Diana Štrusová to robí dobre

Teda aspoň zatiaľ, – aby som nechválil deň pred večerom. Ta3 konečne vytvára podmienky pre akú-takú mediálnu normalitu. Na jednej strane tajný progresívny liberál milovník fleš-kultúry Braňo Král, na druhej strane páni z konzervatívno-suverenistického Markeru. A k tomu všetkému Diana Štrusová a jej príručný dobro-zlý mudrlant Eduard Chmelár.

Dnes v stredu večer to bola konečne intelektovo výživná „Téma dňa“ z pánom Pavlom Minárom a pánom Dagom Danišom. Konečne niečo s nadhľadom, so slušným teoretickým pozadím: filozofickým, sociologickým. politologickým. meta-žurnalistickým, marketingovým. – Samozrejme, nič pre milovníkov rýchlych odpovedí, pre hľadačov rýchlych flešových dogiem. Presný opak uvrešťaného, do reči skákavého balastu Karoliny Lacovej alebo čalamády pánov Baránka, Gudjaka či Makaru.

Renesancia „dlhého čítania“ pre náročnejších priateľov poznávania. Nie pre hľadačov jednej jedinej večnej a nemennej pravdy a morálky. Konečne niečo pre záujemcov o plastickú realitu, pre pluralitu, pre mnohotvárnosť kladených otázok a ponúkaných odpovedí.

Nie som milovník televízie. Pozerám, ale nie preto, že to milujem, ale preto, že to musím. Tentokrát som si ale na relácii pani Diany Štrusovej pochutnal. Ďakujem. A samozrejme, ďakujem aj jej dobre vybratým inšpiratívnym hosťom. Bolo to fajn.

Vantajm nekstajm sa VRACIA !

06.08.2026

Bez Grohlinga a teda bez Matoviča nebude PS zostavovať vládu. Grohling to povedal/a jasne: Fica dáme dolu aj za cenu chaosu po návrate Matoviča k moci. Jasná reč. Niet čo dodať. Ako budú vládnuť ? Naznačuje to ich neúcta k pravde a k objektívnemu posudzovaniu vecí už dnes, keď sú v opozícii. Moci sa ujmú fanatičky a fanatici. Takí, čo dnes tvrdia, že: Slovensko zaostáva [...]

Čaputová najobľúbenejšia prezidentka ? FOCUS robil prieskum iba medzi ľuďmi z vlastnej agentúry ?

05.08.2026

Toto je úplné dno profesionality a odbornej etiky. Čaputová je podľa Focusu vraj doteraz najobľúbenejšou prezidentkou zvolenou v SR … To čo je za nezmysel ? To ste sa v tej vašej minigentúre úplne pomiatli ? Za peniaze „v Praze dum“ – ale toto je už naozaj veľa. To ste robili ten „prieskum“ iba medzi sebou navzájom, vo vašej kancelárii ? [...]

Chmelár tentokrát zaťal do umeleckej kaviarne – a ja mu TLIESKAM !

03.08.2026

Pred pár dňami som Chmelára tak trochu kritizoval za to, že sa vo vzťahu k Rusku a Ficovi „MEJNSTRÍMUJE“. Nezabudol som ale dodať, že ho vcelku rád počúvam alebo čítam, -najmä ak to nie je často a ak je jeho postoj premyslený. Presne toto sa stalo Chmelárovi v jeho vyjadrení o bratislavských hercoch. Chmelárov text je k dispozícii v dnešnej kultúrnej rubrike [...]