Fox News: Fico má iný pohľad na Ukrajinu ako EU

Podľa americkej spravodajskej televízie Fox News má Fico protiukrajinské názory. Je schopný úplne zmeniť zahraničnú politiku štátu. Fico je podľa Fox News za ukončenie finančnej a vojenskej pomoci ukrajinským ozbrojeným silám. Navyše nesúhlasí s prijatím Ukrajiny do NATO.

Fico požaduje tlak EU na okamžité prímerie, lebo bojové akcie Ukrajiny aj tak ukázali, že ozbrojené sily Ukrajiny nie sú schopné poraziť ruské ozbrojené sily. Ficovo víťazstvo v parlamentných voľbách a jeho nástup k moci by mohli podkopať krehkú jednotu v pro-ukrajinskej politike Európskej únie a NATO.

Maďarský premiér Viktor Orbán to povedal – aj na margo Ficovho Slovenska trochu inak:

„Brusszelben futyulnek ránk. Nos, mi már nem táncolunk“. /V Bruseli nám pískajú. No my už netancujeme/.

Istý pán Šimečka z poslaneckého klubu PS si však myslí, že Fico bude musieť tancovať tak, ako mu to záväzne prikáže výbor NRSR pre európske záležitosti.. Problém je, že v tomto výbore má väčšinu súčasná Ficom vedená koalícia a že choreografiu príp. tanca pána Fica si takto zostavuje Fico sám a nie pán Šimečka či jeho bruselskí tútori.

Matovič KLAME: priemerná mesačná hrubá mzda Rumunsko 2024: 1316 eur, SR: 1748 eur

17.10.2025

Starý známy klamár Matovič sa na dnešnej TB nezaprel. TB začal klamstvom-vraj nás už v priemernej mzde predbehlo aj Rumunsko. Nie je to pravda, priemerná mesačná hrubá mzda Rumunska podľa AI bola v 2024 1316 eur. Na Slovensku bola v roku 2024 priemerná mesačná hrubá mzda 1748, -eur. Na Slovensku bola teda mzda o 432 eur mesačne vyššia ako v Rumunsku. Podľa Eures je priemerná [...]

Trump sa z obchodníka mení na podvodníka

15.10.2025

Doslova pred očami sa Trump mení na primitívneho hazardéra, podvodníka, blafujúceho klamára, hrajúceho s falošnými kartami. Dôkaz ? Nech sa páči. Trump na stretnutí so svojim nohsledom, argentínskym prezidentom Javierom Mileyom oznámil, že sa združenie BRICS rozpadá, lebo jeho členovia sa zľakli ničivých amerických ciel a prosia Washington o zľutovanie. – [...]

Monika Todová nechce,aby o nej Fico tvrdil, že sa má dobre !

13.10.2025

Monika Todová včera zo svojho útulku v Denníku N vypustila hlášku, podľa ktorej dal Fico príkaz, aby sme do sveta šírili ako sa tu na Slovensku máme dobre. Monika Todová ostro protestuje. Ona sa vo svojom miliónovom apartmáne pod Slavínom dobre nemá. Asi jej chýba, že pri dome nemá palmový háj, jazero s plážou a lyžiarsky vlek. Monika Todová nesúhlasí, že sa na [...]

Volodymyr Zelenskyj, Trump, Biely dom

Žiadny ústup z Donbasu nebude. Zelenskyj zmietol zo stola Putinove návrhy: Sú nefunkčné

20.10.2025 10:35

Moskva trvá na odchode Ukrajiny z dvoch oblastí, no podľa Zelenského je takáto požiadavka neprijateľná.

kamión, D1

Vodiči, pozor: Diaľnica D1 je neprejazdná. Cestu blokuje skrížený kamión

20.10.2025 09:44

Polícia odporúča využiť iné trasy.

Trump Zelenskyj

Nie som kráľ, reagoval Trump na protesty No Kings

20.10.2025 09:31

Približne sedem miliónov demonštrantov na protestoch No Kings po celej krajine označil za „veľmi malú a veľmi neefektívnu“ skupinu.