Založ si blog

Z pozostalosti pána Reného

Našli sme v zásuvke starého písacieho stola zápisky z ciest nášho nebohého príbuzného, pána Reného. Korešpondujú so zbierkou hrnčekov, ktoré si priviezol z ciest po starom predcovidovom svete. Po tom veľkom a voľnom svete, v ktorom stačil na cestovanie pas a kreditka. Len občas boli treba aj víza či nedajbože potvrdenie o očkovaní proti nejakej veľmi škaredej tropickej chorobe.

Takto jednoducho pán René v priebehu troch desaťročí (1991-2020) precestoval okolo 170 krajín zo 193 členských krajín OSN. O každej z navštívených krajín napísal svoje príhody, skúsenosti a postrehy, takže vznikol elaborát s viac ako tisíc stránkami a desiatkami tisíc fotografií na priložených sd-kartách.

Nebohý René zanechal pre nás po sebe značné dedičstvo. Podmienkou toho, aby sme si dedičstvo užili však je, aby sme sa tieto jeho zápisky z ciest pokúsili niekde publikovať. Samozrejme, skúsime túto jeho požiadavku splniť,- aby sme mohli siahnuť na jeho majetok a konečne začali aj my žiť ako prasce v žite.

Aby čitatelia blogov v Pravde veľmi netrpeli a aby tu zostalo trochu miesta aj pre iných blogerov, rozhodli sme sa zápisky z ním navštívených krajín skrátiť na 1 max. 2 strany plus fotografiu hrnčeka z príslušnej krajiny. Nazdáme sa, že to takto bude voči krajinám aj spravodlivé a ako vo futbale tak aj v Reného prezentácii dostane napríklad Andorra rovnakú šancu zaujať prípadných čitateľov ako trebárs Austrália.

René v zápiskoch upozorńuje, že mu nejde o žiaden cestopis, žiadnu bedekrovú či wikipédnu faktografiu. René je vo svojich zápiskoch a úvahách veľmi subjektívny a ako návštevník zo Slovenska je veľmi slovenský. Prepáčte mu to. -René bol už raz taký. Bol to slovenský nacionalista z lazov kdesi medzi Dunajom, Hronom a hustými stredoslovenskými lesmi.

Blíži sa leto a mnohí sa chystajú na dovolenky za hranice. Mnohí však tiež budú musieť zostať doma. Tak ako vlani. Bu´d kvôli biede, alebo kvôli strachu z covidu, alebo kvôli množstvu byrokracie, spojenej s prechodom hraníc. Týmto strachopudom a bedárom aspoń trochu narušíme nudu na Slovensku. Dostanú príležitosť cestovať s nami zadarmo-prstom po displeji.

Majú sa načo tešiť.

S úctou Dedič pána Reného.

Správa o stave prezidentkinej mysle

29.11.2022

Onedlho sa dozvieme, ako to s našou prezidentkou je. V akom stave má myseľ, čo sa odohráva v jej duši, v akom vnútornom svete žije. Sme zvedaví. Na verejnosť zatiaľ prenikol iba chýr, že pani prezidentka bude veľmi veľmi kritická. A to by vlastne malo znamenať, že bude veľmi veľmi sebakritická. Nuž pri klesajúcich percentách jej dôveryhodnosti sa tomu ani niet čo [...]

Strana PS je postavená na pravicovoliberál. lžiach a maskovaní za ľavicu

28.11.2022

Strana Progresívne Slovensko sa od začiatku vymedzovala ako moderná a ľavicová strana. Je to lož. Strana PS nie je moderná a pokroková, ale staromódna liberálna či skôr libertariánska strana. Je to strana, ktorá sa ideologicky orientuje na spráchnivené idey divého kapitalizmu 19.storočia. Jediné, čo je v nej „moderné“ a pokrokové, že miesto prudérnej [...]

Reklama plná černochov

26.11.2022

Na Slovensku žije už dosť veľa černochov. Viem o niektorých, ktorí tu roba v šoubiznise čiernych bačov, hrajú futbal alebo basketbal či nebodaj študujú. No viac ako na športoviskách je černochov v reklamách slovenských televízií. Černosi, žijúci na Slovensku musia byť extrémne solventní, keď sa vyskytujú v reklamách na predovšetkým drahšie, luxusnejšie výrobky. [...]

Robert Fico

Fico je formálne čistý. Pomôže mu to k navráteniu dôvery?

29.11.2022 22:00

Čo zrušenie obvinenia v kauze Súmrak znamená pre dôveru v spravodlivosť? A ako ovplyvní politické dianie v krajine?

káčer

Káčer: Aliancii sa zbrane nemíňajú, Ukrajinu musí ďalej všestranne podporovať

29.11.2022 20:11

Potvrdil, že na schôdzke sa bude rokovať aj o možnom prijatí Ukrajiny do NATO.

Armáda / Vojak / Ruskí vojaci /

Do Kazachstanu ušli pred mobilizáciou nielen státisíce Rusov, ale aj miliardy rubľov

29.11.2022 18:34

Väčšina Rusov, ktorí prišli do Kazachstanu po vyhlásení mobilizácie, krajinu už aj opustila.

irán

Pri protestoch v Iráne zabili vojaci už 448 ľudí vrátane 60 detí

29.11.2022 18:19

Údaj nezahŕňa členov bezpečnostných síl, dodala organizácia Iran Human Rights.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 413
Celková čítanosť: 1075976x
Priemerná čítanosť článkov: 2605x

Autor blogu

Kategórie