Referendum: vystrašení politológovia a právnici z OLaNO sa boja jeho „zbytočnosti“

Včera som tu písal o tom, prečo je referendum užitočné a prečo je chybné hovoriť o jeho zbytočnosti. Referendum 21.januára totiž nerieši iba túto vládu a skrátenie jej funkčného obdobia. Rieši predovšetkým budúce vlády a budúce možnosti pri ich odvolávaní. Písal som tiež o tom, že to, čo by vyriešilo referendum, žiadna 90-ka v parlamente nevyrieši. Najmä ak je extrémne málo pravdepodobná.

Blogom som asi niektorým „expertom“ stúpil na otlak. Zaintervenovali asi vatráci z olano a článok zmizol u titulky. Je to v prípade seriálu článkov k referendu prvýkrát, čo sa tak stalo. Zjavne sa priostrieva. Interné prieskumy verejnej mienky pánom z vládnej koalície a tým, čo sú za nimi asi ukázali nepríjemné údaje. Zdá sa, že napriek ignorancii, napriek protikampaniam je počet tých, čo na referendum pôjdu, nebezpečne vysoký.

Toto referendum je totiž o legálnom národnom povstaní, o legálnej vzbure Slovákov proti tým, čo ich ožobračujú, čo im klamú, čo ich vodia za nos, Toto referendum je o tichom vzdore. O čomsi, čím sa Slováci po stáročia bránili proti útlaku. My nie sme národom hrdinských bojov /aj keď i také sme mali/, my sme národ akcií zo vzdoru. Dokážeme zlomiť zlo, ale musíme byť veľmi a dlho trápení a veľmi veľmi nahnevaní. Proti zlu bojujeme vzdorom, trucom a justovaním.

Páni „experti“ len nás ignorujte, len nás odhovárajte, len to referendum zakrývajte, zatajujte, zosmiešňujte, vyhlasujte za zbytočné. A my vám na to odpovieme trucom – Tým, že na referendum JUST PôJDEME !

Ľudoví rozprávači v slovenskej politike: Hlina, Pročko, Dubéci, Mikloško, Naď, Huljak, Kuffa a Danko

24.08.2026

Sú požehnaním slovenského novinárskeho bulváru. Nečudo, že sú v „našich“ klebetných médiách obľúbení. Končí sa uhorková politická sezóna, zase nám ich internetové portály, televízie a rádiá naservírujú na rańajky, na obed i na večeru. Už sa teším. Už sa teším na kraviny, aké včera na jednej z televízií púšťal medzi divákov jeden z týchto [...]

Po 3 rokoch je ŽILINKA v „POČIATOČNOM ŠTÁDIU PRÍPRAVNÉHO KONANIA“

23.08.2026

Žilinka sa včera ohradil proti Ficovi-vraj mu nikto nebude diktovať tempo vyšetrovania nezákonností Matovičovej vlády v čase covidu. Postupuje vraj zákonne. A preto je UŽ po 3 rokoch od začiatku vyšetrovania v „počiatočnom štádiu prípravného konania“. – Vskutku pekelné tempo práce na generálnej prokuratúre a na policajnom vyšetrovaní pod Vašim vedením [...]

O príliš DOBROM RUSKOM MEDVEĎOVI, príliš peknej Mášenke a málo zaostalom Rusku

22.08.2026

Na Ukrajine, v Pobaltí, Poľsku, Česku a i. „vyspelých“ krajinách Západu sa spustila kampaň proti „ruskej imperialistickej rozprávke o Mášenke a medveďovi“. Je len otázka času, kedy sa nenávistná kampaň proti ruskej rozprávke prevalí aj k nám, na Slovensko. Podľa mňa to tu budeme mať ako na pekáči ihneď potom, čo by sa progresívci, liberáli a [...]