Založ si blog

Zaznamenané 1.apríla

V deň bláznov, vtipkárov a humoristov zverejnili médiá u nás a vo svete aj tieto správy:

  • Premiér Heger deklaruje výstavbu nemocnice Rázcochy.
  • Minister Krajňák nám oznámil, že vďaka tejto vláde štát ochránil Slovákov pred infláciou a zdražovaním a pomohol im zlepšiť sociálnu situáciu ako nikto nikdy predtým.
  • V holandskom múzeu vystavili repliku cely jedného ruského väzňa Navaľného,
  • Zelenskyj informoval Macrona, že to, čo mu poslal v písomnej podobe je naozaj myslené ako mierový plán.
  • Slovensko dostalo ako kompenzáciu za 13 migov-29 12 ľahkých vrtuľníkov Bell za zľavnenú cenu 340 mil. USD plus clá, dane a poplatky. Poľsko ako kompenzáciu za svoje migy-29 dostane 24 stíhačiek 5.generácie Raptor za symbolickú cenu 1 USD.
  • V Británii hlásia nedostatok cibule, papriky, paradajok, uhoriek…na vine je Putin, lebo Briti museli dodávky z Ruska a Bieloruska bojkotovať.
  • V.Putin je v Rusku nedotknuteľný, aj keď na neho haagsky súd vydal zatykač.
  • Ex-poradca poľského MO gen.B.Pacek podľa poľského periodika „Fakt“ navrhol, aby NATO silou zabránilo Rusku rozmiestniť taktické jadrové zbrane v Bielorusku.
  • Ruské ozbrojené sily v posledných 3 mesiacoch na Ukrajine neustále pomaly postupujú. Podľa britskej tajnej služby však ich veliteľ Gerasimov zlyhal.

Je 1. prvý apríl a my aspoň v tento deň našim objektívnym , nestranným a pravdu píšucim médiám a politikom akože veríme…

Moderátor Bielik zase zlyhal

08.06.2023

Vo štvrtok večer sa moderátor Bielik v diskusii medzi JUDr. Kaliňákom a gen.Mackom zase blamoval. Zase zlyhal. Opäť ukázal nízku úroveň svojej emocionálnej sebakontroly, keď sa vášnivo púšťal do chronického skákania do reči a hádok s dr. Kaliňákom. Opäť ukázal svoju nízku vzdelanostnú úroveň v oblasti politológie a histórie, keď miešal ukrajinskú a ruskú [...]

Vojnou ku mieru ?

06.06.2023

Stalo sa módou predvolebnej sezóny ponúkať slovenskej verejnosti kadejaké nezmysly. Najmä však to, že jediná cesta k mieru je vraj maximálne vyzbrojovanie Ukrajincov zo strany „demokratických“ štátov NATO. Absurdný nezmysel pri ktorom tí čo posielajú zbrane na front sú mierotvorcovia a tí, čo požadujú okamžité zastavenie paľby a diplomatické rokovania o mieri [...]

Hejteri, hor sa do práce !

05.06.2023

Naše euroatlanticky orientované médiá vám vydláždili cestu do roboty. Už nemusíte chodiť za robotou okresnými cestičkami, ako kdesi v Maďarsku.. Už máte otvorenú diaľnicu priamo cez telá nežiadúcich blogerov a ich článkov. Nebojte sa, ste u nás nielen vítaní ale aj rozmaznávaní. Nuž a vy, grafomani, sektári a rusobijci a ficobijci, nebojte sa u nás publikovať. Keby [...]

Ukrajina, Cherson, záplava, priehrada

Voda zo zničenej priehrady Kachovka už nedokáže chladiť jadrovú elektráreň

08.06.2023 21:50, aktualizované: 22:33

Hladina vody klesla pod kritickú úroveň. Všetkých šesť reaktorov tejto elektrárne už bolo postupne odstavených.

automobilka PSA, Trnava

Čo ohrozuje 20 tisíc pracovníkov v automobilkách? Zákaz spaľovacích motorov to nie je

08.06.2023 20:36

Európsky parlament môže schválený zákaz spaľovacích motorov od roku 2035 ešte posunúť alebo zrušiť. Ako budú hlasovať naši europoslanci?

žralok

Po útoku žraloka v egyptskej Hurghade zomrel ruský občan

08.06.2023 19:50

Mladý muž mal žiť v Egypte dlhodobo.

Bratislava / Električka / Dažde / Búrka /

Bratislavu zasiahla silná búrka. Doprava kolabovala, hasiči vyťahovali autá zo zatopených podjazdov

08.06.2023 17:17, aktualizované: 20:30

Hlavné mesto priblížilo, že išlo o naozaj mimoriadne intenzívne zrážky, ktoré kanalizácia napriek pravidelnej údržbe nestíha odvádzať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 557
Celková čítanosť: 1800297x
Priemerná čítanosť článkov: 3232x

Autor blogu

Kategórie