Založ si blog

Ukrajina víťazí !

PODĽA STOLLTENBERGA /NATO/ môže UKRAJINA VYHRAŤ NIELEN EUROVÍZIU ALE AJ VOJNU S RUSKOM !

Ukrajina to napokon vyhrala. Za pomoci krajín Európskej únie a NATO, za pomoci médií, vládok i mimovládok, objektívnych i subjektívnych „odborníkov“, oviec a baranov pri televízoroch a ostatnej médiami macerovanej lichvy a čelade nakoniec ukrajinská pseudohudobná hiphopfónia vyhrala súťaž zvanú euro-Vízia. Teda vízia, vidina ďalších eur, ďalšej finančnej a zbrojnej pomoci pre anglosasian friendly nacionalistický režim v Kijeve.

Putin po tejto správe od hnevu dlho nevedel, čo si počať. Až sa napokon rozhodol údajne fosforovými bombami zasypať snajperov a britských žoldnierov ukrytých v norách pod mariupolským Azovstalom. Použil dosť zastaraný nástroj pomsty, aký Anglo-Američania použili už pred 77 rokmi pri vyhladení civilného obyvateľstva a historických pamiatok v renesančno-barokových Drážďanoch. Rusi v tomto smere za USA brutálne zaostávajú. Nie sú asi technologicky schopní vyrobiť a použiť napr. oveľa modernejší napalm, ktorý Američania dávno používali už vo Vietname alebo uránom obohatené letecké bomby, aké Američania pre zmenu použili pri nivočení Belehradu, Nového Sadu, Niša, Podgorice a ďalších srbských a čiernohorských miest.

Putin asi nemá rád hiphopových psíkov. Vedúci kapely Kaluš pán Psiuk mu veľmi nesadol do noty. V poriadku, proti gustu žiaden dišputát. – Ale prečo kvôli odlišnému hudobnému vkusu hneď použiť fosfor ? Nestačili by klasické výbušniny ako v prípade českého zbrojného skladu, alebo v najhoršom prípade novičok – ako u iného hudca- huslistu /“skripala“/ v anglickom Salisbury ? Pán Putin to trochu prehnal.

Nech si len pán Putin radšej šetrí sily, nech si šporuje svoj strategický arzenál na čas, keď sa bude udeľovať cena pre najlepšie televízne diela: -šepká sa, že by to mal dostať ukrajinský seriál „Sluha národa“ v hlavnej úlohe s komikom V.Zelenským. Alebo nech si odkladá energiu na verdikt poroty o udelení Nobelovej ceny mieru – tu sa chystá dlhoočakávané prekvapenie: udelenie Nobelovej ceny tentokrát celosvetovo uznávanému mierumilovnému politikovi V. Zelenskému. – Akoby povedali na Žitnom ostrove: Ukrajina vyhrali a budeme vyhrať !

Všetko je O.K. Alebo že by už U.K. ? Že by už Ukrajinu vyhral United Kingdom -a urobil si na nej svoj novodobý imperiálny raj ? Že by sa z Ukrajiny stala U.K.- Raj-/ina/ ?

Mediálni vlčiaci útočia na Mečiara a Klausa: zakladateľov slovenskej a českej štátnosti

02.07.2022

Možno je to len iba falošný prejav solidarity novinárov so svojimi neschopnými a neslušnými kolegami. Možno je to iba pokus zmyť z predstaviteľov tohto čoraz rozporuplnejšieho povolania biľag zlyhania. Možno ide o snahu zakryť nedostatočnú vzdelanostnú, informačnú a áno aj morálnu pripravenosť novinárov viesť dialóg s dvoma veľkými slovenskými a českými štátnikmi, [...]

Otázky do diskusie s diskutérmi

01.07.2022

Technický blog pre pána F., diskutéra v diskusiách na tomto portále. Včera som tu uverejnil článok na istú tému. Mnoho diskutérov s ním súhlasilo, mnoho nesúhlasilo. Taký je život. Vážim si jedných i druhých, že si dali robotu, prešli nie celkom jednoduchou registráciou diskutérov a položili na papier svoje názory. Stál som im za robotu a to je pre mňa pocta. Medzi [...]

Ukrajinské marginálie

30.06.2022

Spojené ruské sily armády RF a armád DNR a LNR kontrolujú už podľa Ukrinfo viac ako 50% územia poslednej bašty Kijeva v Luganskej NR – mesta Lisičansk. GŠ OS UA dal pokyn na odsun ukrajinských jednotiek v malých skupinách, ktoré si možno ruskí pozorovatelia nevšimnú alebo nebudú smrtiacemu ruskému delostrelectvu stáť za námahu a zbytočné výdavky. Napriek tejto [...]

Eduard Heger

Heger partnerom predstavil reformu koaličnej rady, chce viac pokoja

02.07.2022 13:52

Naďalej bude podľa neho platiť, že jej súčasťou budú koaliční lídri, pretože na nich "je to postavené".

Konasenkov Foto

Rusi „zničili“ celú ukrajinskú armádu. Ústami hovorcu

02.07.2022 10:52

Hovorca ministerstva obrany Igor Konašenkov denne hovorí o úspechoch ruskej armády. Ruskí novinári si jeho hlásenia preštudovali a našli hrubé i zábavné nezrovnalosti.

blesk, búrka

Poľsko zasiahli búrky, hlásia sedem zranených

02.07.2022 10:32

Hasiči prijali 3700 tiesňových volaní, väčšinou zo severu Poľska.

Penta, Haščák, NAKA,

Kajúcnici a nezákonnosti na slovenský spôsob. Makó na slobode, iní po jeho výpovediach zavretí

02.07.2022 10:05

„Postoj, že účel svätí prostriedky, je neakceptovateľný,“ zdôraznil na odbornej konferencii dekan Právnickej fakulty Univerzity Komenského Eduard Burda.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 298
Celková čítanosť: 652718x
Priemerná čítanosť článkov: 2190x

Autor blogu

Kategórie