Založ si blog

Z pozostalosti pána Reného

Našli sme v zásuvke starého písacieho stola zápisky z ciest nášho nebohého príbuzného, pána Reného. Korešpondujú so zbierkou hrnčekov, ktoré si priviezol z ciest po starom predcovidovom svete. Po tom veľkom a voľnom svete, v ktorom stačil na cestovanie pas a kreditka. Len občas boli treba aj víza či nedajbože potvrdenie o očkovaní proti nejakej veľmi škaredej tropickej chorobe.

Takto jednoducho pán René v priebehu troch desaťročí (1991-2020) precestoval okolo 170 krajín zo 193 členských krajín OSN. O každej z navštívených krajín napísal svoje príhody, skúsenosti a postrehy, takže vznikol elaborát s viac ako tisíc stránkami a desiatkami tisíc fotografií na priložených sd-kartách.

Nebohý René zanechal pre nás po sebe značné dedičstvo. Podmienkou toho, aby sme si dedičstvo užili však je, aby sme sa tieto jeho zápisky z ciest pokúsili niekde publikovať. Samozrejme, skúsime túto jeho požiadavku splniť,- aby sme mohli siahnuť na jeho majetok a konečne začali aj my žiť ako prasce v žite.

Aby čitatelia blogov v Pravde veľmi netrpeli a aby tu zostalo trochu miesta aj pre iných blogerov, rozhodli sme sa zápisky z ním navštívených krajín skrátiť na 1 max. 2 strany plus fotografiu hrnčeka z príslušnej krajiny. Nazdáme sa, že to takto bude voči krajinám aj spravodlivé a ako vo futbale tak aj v Reného prezentácii dostane napríklad Andorra rovnakú šancu zaujať prípadných čitateľov ako trebárs Austrália.

René v zápiskoch upozorńuje, že mu nejde o žiaden cestopis, žiadnu bedekrovú či wikipédnu faktografiu. René je vo svojich zápiskoch a úvahách veľmi subjektívny a ako návštevník zo Slovenska je veľmi slovenský. Prepáčte mu to. -René bol už raz taký. Bol to slovenský nacionalista z lazov kdesi medzi Dunajom, Hronom a hustými stredoslovenskými lesmi.

Blíži sa leto a mnohí sa chystajú na dovolenky za hranice. Mnohí však tiež budú musieť zostať doma. Tak ako vlani. Bu´d kvôli biede, alebo kvôli strachu z covidu, alebo kvôli množstvu byrokracie, spojenej s prechodom hraníc. Týmto strachopudom a bedárom aspoń trochu narušíme nudu na Slovensku. Dostanú príležitosť cestovať s nami zadarmo-prstom po displeji.

Majú sa načo tešiť.

S úctou Dedič pána Reného.

Guam a Saipan-ostrovy južných morí (3)

13.06.2021

Na Guam sa dá dostať lietadlom alebo loďou. Ak ideš loďou, buď pripravený na to, že takmer všetci cestujúci budú z USA. A že budeš nútený komunikovať s nimi po americky. Nejde o americkú angličtinu, ide skôr neverbálnu američtinu, americké hodnoty a americké vzorce bežného správania. Američania zo strednej vrstvy /taká najčastejšie cestuje/ sú konformní, davoví, [...]

Ostrovy južných morí (2)

12.06.2021

Na ostrovoch v južných moriach žije veľa psov, výzorom podobných austrálskemu dingovi. Povedať o nich, že sú to túlavé psi, by bola urážka. Oni sa netúlajú. Oni žijú na slobode, voľne. Vypásajú sa na rybách, čo „po záruke“ rybári vyhodili. Občas ale aj na potkanoch, čo si sami ulovili. Najčastejšie však psi južných morí driemu, dumajú pod palmami [...]

Ostrovy južných morí

11.06.2021

Ostrov Ćičakova, Miloradoviča, Kutuzova, Suvorova, Predprijatije, Vostok, Rajevskij, Menšikov, Lisjanskij, Bonin, Rimskij-Korsakov, Seńavin, Jermolov, Volkonskij, Romancev, Belinghausen, Viťaz…keby človek nevedel, že sa pozerá na staršiu mapu Tichého oceánu, nazdal by sa, že ide o ostrovy dakde pri Archangelsku. Je to svedectvo smelých výbojov cárskeho Ruska vo vrcholnom [...]

ČR Česko Cheb Koronavírus

V Česku klesol počet obyvateľov, umieralo výrazne viac ľudí

14.06.2021 12:16

Počet zomrelých je v Česku najvyšší od roku 1992. Dôvodom je aj pandémia.

petícia, bezpečnosť, chodci, cyklisti

Cyklisti sa chcú cítiť bezpečnejšie, žiadajú 1,5 metra na obiehanie

14.06.2021 12:00

Petícia, ktorú podpísalo vyše 18-tisíc ľudí, žiada, aby zákon striktne určil vodičom povinnosť obiehať cyklistov na ceste vo vzdialenosti 1,5 metra.

Sputnik V

Na vakcínu Sputnik V aktuálne čaká 4752 ľudí

14.06.2021 11:40

Najviac čakateľov, a to 605, je vo vekovej skupine 40 až 44 rokov.

Brusel NATO Summit čaputová naď

Čaputová: Summit NATO je v záujme obrany našich občanov

14.06.2021 11:39, aktualizované: 12:44

Prezidentka sa dnes, spolu s delegáciou, ktorú tvorí aj minister zahraničia Korčok , minister obrany Naď a vedúci Stálej delegácie SR pri NATO Bátor, zúčastní na summite NATO v Bruseli.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 1979x
Priemerná čítanosť článkov: 495x

Autor blogu

Kategórie

Archív