Založ si blog

Citovať ukrajinskú vojenskú propagandu sa smie-ruskú nie…

NA OKRAJ KACHOVSKÉHO MASAKRA

„Naše“ a západné médiá /napr. Reuters/ neskrývajú radostť nad 52 obeťami amerických ďalekonosných raketometov Himars na centrum mestá Nová Kachovka. Mesta, ktoré je v hlbokom tyle, ďaleko od frontu a kde doposiaľ žili ľudia pokojným mierovým životom. „Naše“ médiá priniesli jednostranné, neoverené údaje o tom, ako Himars zasiahol ruské muničné sklady. Tých 52 obetí boli vraj ruskí vojaci. Povedal to Kyjev -a „naši“ novinárski škrabáci to bez overenia faktov,-ba i v rozpore s televíznymi zábermi a v rozpore so správami alternatívnych západných médií šíria po slovenskom mediálnom priestore.

Druhá strana však tvrdí niečo úplne iné. Americké Himars zavraždili v centre mierového mesta vyše 5O nevinných civilistov. Rozbili niekoľko panelákov, plných ľudí. Zničili tržnicu, nemocnicu a sociálny ústav – kde zahynul 12-ročný postihnutý chlapec. – Asi to bol „ruský vojak“. Jedna zo striel zasiahla miestny sklad dusikatých hnojív a ich výbuch spôsobil v okolí hroznú spúšť.

Okolie Novej Kachovky je silno agrárna krajina a tak nečudo, že sú tu aj veľké sklady hnojív. USA ich svojim špionážnym satelitom Worldview 2 minulý týždeň zamerali a dnes odpálili. Vedeli, že výbuch v sklade hnojív urobí v meste malú Hirošimu. RF oznámila tento zločin príslušným orgánom OSN. Tie obratom odpovedali, že o veci nemajú „zatiaľ“ dosť informácií. RF podľa niektorých ruských analytikov nezostane iné, ako sa zamerať na zničenie centier prijímania rozhodnutí. Na zničenie rozhodovacích centrál na území Ukrajiny i mimo jej teritória. Na elimináciu špionážnych satelitov USA, krúžiacich vo vesmíre nad Ukrajinou.

A potom príde to, čoho sa každý normálny človek bojí. Celosvetová termonukleárna apokalypsa. Koniec, ktoré začína tak nevinne. Jednostrannou informáciou v západných a „našich“ médiách. A vytešovaním sa z množstva civilistov zabitých v obytných panelákoch.

Nikto nevie, koľko civilných a koľko vojenských cieľov Himars zasiahol. Nikto nepozná objektívnu pravdu -ani Pravda a ani ja nie. Že však zahynuli desiatky civilov a ďalšie stovky sú zavalené pod troskami domov-to je fakt, uverejnený na televíznych záberoch.

Z úcty čo len k jednému jedinému zabitému nevinnému civilistovi by bolo azda možné uverejniť hodnotenie Kachovského masakru obidvoma stranami -alebo pri citovaní jednostranných kyjevských informácií používať staré známe slovíčka ako „údajne“, „vraj“, „podľa neoverených údajov z Kyjeva“ a pod.

Analytici usudzujú, že USA naplánovali spúšť v Kachovke po skúsenostiach z Bejrútu, kde sklad s dusičnatými hnojivami po zásahu tiež vybuchol. A prečo to urobili-veď vojenský význam tohto výbuchu je mizivý. – Nuž, blíži sa referendum o pripojení Chersonskej oblasti k ruskej federácii. Vraj preto. Ktovie, kde je pravda, ale logiku to má…

Analytici na Západe čakajú s napätím na mimoriadne zasadnutie ruskej Dumy, zvolané na 15. júla. Duma má podľa neoficiálnych informácií vybaviť prezidenta a vládu mimoriadnymi právomocami-napr. aj vyhlásením vojny Ukrajine. Keby sa tak stalo, prebiehala by vojenská operácia na Ukrajine úplne iným tempom. A nepomohli by ani špionážne družice USA, ani americké Himarsy. Jeden Himars stojí Ukrajinu 330 tisíc dolárov. Jedna z ukrajinských jednotiek si na ňom celkom slušne zarobila-keď celý ďalekonosný raketový komplex predala /aj s drahocenným software/ Rusom za 800 tisíc USD.

Ukrajinci sú nielen šikovní propagandisti ale aj šikovní podnikatelia. Nie nadarmo v Bratislave pod Slavínom obývajú luxusné vily a v garážach majú autá, aké im ich slovenskí kolegovia môžu iba závidieť.

Prečo by sme nikdy nemohli žiť s Čechmi dobrovoľne v jednom spoločnom štáte

26.09.2022

Je to jednoduché. Sme hodnotovo niekde úplne inde než Česi. Pozor – nie Moravania – ale Česi ! Sme etnogeneticky a duchovne dva úplne odlišné národy,- aj keď s príbuznými jazykmi. Svedčia o tom aj výsledky posledných doplňovacích a komunálnych volieb, ktoré sa včera v ČR bilancovali. Voľby ukázali, že české myslenie je poplatné až otrockej servilnosti voči [...]

Novinári zabudli na miliónové demonštrácie proti vojne vo Vietname v USA v 60-70-tych rokoch ?

24.09.2022

Naše servilné novinárske uchá po vyhlásení čiastočnej mobilizácie záložníkov v RF neustále krútia čosi o všelijakých protestoch a vyhýbaní sa tejto povinnosti zo strany mobilizovaných Rusov. Podľa správ z našich médií to teraz v Rusku vyzerá na riadnu kovbojku. Ako vyzerá masové proti-mobilizačné a protivojnové hnutie, to si však my starší pamätáme z čias [...]

Čudáci s košíkmi zaplavili zase Cestu slobody- hľadajú ľadové dubáky…

24.09.2022

Dnes v noci bolo na Podbanskom mínus 5 stupňov. V prízemnej vrstve lesa všetko skamenelo, zamrzlo. Napriek tomu sa „firemné“ autá s bratislavskými značkami od včera roja na ceste L.Hrádok – Podbanské-Š.Pleso. A dnes ráno hríbari z Dolniakov s obrovskými košmi brázdia lesy, ktoré sa už venujú ruji, zimnému zhonu sojok a veveričiek pri zháňaní [...]

migranti auto dodávka polícia

Šéf migračného úradu: Liekom na nelegálnu migráciu nie je hermeticky zavretá únia

28.09.2022 21:35

Riaditeľ migračného úradu Ján Orlovský upozorňuje, že migrácia bude narastať a snaha o hermetické uzavretie únie nie je najlepším a vonkoncom nie uskutočniteľným riešením.

Hurikán Ian

Hurikán Ian udrel na západnom pobreží Floridy silou takmer piateho stupňa

28.09.2022 21:17

Milióny ľudí museli opustiť svoje domovy. Vietor zdvíha hladinu mora a spôsobuje záplavy. Meteorológovia aj lovci búrok hovoria o neobyčajnej sile hurikánu.

Francúzsko / vrtuľník / Mali / vojak / vojaci /

Pri nehode dvoch ugandských armádnych vrtuľníkov v Kongu a Ugande zomrelo 22 ľudí

28.09.2022 20:55

Okolnosti nešťastia ugandská armáda neuviedla.

Arnold  Schwarzenegger

Schwarzenegger v koncentračnom tábore Auschwitz: Som synom nacistu

28.09.2022 19:57

Rakúsko-americký filmový herec sa pri tejto príležitosti stretol aj s preživšími holokaustu a vyhlásil, že nastal čas "ukončiť" nenávisť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 379
Celková čítanosť: 963192x
Priemerná čítanosť článkov: 2541x

Autor blogu

Kategórie