Založ si blog

Klaus vidí na Ukrajine vojnu USA s Ruskom, NRSR je asi slepecký ústav

Včera sa u nás udialo veľa zaujímavých vecí. Napríklad nezmyselné hlasovanie NRSR o akomsi vyhlásení k agresii Ruska na Ukrajine. A napríklad skvelá beseda „Do kríža“ s moderátorom Daniškom, exprezidentom Klausom, politikom Beblavým a podnikateľom Világim.

Vyhlásenie NRSR o Ukrajine je plné faktografických, logických i politologických nezmyslov. Že vraj „agresia Ruska“ vo februári 2022 nebola ničím vyprovokovaná – akoby 7 rokov ostreľovania Donecka banderovcami, sedem rokov žiadostí RF o ukončenie presunu NATO na Ukrajinu, odstúpenie UA od dvoch minských dohôd, vyhrážky Zelenského získaním jadrových zbraní s doletom do Moskvy a záverečné prípravy banderovcov na ozbrojený útok na Krym /plánovaný na 8.marec 2022/ neboli ničím…

Charta OSN vraj odôvodňuje akúkoľvek našu pomoc UA. – Nie, nie je to pravda. V prípade občianskej vojny /tá je na UA od 2014/ to tak nie je. Pomoc je možná,-ale iba humanitárna a diplomatická a nárokovateľná pre obe strany. Územná celistvosť krajín sveta /a teda aj UA/ je vraj navždy nemenná. Nie nie je. Priklady ? – Kosovo, Cyprus, Guantanámo, Tchajvan, Sýria…Atď. atď. V celom dokumente „nášho“ parlamentu sa vraví ibao obrannej vojne hrdinskej Ukrajiny proti agresívnemu Rusku. Nikde nie je ani slovo americkej a britskej -čoraz väčšej, otvorenejšej a nebezpečnejšej- účasti v boji proti ruským ozbrojeným silám. Nikde ani slovo o čo najskoršom zastavení paľby, o prímerí, o začiatku mierových rokovaní a diplomatickom urovnaní konfliktu. Nikde ani slovo o faktickej vojne USA s Ruskom a o nutnosti rokovania aj – a predovšetkým- medzi nimi dvoma.

Pravdu v dnešnom slovenskom parlamente neuvidíš. Je to t.č. prevažne slepecký ústav. Kto tam chce vidieť pravdu, bude si musieť počkať na nový parlament, ktorý vznikne 1.októbra. V ňom budú mať azda prevahu slovenskí „pravdovidní“ poslanci.

Dovtedy treba za jasnozrivými, reálnymi a racionálnymi postojmi ku konfliktu na Ukrajine chodiť po alternatívnych zdrojoch informácií. Ale zriedkavo a výnimočne aj po stále ešte nezakázaných diskusných reláciách napr. takých, aké ponúka občas ta3 a aj RTVS vo formáte „Do kríža“. Tu bolo včera možné občerstviť sa normálnymi názormi aj na tému konfliktu na UA. A zmyť zo seba kýbel lží, čo na nás včera vyšplechli z NRSR.

Exprezident Klaus to včera povedal presne a jasne. Na UA je geopolitický stret USA a Ruska. Je tam ozbrojený konflikt USA a Ruska, aj keď prevažná väčšina vojakov bojujúcich proti Rusku sú Ukrajinci. Peniaze na vojnu, zbrane na vojnu, vojnový tyl, vojenské informácie, vojenskí velitelia a špecialisti pre „ukrajinskú“ vojnu sú ale z USA /príp.UK/. Preto ide o vojnu Ruska s USA a jeho západnými spojencami. A PRETO TIEŽ TREBA O MIERI ROKOVAŤ PREDOVŠETKÝM NA ÚROVNI USA a RUSKA. Iba takéto rokovanie umožní prejsť od prímeria k dlhodobejšie zameraným mierovým rokovaniam a trvalejšiemu mieru.

Ex-poslanec Beblavý Klausovi vo včerajšej diskusii uznal, že na UA ide o nepriamy zápas USA s Ruskom, ale že tá vojna je stále vojnou ukrajinsko-ruskou. Aj vojny Izraela s Arabmi mali vraj v sebe rozmer konfliktu ZSSR a USA, no podľa Beblavého sa napriek tomu volali vojnami izraelsko-arabskými, nie americko-sovietskymi.

Klaus a ďalší účastníci besedy však Beblavého „úradný“ názor spochybnili: Izrael využíval v boji s Arabmi /na rozdiel od UA/ prevažne vlastné zbrane, vlastný tyl, prevažne vlastné peniaze a hlavne vlastných vojakov. Na strane Izraela nebojovali žiadni americkí, poľskí, britskí…žoldnieri. Operácie Izraela neriadil Pentagon. Rakety a drony nenavádzali na cieľ americké družice či americkí operátori pôsobiaci na území Izraela. Izraelským brigádam nevelili americkí dôstojnici.

Na UA je to inak: bez zapojenia USA a jeho spojencov do vojny proti RF by vojna na Ukrajine za pár hodín skončila úplnou kapituláciou Kyjeva. Vláda v Kyjeve je nesvojprávnym mechanickým nástrojom geopolitických zámerov USA. Vláda v Kyjeve nie je autonómna ani vojensky, ani ekonomicky, ani politicky. – Zastavenie paľby a prímerie môžu zabezpečiť aj ukrajinskí dôstojníci. Rozhodnutie o ňom a rozhodnutie o mierových rokovaniach sa však určite dohodnú iba na priamych rokovaniach USA a Ruska.

Takže takto to tu momentálne máme. Slovenský parlament je ako slepecký ústav. Nevie či nechce vidieť skutočnú realitu na Ukrajine. A tak zatiaľ /do 1.októbra 2023/ musí na Slovensko chodiť starý okuliarnatý „děda“ Klaus, aby nám sformuloval jasný a presný pohľad na vec.

Chvalabohu, že nám to občasné záblesky verejnoprávnosti v RTVS resp. v STV2 aspoň na pár minút sprostredkovávajú. – Keď z toho informačného „cloudu“ nad Slovenskom neprší, nech aspoň kvapká.

Smer SSD má podľa Polisu takmer 25% – prečo to médiá utajujú ?

22.09.2023

Najnovší prieskum agentúry Polis nie je pre naše mainstreamové liberálne médiá zdá sa, kóšer. Nevonia im, že sociálnodemokratické strany majú spolu vyše 35%. Nevonia im, že by na vznik ľavicovo-národniarskej vlády stačila bez dvoch poslancov trojkoalícia Smer+Hlas+SNS. Koaličný potenciál Smeru rozširuje Republika, Sme rodina a pro-orbánovská maďarská Aliancia. [...]

Niektorým slováčikom už načisto šibe ?

21.09.2023

Jeden pekný článok tu bol nedávno publikovaný pod názvom „Igorko, tebe už načisto šibe ?“ Samozrejme, že mu načisto a totálne šibe. Názov článku je zrejme myslený ako rečnícka otázka. Kašľať však na Igorka, -ten bol, je a zase bude skôr problémom pre psychiatrov a nie pre politológov a publicistov. Mňa zaujíma skôr iná otázka. Konkrétne – ČI [...]

Na vine slovenskej katastrofy sú „minulé vlády“

20.09.2023

V „našich“ médiách sa udomácnilo nové novinárske klišé: „na vine sú minulÉ vládY“. Za to, že SR je v morálnom a hospodárskom marazme nie je na vine takmer 4 roky vládnuca partička Heger, Matovič, Sulík, Remišová, Kollár -ale „minulé vlády“. Teda asi všetky vlády minimálne od čias maďarsko-rakúskeho vyrovnania, ČSR, prvej SR, [...]

Silná búrka v hlavnom meste

Pozor na silný vietor a dážď, najmä na severe Slovenska

22.09.2023 21:19

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy prvého i druhého stupňa.

Napolitano

Zomrel bývalý taliansky prezident Giorgio Napolitano

22.09.2023 20:46

Bol prvým talianskym prezidentom v dejinách, ktorý bol zvolený aj na druhé funkčné obdobie.

Alexej Navaľnyj

Väzneného opozičného politika Navaľného opäť poslali na samotku

22.09.2023 19:24

Vo väzení je Navaľnyj už dva a pol roka za údajný podvod. Jeho v poradí dvadsiaty "pobyt" na samotke bude trvať štyri dni, potom má odvolacie pojednávanie.

Fukušima

Vypúšťanie vody z Fukušimy do mora je bezpečné, hovoria experti z Británie a ČR

22.09.2023 17:44

Vypúšťanie 1,34 milióna ton upravenej rádioaktívnej vody do Tichého oceánu sa začalo v auguste, viac ako 12 rokov po jadrovej havárii.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 614
Celková čítanosť: 2197138x
Priemerná čítanosť článkov: 3578x

Autor blogu

Kategórie