Založ si blog

Citovať ukrajinskú vojenskú propagandu sa smie-ruskú nie…

NA OKRAJ KACHOVSKÉHO MASAKRA

„Naše“ a západné médiá /napr. Reuters/ neskrývajú radostť nad 52 obeťami amerických ďalekonosných raketometov Himars na centrum mestá Nová Kachovka. Mesta, ktoré je v hlbokom tyle, ďaleko od frontu a kde doposiaľ žili ľudia pokojným mierovým životom. „Naše“ médiá priniesli jednostranné, neoverené údaje o tom, ako Himars zasiahol ruské muničné sklady. Tých 52 obetí boli vraj ruskí vojaci. Povedal to Kyjev -a „naši“ novinárski škrabáci to bez overenia faktov,-ba i v rozpore s televíznymi zábermi a v rozpore so správami alternatívnych západných médií šíria po slovenskom mediálnom priestore.

Druhá strana však tvrdí niečo úplne iné. Americké Himars zavraždili v centre mierového mesta vyše 5O nevinných civilistov. Rozbili niekoľko panelákov, plných ľudí. Zničili tržnicu, nemocnicu a sociálny ústav – kde zahynul 12-ročný postihnutý chlapec. – Asi to bol „ruský vojak“. Jedna zo striel zasiahla miestny sklad dusikatých hnojív a ich výbuch spôsobil v okolí hroznú spúšť.

Okolie Novej Kachovky je silno agrárna krajina a tak nečudo, že sú tu aj veľké sklady hnojív. USA ich svojim špionážnym satelitom Worldview 2 minulý týždeň zamerali a dnes odpálili. Vedeli, že výbuch v sklade hnojív urobí v meste malú Hirošimu. RF oznámila tento zločin príslušným orgánom OSN. Tie obratom odpovedali, že o veci nemajú „zatiaľ“ dosť informácií. RF podľa niektorých ruských analytikov nezostane iné, ako sa zamerať na zničenie centier prijímania rozhodnutí. Na zničenie rozhodovacích centrál na území Ukrajiny i mimo jej teritória. Na elimináciu špionážnych satelitov USA, krúžiacich vo vesmíre nad Ukrajinou.

A potom príde to, čoho sa každý normálny človek bojí. Celosvetová termonukleárna apokalypsa. Koniec, ktoré začína tak nevinne. Jednostrannou informáciou v západných a „našich“ médiách. A vytešovaním sa z množstva civilistov zabitých v obytných panelákoch.

Nikto nevie, koľko civilných a koľko vojenských cieľov Himars zasiahol. Nikto nepozná objektívnu pravdu -ani Pravda a ani ja nie. Že však zahynuli desiatky civilov a ďalšie stovky sú zavalené pod troskami domov-to je fakt, uverejnený na televíznych záberoch.

Z úcty čo len k jednému jedinému zabitému nevinnému civilistovi by bolo azda možné uverejniť hodnotenie Kachovského masakru obidvoma stranami -alebo pri citovaní jednostranných kyjevských informácií používať staré známe slovíčka ako „údajne“, „vraj“, „podľa neoverených údajov z Kyjeva“ a pod.

Analytici usudzujú, že USA naplánovali spúšť v Kachovke po skúsenostiach z Bejrútu, kde sklad s dusičnatými hnojivami po zásahu tiež vybuchol. A prečo to urobili-veď vojenský význam tohto výbuchu je mizivý. – Nuž, blíži sa referendum o pripojení Chersonskej oblasti k ruskej federácii. Vraj preto. Ktovie, kde je pravda, ale logiku to má…

Analytici na Západe čakajú s napätím na mimoriadne zasadnutie ruskej Dumy, zvolané na 15. júla. Duma má podľa neoficiálnych informácií vybaviť prezidenta a vládu mimoriadnymi právomocami-napr. aj vyhlásením vojny Ukrajine. Keby sa tak stalo, prebiehala by vojenská operácia na Ukrajine úplne iným tempom. A nepomohli by ani špionážne družice USA, ani americké Himarsy. Jeden Himars stojí Ukrajinu 330 tisíc dolárov. Jedna z ukrajinských jednotiek si na ňom celkom slušne zarobila-keď celý ďalekonosný raketový komplex predala /aj s drahocenným software/ Rusom za 800 tisíc USD.

Ukrajinci sú nielen šikovní propagandisti ale aj šikovní podnikatelia. Nie nadarmo v Bratislave pod Slavínom obývajú luxusné vily a v garážach majú autá, aké im ich slovenskí kolegovia môžu iba závidieť.

Konsenzus medzi prozápadnými a pronárodnými silami = to je ten správny Smer !

25.03.2023

Iba stručne. Nedá mi totiž nezareagovať na polemiku moderátora Bielika s predsedom Smeru SSD R.Ficom v podcaste Pravdy. Bielik chcel pôvodne viesť s Ficom dialóg. Veľmi rýchlo však s ním rozprúdil polemiku. Bielik, samozvaný ideológ celospoločenských záujmov, neustále vyčítal vodcovi opozície, že je voči súčasnej slovenskej vláde – predstavte si tú drzosť, [...]

Bravó RTVS, bravó Čarnogurský !

23.03.2023

Pred štyrmi dňami som tu na margo výročia sviečkovej manifestácie porovnával názory a mediálny priestor, ktorí majú k dispozícii dvaja najznámejší organizátori protestu proti náboženskej neslobode, – J.Čarnogurský a F.Mikloško. Včera večer na RTVS redaktor Daniška pripravil akoby pokračovanie tejto témy. Zavolal si na diskusiu hostí -ako je u neho obvyklé, [...]

Mikloško a Čarnogurský-dve odlišné tváre Sviečkovej manifestácie

19.03.2023

Slávna Sviečková manifestácia je v slovenskej verejnosti spojená s menami dvoch jej organizátorov F.Mikloška a J.Čarnogurského. Hoci ide o tú istú udalosť, „naše“ médiá sa k jej organizátorom správajú diametrálne odlišne. Ďalší príklad neetického, straníckeho a neobjektívneho spôsobu výkonu novinárskeho povolania. Ján Čarnogurský je pre [...]

auta, pr

Nemecko a Európska komisia urovnali spor o koniec spaľovacích motorov. V čom je háčik?

25.03.2023 11:24

Po roku 2035 bude ďalej možné nanovo registrovať vozidlá so spaľovacími motormi, ak budú tankovať uhlíkovo neutrálne palivá.

rusko vojaci mobilizácia

Kremeľ nariadil obliecť do uniforiem ďalších 400-tisíc Rusov. Je to reálne?

25.03.2023 11:18

Rusko spúšťa masívnu náborovú kampaň na doplnenie vyčerpaných inváznych síl na Ukrajine, kde podľa západných údajov prišlo o viac ako 200-tisíc vojakov.

zmena času

V noci zo soboty na nedeľu začne platiť stredoeurópsky letný čas

25.03.2023 10:33

O 2.00 h stredoeurópskeho času (SEČ) sa hodinky posunú o hodinu dopredu na 3.00 h stredoeurópskeho letného času (SELČ).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 510
Celková čítanosť: 1469410x
Priemerná čítanosť článkov: 2881x

Autor blogu

Kategórie