Je dnešok dňom cenzúry ?

Tak teda neviem. V predchádzajúcom článku /je zatiaľ aspoň v časti Ďalšie články tohto blogera/ som poinformoval o obsahu dnešného prejavu prezidenta RF. Prejav bol z 90% venovaný ekonomike a sociálnym problémom Ruska. Článok, zhrňujúci tento prejav nebol ani štvavý, ani vojnychtový, ani vulgárny. No za rekordné 4 minúty 37 sekúnd zmizol z titulky. Verejne sa pýtam -prečo ? Je azda dnes Dňom cenzúry ?

O čom je dnes dovolené písať ? Dajte témy, aby sme sa dostali do obrazu. Bol tu nedávno akýsi článok o ruských palacinkách – aj ten zmizol. Takže už nielen informácie o výške minimálnej mzdy v RF ale ani informácie ruských palacinkách nie sú dovolené ? Čo je dovolené ? Prozápadní trolovania /aj tí štátom platení/ tu blogerom, ktorých majú v popise funkcie vulgárne nadávajú. Veselo a slobodne. Až sa hory zelenajú. – A bez zásahu administrátora diskusie …- To sa smie, toto je dovolené ? Nuž, dnes je to tu na tomto portáli čudné, veľmi čudné. Čudné, ale predovšetkým zahanbujúce a smutné. Škoda.

Sektári a komerčné blogy bezpochyby s radosťou vniknú do uvoľneného priestoru. Držím im palce, – ale varujem ich, – ak nebude nijaký iný terč, bedlivé oko strážcu zglajšaltovaných informácií sa zameria aj na nich. Je iba otázkou pohľadu, či aj obsah biblie alebo sprievodný leták ku zdravej výžive pre pánov neobsahuje nejaký ten podozrivý obsah…

Fico napokon prijal bruselský kompromis: bez širokej podpory Slovákov viac nedokázal

18.07.2025

Romantickí podporovatelia strany Smer SSD budú dnes asi sklamaní. Fico včera oznámil, že SR akceptuje kompenzačné opatrenia, navrhnuté Bruselom ako odškodné za naše straty po stopke pre dovoz ruského plynu na Slovensko. Urobil tak preto, že po včerajších doplňujúcich konzultáciách narazil už v Bruseli na strop možností. Fico usúdil, že ďalšie naťahovanie sa s [...]

Vzdá sa India Spojeným štátom americkým ?

16.07.2025

V septembri sa ukáže, ktoré krajiny BRICS sa zľakli 100% sekundárnych ciel pri vývoze svojich produktov do USA a ktoré to bez fatálnych strát prežijú. USA totiž /ako je známe/ vyhlásili, že na každý štát, ktorý bude s Ruskom obchodovať, uvalia dodatočné 100% importné clá. USA vedia, že po sankciách zo Západu presmerovalo Rusko svoj zahraničný obchod na krajiny [...]

Ukrajinec Artem vraždil v centre Bratislavy-iný Ukrajinec posielal našim školám bombové hrozby…

15.07.2025

Pokus o vraždu sa stal v noci zo soboty na nedeľu. Slováci tri dni špekulovali a konšpirovali, kto je onen vrah v štádiu pokusu. Až dnes, dosť dlho po čine a po vypátraní páchateľa sa verejnosť dozvedela, čo väčšina tušila- že zločinec s nožom je akýsi Artem z Ukrajiny. Otázka č.1: Keby bol útočníkom Rus a nie Ukrajinec, čakali by sme na odhalenie jeho identity tiež [...]

Sýria Izrael  Damask Suwajdá drúzovia beduíni

Osobitný vyslanec pre Sýriu: Lídri Izraela a Sýrie sa dohodli na prímerí

19.07.2025 06:01

Izraelský premiér Netanjahu a dočasný sýrsky prezident Šara sa niekoľko dní po rozsiahlych izraelských útokoch v Sýrii dohodli na prímerí.

koláž, fotky, mReportér

Za bývalého Československa mu patrilo prvenstvo. Takto vyzerá jeden z najkrajších kamenných mostov na Slovensku

19.07.2025 05:00

Toto sú najlepšie videá týždňa, ktoré zachytili naši mReportéri.

Izrael Palestína gaza

Hamas tvrdí, že Izrael blokuje rokovania o prímerí a prepustení rukojemníkov

18.07.2025 23:33

Ozbrojené krídlo Hamasu vyhlásilo, že v rámci snáh o ukončenie vojny s Izraelom je ochotné prepustiť všetkých rukojemníkov.

výcvikové policajné zariadenie los angeles

V policajnom zariadení v Los Angeles došlo zrejme k výbuchu, hlásia tri obete

18.07.2025 22:08

K incidentu došlo v zariadení, kde sídlia špeciálne jednotky z oddelenia šerifa a pyrotechnici.