USA strácajú autoritu

Podľa J.Greena z portálu American Thinker, kritického voči vláde USA, USA v poslednom čase strácajú autoritu vo svete. Neúspešná vojna proti Rusku vedená na Ukrajine, znižujúca sa akceptácia USD, neúspech protiruských sankcií atď. vedú k tomu, že nie iba Rusko, ale aj Čína, India, Irán, KĽDR, Južná Amerika atď. strácajú pred USA rešpekt. Jednoducho povedané, svet sa už USA prestáva báť. A bude to ďalej asi ešte horšie.

Rešpekt voči americkému režimu však klesá aj vo vnútri USA. Napomáhajú tomu ideologické rozbroje, klesajúca podnikateľská aktivita, pokles strategických ropných rezerv, búrlivý príliv migrantov zo sveta, pokles prestíže americkej armády /začal po odchode USA z Afganistanu/, zdravotne neschopný americký prezident, ktorému sa už smejú aj jeho voliči a ktorý im na revanš nadáva do fašistov, arogantný nátlak na európskych a ázijských spojencov…Toto všetko signalizuje úpadok autority USA. V ekonomickom, spoločenskom, duchovnom ale aj bezpečnostnom zmysle.

Škoda, že USA v 2021 neposlúchli H,Kissingera, ktorý nástojil na tom, aby sa z Ukrajiny pod ruskou a americkou garanciou stala neutrálna krajina mimo akýchkoľvek vojensko-politických blokov. Škoda, že dnešný režim USA nebral vážne varovania odborníkov, že Rusko nikdy nebude akceptovať pred bránami svojho hlavného mesta Ukrajinu ako gigantickú vojenskú základňu, namierenú proti nemu. Dnešný vývoj v USA je dôsledkom nerešpektovania týchto varovaní.

Čo bude nasledovať ? Vyriešia americké problémy blížiace sa prezidentské voľby a nástup inej napr. republikánskej administratívy ? Možno áno, a možno nie. A možno je už na zvrat vo vývoji príliš neskoro…

Plochozemci zavraždili progresívneho novinára a dali ho zožrať sviniam !

15.01.2026

V tomto šokujúcom nadpise je stručný obsah pôvodnej slovenskej detektívky, ktorú aktuálne vysiela jeden z „našich“ kanálov. Je to slniečkárska propaganda vpašovaná do televízneho formátu, ktorý by mal byť zábavno-umelecký, no nie je. Je propagandistický. Až hrôza. Dopočul som sa o tejto epizóde krimiseriálu od jedného známeho. Ukázal mi z nej nahraté [...]

Bulvarizácia Štúra

13.01.2026

Je to tak, ako som sa obával. Film o Štúrovi, -nie je o Štúrovi. Je to film , ktorý sa mal volať „ZO SÚKROMIA ĽUDEVÍTA ŠTÚRA“. Ústrednou zápletkou je fiktívny erotický vzťah slovenského rodoľuba Štúra k maďarskej aristokratke Adele z rodu Osztroluczky. Vzťah vyfabulovaný už dávnejšie spisovateľom Ľudom Zúbkom. Autori chceli Štúra ukázať ako chlapa z [...]

V. MEČIAR – Kedy dostane vyznamenanie ku vzniku SR ten, čo sa jej vznik najviac zaslúžil ?

10.01.2026

Máme za sebou tretie odovzdávanie prezidentských vyznamenaní ku vzniku SR v ére tejto ľavicov-národniarskej vlády. Druhý Pellegriniho pokus, a zase nič. Zase len samí lekári, vedci a technici, zase 4 obete holokaustu, 3 čechoslovakistickí partizáni a obete totality, zase nejakí tí športovci, nejakí ľudia z kultúry …-No ten, čo by si to na sklonku života najviac [...]

Richard Raši

Raši: Koalícia teraz nerieši zavedenie referenda o predčasných voľbách do ústavy

16.01.2026 08:08

Raši to uviedol v súvislosti s novembrovým vyjadrením premiéra Fica.

Russia Ukraine Tymoshenko

Korupčná kauza v Kyjeve: Tymošenková sa dozvedela výšku kaucie, je to až 50 miliónov hrivien

16.01.2026 08:00

Špecializovaná protikorupčná prokuratúra požaduje, aby v prípade kaucie Julija Tymošenková poskytla finančnú záruku v prepočte takmer milión eur.

Kórea Jun

Súd v Južnej Kórei odsúdil bývalého prezidenta na päť rokov väzenia

16.01.2026 07:40

Trest sa týka vyhlásenia stanného práva v decembri 2024.

Prezident USA, Donald Trump, slovenský premiér, Robert Fico

Robert Fico sa stretne s americkým prezidentom Donaldom Trumpom

16.01.2026 07:35

Pracovná cesta bola pôvodne ohlásená v súvislosti s plánovaným podpisom medzivládnej dohody oboch krajín o spolupráci v jadrovej energetike.