodne nepomôže. Aj keby bol subjektívny úmysel novinárov aj neviem ako čistý a humánny.

Jachtanie na jachte

22.05.2025

Po Katalánsku. Barcelona. Betónové mesto vystavené krutej španielizácii. Trpiace pod nájazdami imigrantov. Z Pakistanu, Bangladéša, Sýrie… Jar pod palmami. More sotva 18 °C. Ale vo vírivke pohoda. Dobrá stredomorská strava. Čerstvé škeble a krevety, čerstvé ovocie. Domáci taxikári nevedia okrem katalánčiny a španielčiny ani „ň“ v cudzej reči. [...]

Polícia včera nezatkla „neonacistov“ či extrémistov: tí sú aj v bratislavskej kaviarni

21.05.2025

Len pre poriadok. Tí 20 strítfajteri, pouliční bitkári, čo ich včera -chvalabohu, polícia končene pochytala, neboli žiadni fašisti, tobôž neonacisti. Novinári, čo ich tak označujú, klamú alebo úmyselne politizujú obyčajné pouličné výtržnosti mladých darebákov. Aby sa z človeka stal „neonacista“ nestačí, že si na bundu našije či na telo vytetuje [...]

Na Fica „bombu“ chystali: nevyšlo…

20.05.2025

Fico zase prekabátil nepriateľské médiá. Bomba-správy, ktorými chceli protislovenskí novinári atakovať vládu SR a ktorými chceli ilustrovať medzinárodnú izolovanosť SR vybuchli protislovenským novinárom v ich záškodníckych rukách. Slovensko pri hlasovaní o pandemickej zmluve nezostalo so svojim odporom k jej schváleniu osamotené, ale v celkom dobrej spoločnosti 11 [...]

Merz, Nord stream

Nemecký kancelár Friedrich Merz chce definitívne pochovať Nord Stream

23.05.2025 10:05

Americkí podnikatelia napojení na Kremeľ sa pokúšajú obnoviť prevádzku súkromných plynovodov.

USA JAR Trump Ramaphosa prezident prijatie návšteva

Trumpove snímky vriec s telami údajných belošských farmárov z Juhoafrickej republiky sú staré zábery z Konga

23.05.2025 10:00

„Toto všetko sú bieli farmári, ktorí sú pochovaní," tvrdil Trump k vytlačeným fotografiám.

Donald Trump

Springsteen vytočil Trumpa viac ako čakal, urazený šéf Bieleho domu zdieľal urážlivú videomontáž

23.05.2025 09:55

Prezident USA stále útočí na speváka, ktorý ho kritizoval na koncerte v Manchestri.