Predvolebná súdna fraška pod Tatrami ?

Zdá sa, že sa na nemenovanom okresnom súde pod Tatrami chystá nebývalá predvolebná súdna fraška. Prečo fraška ? Lebo niektoré momenty pôsobia pred súdnym pojednávaním, ktoré sa má konať 27.septembra teda tri dni pred voľbami, prinajmenšom fraškoidne. Napríklad:

  • Spor, ktorý sa má riešiť na tomto predvolebnom pojednávaní je pomerne strašieho dáta; aká náhoda, že sa na súd a teda pred oči verejnosti a na stránky médií dostáva teraz, na vrchole predvolebnej kampane.
  • Jednými z protagonistov súdneho pojednania majú byť nádejní poslanci SNS, teda strany, ktorá sa dnes ukazuje ako dôležitý jazýček na váhach, rozhodujúci o tom, či bude po septembri v SR vládnuť ľavica a národniari alebo pravicová liberálno-konzervatívna hodnotová zmeska.
  • Je zvláštne, že na súde budú vystupovať v roli obžalovaných otec a syn Kuffovci, ktorí ale dokumentovateľne na mieste činu-pri bitke dvoch skupín farmárov, neboli: jeden bol v Nemecku a druhý v Bratislave. Obžalovaní tvrdia, že sa čin nestal. Súdu ale stačí tvrdenie poškodeného Ksiažeka, že sa stal. Jedno tvrdenie vyhráva nad dvoma odlišnými. Hľa-dnešné slovenské súdnictvo. Ku konfliktom medzi farmármi Kuffovcami a pracovníkmi agrofirmy Heba došlo viackrát-toto však nie je predmetom obžaloby. Navyše aktérmi neboli poslanci otec a syn Kuffovci ale ich príbuzní /dvaja iní Kuffovi synovia, jeho nevesta a maloleté vnúčatá/.
  • Je zvláštne, že „nezaujaté“ médiá /bohužiaľ, aj Pravda/ píšu o tom, že poslanci Kuffovci napadli chudáka farmára, akéhosi Ksiažeka. Ksiažek ale nie je farmár -je to iba poľnohospodársky robotník agrofirmy Heba.. /po starom by sme mohli povedať, že Ksiažek nie je farmár=gazda ale iba paholok/. Farmármi sú naopak otec a synovia Kuffovci-lebo oni sú spolu so svojimi príbuznými majiteľmi resp. právoplatnými nájomcami pozemkov. Škrabáci však píšu o spore farmára s poslancami. To je nechutná lož. Ide o spor agro-robotníka Ksiažeka s farmármi Kuffovcami.
  • Predmetný údajný trestný čin sa mediálne /možno aj súdno-argumentačne/ splieta s inými prípadmi vzájomných atakov medzi príslušníkmi rodiny Kuffovcov a pracovníkmi firmy Heba. Zneužíva sa pritom dokonca aj video z bitky,-ktorá ale bola inokedy a v inej veci.

Dôkazná núdza žalujúcej strany je zrejmá aj laikovi. Žiaden nezaujatý súd, dokonca ani ten podtatranský, známy už /napr. v prípade Kisku/ všelijakými kapricami, nemôže skončiť inak, ako oslobodením Kuffovcov. OČTK spadajúca pod velenie komárňanského pištolníka Š.H. to vedia. Aj sudcovia na súde, ktorí súdnu žalobu prijali, to asi vedia. Dôležitý však nie je konečný verdikt /padne dávno po voľbách/. Dôležitý je fakt, že nádejní poslanci SNS sú súdení na súde. Dôležité je, že sa o tom bude v médiách písať a vo verejnosti rozprávať. Dôležité je, že neprajníci ľavicovo-národniarskej vlády dostanú do rúk akú-takú paličku, ktorou budú môcť v tú pravú chvíľu udierať po hlavách svojich volebných rivalov.

Tak čo, páni z úradníckej vlády – tak čo, pani prezidentka – sú pokusy o manipulovanie predvolebnej kampane a teda aj pokusy o manipulovanie volieb na Slovensku naozaj iba hoaxy a konšpirácie ? -Nie je azda fraškoidné súdne pojednávanie s opozičnými kandidátmi na poslancov rukolapným dôkazom takejto manipulačnej techniky ? Ja viem, vy poviete, že nie. No zdravý sedliacky rozum každého normálneho Slováka hovorí presný opak. Takže je možné, že sa vám aj táto manipulácia vráti ako bumerang. – A padne v deň volieb práve na vaše hlavy.

3 miliardy eur PRE SLOVENSKO po podpísaní mieru a zrušení sankcií- „Zatiaľ dobré…“

19.08.2025

Poznáte iste ten starý vtip o samovrahovi, čo vyskočil z 12. poschodia a ako letel na zem, pri každom poschodí povedal „zatiaľ dobré, zatiaľ dobré“. Takto nejako vyzerajú aj rokovania o mieri na Ukrajine. Na schôdzke vo Washingtone zaznelo veľmi veľa protichodných signálov. Medzi pozitívne patrí, že Trump sa nenechal doďobať kŕdľom euro-jastrabov ale hovoril s [...]

Mieru na Ukrajine burzy neveria. Kaliňák by sa mýlil, „našťastie“ mier asi nebude

17.08.2025

Po piatkovom summite Putina a Trumpa ekonomickí vládcovia Západu neuverili v skorý mier na Ukrajine. Akcie zbrojoviek ďalej letia nahor a naopak akcie firiem ťažiacich ruské energonosiče a distribujúce ich do sveta klesli. Finančný kapitál a vojenskopriemyselný komplex neuverili, že Trump presvedčí Zelenského, aby podmienky na trvalejší mier ponúknuté Putinom a [...]

Putina a Trump sa DOHODLI-je na EU/UK či odporučia Zelenskému, aby to akceptoval

16.08.2025

Summit na Aljaške sa skončil. Úspechom, lebo netrval dve minúty, ako avizoval Trump v prípade nedohody, ale až po 3 hodinách intenzívnych rokovaní. Trump síce avizoval, že ide na stretnutie hlavne kvôli prímeriu na UA, no už prenikli informácie, že účasť zahraničnopolitických, obranných a ekonomických expertov na stretnutí nebola márna. Trump zrejme dostal to, po čom [...]

Čína,

Stovky lietadiel, 10-tisíc vojakov. Čína chystá veľkolepú vojenskú prehliadku

20.08.2025 08:10

Čína v septembri uskutoční veľkú vojenskú prehliadku pri príležitosti 80. výročia skončenia druhej svetovej vojny kapituláciou Japonska.

cesta, Bzovík

Cesty, ktoré roky trápili vodičov, prejdú veľkou obnovou. Práce za 11 miliónov eur už bežia

20.08.2025 07:30

Dokopy 24 kilometrov nových ciest, 11 mostov a 47 priepustov sú investíciou presahujúcou 11 miliónov eur.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Desiatka krajín chce poslať svojich vojakov na Ukrajinu, tvrdí Bloomberg

20.08.2025 06:35

Európski lídri už začali pracovať na balíku záruk pre Ukrajinu, chcú využiť ústretovosť USA k takýmto opatreniam, ktorú priniesol samit vo Washingtone.

Tulsi Gabbardová, riaditeľka Národného spravodajstva

Trumpova vláda zrušila bezpečnostné previerky 37 súčasným aj bývalým činiteľom

20.08.2025 06:10

Šéfka tajných Gabbardová obvinila štyri desiatky úradníkov z politizácie tajných služieb, dôkazy pre svoje tvrdenie neposkytla.