Založ si blog

Klaus vidí na Ukrajine vojnu USA s Ruskom, NRSR je asi slepecký ústav

Včera sa u nás udialo veľa zaujímavých vecí. Napríklad nezmyselné hlasovanie NRSR o akomsi vyhlásení k agresii Ruska na Ukrajine. A napríklad skvelá beseda „Do kríža“ s moderátorom Daniškom, exprezidentom Klausom, politikom Beblavým a podnikateľom Világim.

Vyhlásenie NRSR o Ukrajine je plné faktografických, logických i politologických nezmyslov. Že vraj „agresia Ruska“ vo februári 2022 nebola ničím vyprovokovaná – akoby 7 rokov ostreľovania Donecka banderovcami, sedem rokov žiadostí RF o ukončenie presunu NATO na Ukrajinu, odstúpenie UA od dvoch minských dohôd, vyhrážky Zelenského získaním jadrových zbraní s doletom do Moskvy a záverečné prípravy banderovcov na ozbrojený útok na Krym /plánovaný na 8.marec 2022/ neboli ničím…

Charta OSN vraj odôvodňuje akúkoľvek našu pomoc UA. – Nie, nie je to pravda. V prípade občianskej vojny /tá je na UA od 2014/ to tak nie je. Pomoc je možná,-ale iba humanitárna a diplomatická a nárokovateľná pre obe strany. Územná celistvosť krajín sveta /a teda aj UA/ je vraj navždy nemenná. Nie nie je. Priklady ? – Kosovo, Cyprus, Guantanámo, Tchajvan, Sýria…Atď. atď. V celom dokumente „nášho“ parlamentu sa vraví ibao obrannej vojne hrdinskej Ukrajiny proti agresívnemu Rusku. Nikde nie je ani slovo americkej a britskej -čoraz väčšej, otvorenejšej a nebezpečnejšej- účasti v boji proti ruským ozbrojeným silám. Nikde ani slovo o čo najskoršom zastavení paľby, o prímerí, o začiatku mierových rokovaní a diplomatickom urovnaní konfliktu. Nikde ani slovo o faktickej vojne USA s Ruskom a o nutnosti rokovania aj – a predovšetkým- medzi nimi dvoma.

Pravdu v dnešnom slovenskom parlamente neuvidíš. Je to t.č. prevažne slepecký ústav. Kto tam chce vidieť pravdu, bude si musieť počkať na nový parlament, ktorý vznikne 1.októbra. V ňom budú mať azda prevahu slovenskí „pravdovidní“ poslanci.

Dovtedy treba za jasnozrivými, reálnymi a racionálnymi postojmi ku konfliktu na Ukrajine chodiť po alternatívnych zdrojoch informácií. Ale zriedkavo a výnimočne aj po stále ešte nezakázaných diskusných reláciách napr. takých, aké ponúka občas ta3 a aj RTVS vo formáte „Do kríža“. Tu bolo včera možné občerstviť sa normálnymi názormi aj na tému konfliktu na UA. A zmyť zo seba kýbel lží, čo na nás včera vyšplechli z NRSR.

Exprezident Klaus to včera povedal presne a jasne. Na UA je geopolitický stret USA a Ruska. Je tam ozbrojený konflikt USA a Ruska, aj keď prevažná väčšina vojakov bojujúcich proti Rusku sú Ukrajinci. Peniaze na vojnu, zbrane na vojnu, vojnový tyl, vojenské informácie, vojenskí velitelia a špecialisti pre „ukrajinskú“ vojnu sú ale z USA /príp.UK/. Preto ide o vojnu Ruska s USA a jeho západnými spojencami. A PRETO TIEŽ TREBA O MIERI ROKOVAŤ PREDOVŠETKÝM NA ÚROVNI USA a RUSKA. Iba takéto rokovanie umožní prejsť od prímeria k dlhodobejšie zameraným mierovým rokovaniam a trvalejšiemu mieru.

Ex-poslanec Beblavý Klausovi vo včerajšej diskusii uznal, že na UA ide o nepriamy zápas USA s Ruskom, ale že tá vojna je stále vojnou ukrajinsko-ruskou. Aj vojny Izraela s Arabmi mali vraj v sebe rozmer konfliktu ZSSR a USA, no podľa Beblavého sa napriek tomu volali vojnami izraelsko-arabskými, nie americko-sovietskymi.

Klaus a ďalší účastníci besedy však Beblavého „úradný“ názor spochybnili: Izrael využíval v boji s Arabmi /na rozdiel od UA/ prevažne vlastné zbrane, vlastný tyl, prevažne vlastné peniaze a hlavne vlastných vojakov. Na strane Izraela nebojovali žiadni americkí, poľskí, britskí…žoldnieri. Operácie Izraela neriadil Pentagon. Rakety a drony nenavádzali na cieľ americké družice či americkí operátori pôsobiaci na území Izraela. Izraelským brigádam nevelili americkí dôstojnici.

Na UA je to inak: bez zapojenia USA a jeho spojencov do vojny proti RF by vojna na Ukrajine za pár hodín skončila úplnou kapituláciou Kyjeva. Vláda v Kyjeve je nesvojprávnym mechanickým nástrojom geopolitických zámerov USA. Vláda v Kyjeve nie je autonómna ani vojensky, ani ekonomicky, ani politicky. – Zastavenie paľby a prímerie môžu zabezpečiť aj ukrajinskí dôstojníci. Rozhodnutie o ňom a rozhodnutie o mierových rokovaniach sa však určite dohodnú iba na priamych rokovaniach USA a Ruska.

Takže takto to tu momentálne máme. Slovenský parlament je ako slepecký ústav. Nevie či nechce vidieť skutočnú realitu na Ukrajine. A tak zatiaľ /do 1.októbra 2023/ musí na Slovensko chodiť starý okuliarnatý „děda“ Klaus, aby nám sformuloval jasný a presný pohľad na vec.

Chvalabohu, že nám to občasné záblesky verejnoprávnosti v RTVS resp. v STV2 aspoň na pár minút sprostredkovávajú. – Keď z toho informačného „cloudu“ nad Slovenskom neprší, nech aspoň kvapká.

Francúzska facka skutočnej demokracii

08.07.2024

Dohlasované. Vo Francúzsku nezvíťazila le Penová, nezvíťazila autentická vôľa ľudu, ale jej intrigánsky kalk. Zákulisie a dlhé ruky deep statu. Francúzska lekcia pre všetkých, čo veria v liberálnu ľavicu teda v ľavicu podľa strihu bruselskej paneurópskej sociálnodemokratickej/socialistickej strany PES. Francúzske voľby ukázali, že politická pluralita na Západe je iba [...]

Fico a spol. na ÚS drvivo zvíťazili

03.07.2024

Tak a je to dokonané. Dnes v noci zase budú labilnejší členovia Progresívneho Slovenska, SaS a OLaNO zaspávať iba vďaka upokojujúcim tabletkám. ÚS im zasadil úder, ktorý je bolestivejší a strategicky silnejší ako bola volebná porážka I.Korčoka. ÚS až na dve veci, týkajúce sa retroaktivity a jednu vec, týkajúcu sa rovnakého zaobchádzania odobril celú smerácku novelu [...]

Macronovi slniečkári: prehrali voľby a tak hybaj do ulíc !

01.07.2024

Všimli ste si, čo robia liberálni demokrati po volebnej porážke ? Akceptujú demokratický výsledok ? Ale kdeže. Už aj sú v uliciach, už tam hneď robia bordel a útočia na víťazov, či vyhrali iba „omylom“ či podvodom. V Nemecku, v nedávnych eurovoľbách , ale tiež v komunálnych a parlamentných voľbách dosiahla alternatívna strana k vládnucim nemeckým [...]

Biden

Koniec Bidenovej kampane je vraj len otázkou času, niekoľko sponzorov už nedá ani cent

19.07.2024 23:20

Viac ako 30 demokratických kongresmanov už prezidenta vyzvalo na odstúpenie z kampane.

banglades

Televízia i väznica v plameňoch, v Bangladéši to vrie. Študentské protesty majú 150 obetí, vláda povolala armádu

19.07.2024 21:07, aktualizované: 22:49

Len v Dháke počas piatku prišlo o život viac ako 50 študentov. Dnešok sa tak stal najkrvavejším dňom protestov. Doteraz ním bol štvrtok s viac ako 20 mŕtvymi.

vukovar

Tisíce brancov ročne. Chorváti spisujú proti návratu povinnej vojenčiny petíciu

19.07.2024 20:09

Chorvátsko oficiálne zrušilo brannú povinnosť v roku 2008, rok pred vstupom do Severoatlantickej aliancie.

Ľupták

Muž, ktorý napadol poslanca Ľuptáka, čelí obvineniu. Vyšetrovateľ žiada väzbu

19.07.2024 18:54, aktualizované: 19:22

Poslanec utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 782
Celková čítanosť: 2962759x
Priemerná čítanosť článkov: 3789x

Autor blogu

Kategórie