Založ si blog

Csallókozi fanatizmus

Fanatizmus futbalových fanúšikov je čosi, čo ako nutné zlo sprevádza futbal-nádhernú hru skvelých individualít a zocelených kolektívov,- azda po celom svete. Nie inak je to aj na Slovensku. Naposledy sme sa o tom mohli presvedčiť na subkultúrnych oslavách titulu majstra Slovenska na štadióne Slovana. Našťastie, takáto psedo-oslava trvala jeden deň a už je po nej. Už je pokoj.

Nič také, ako pokoj sa však nie a nie vrátiť na Žitný ostrov, medzi fanúšikov DAC Dunajská Streda. Medzi „Maďarov“. -Musím to tak napísať, lebo diskurz fanúšikov DAC sa zjavne vedie v silno etnickom či skôr nacionalistickom tóne. Naposledy šéf klubu Világi v maďarských médiách hysterizoval ako krčmový fanatik, hlboko pod úrovňou, akú by človek čakal od zámožného podnikateľa. – Vraj im Slováci ukradli titul, no už si ho vraj ukradnúť nedajú. Világi okrem skrytých hrozieb použil aj video so sporným verdiktom rozhodcu, ktorý naozaj obral DAC o jedenástku.

Fanatizmus Maďarov z tvrdého jadra fanúšikov DAC na čele s šéfom klubu Világim sa opiera o čosi, čo sa volá selektívna pamäť. Fanatici zo Žitného ostrova si totiž veľmi dobre pamätajú iba krivdy, spáchané na nich. Nie a nie sa rozpamätať na krivdy, ktoré sa udiali ich súperom. Na tie si nespomínajú, – a keďže si na ne nespomínajú, -tak sa vraj jednoducho nestali.

– Ale stali sa, stali vážení fanatici. Rozhodca počas kľúčového zápasu medzi Slovanom a DAC urobil viacero chýb. Jednu veľkú v neprospech DAC – aj DVE VEĽKÉ CHYBY V NEPROSPECH SLOVANA. Išlo o neodpískanú jedenástku a situáciu pre gólom DAC. Okrem toho vďaka rozhodcovskej chybe v prospech DAC získali futbalisti zo Žitného ostrova nespravodlivo v B.Bystrici dva body. Tam rozhodca neuznal súperovi DAC regulárny gól.

-Na tri veľké chyby rozhodcov v prospech DAC si fanatici zo Žitného ostrova nespomínajú. Nepamätajú si ich. Ignorujú ich, -hoci aj tieto chyby sú na videu. Škoda. Verejnosti tým ukazujú, že na úroveň európsky významnejšieho klubu, na úroveň budúceho majstra SR ešte v Dunajskej Strede nedorástli.

Aj prehrávať treba vedieť, aj to patrí k profesionálnemu športu. Keď sa DAC budúci rok chce stať majstrom, nemal by sa posilniť iba hráčsky ale aj kulturálne a ľudsky. Majstrovskú úroveň by mali mať nielen hráči, ale aj funkcionári a fanúšikovia /aspoň ich určujúca časť/. Hoci sa to možno nezdá, -držím DAC palce, aby sa im cesta k majstrovstvu podarila. Aby sa zbavili etnicky podfarbeného zaslepeného fanatizmu, aby ho dokázali nahradiť majstrovským športovým nadhľadom. – A aby sa potom takto majstrovsky pripravení stali oni – „Maďari“ – slovenskými majstrami. Možnože nielen vo futbale….

Miesto falošného zmierovania uznajte, že tu zákonne vládne Smer+Hlas+ SNS. /Pán Fabián, pán Lovaš ďakujem za vaše príspevky/

19.05.2024

Vždy ma poteší, keď niekto iný napíše alebo povie čosi, čo treba povedať a napísať a ja sa o to nemusím postarať. Stačí iba čítať. Tak aj teraz. Na blogovisku Pravdy sa objavil článok podľa mňa najkvalitnejšieho blogera Pravdy – pána Fabiána. Článok práve dali na titulku, prečítajte si ho. Obsahuje skvelú analytickú časť a bystré úsudky, ktoré z [...]

Fico, Kuciak, Židia siali vietor, žali búrku

17.05.2024

Kto všetko ten vietor sial a búrku žal ? Nuž podľa logiky platnej ako norma tohto blogoviska to boli napríklad: Kuciak, ktorý toľko svojimi článkami provokoval, až zožal búrku, LGBTI komunita, ktorá sa toľko pretrčala okolo teplárne, až zožala búrku, Kórejci, Vietnamci, Iračania, Afgánci…ktorí tak dlho nadávali na USA až zožali búrku, Židia, ktorí tak dlho [...]

Slušná otázka pre administrátora tohto blogoviska

16.05.2024

Dovoľte sa slušne spýtať iba jednu otázku – prečo je na blogovisku príspevok blogera pod prezývkou „karol“ pod nadpisom „Kto seje vietor zožne búrku ?“ Tento blog de facto schvaľuje atentát na premiéra a tvrdí, že ho svojim správaním vyprovokoval sám predseda vlády. Článok podľa mňa nie je iba nemravný a v rozpore s pravidlami blogovania ale [...]

čaputová

Prezidentka Čaputová oceňuje uznesenie, ktorým NR SR odsúdila atentát na premiéra

21.05.2024 15:49

Poslanci tým podľa nej urobili potrebný a dôležitý krok k upokojeniu spoločenskej atmosféry.

Mi-8, ukrajinský vrtuľník, vojna na Ukrajine, bojová operácia, Kyjev, vojaci,

Moskva sa nepoteší: Zhabané ruské aktíva zaplatia zbrane a rekonštrukciu Ukrajiny, Slovensko súhlasilo

21.05.2024 15:05

Na zbrane by malo poputovať až deväťdesiat percent výnosov zo zmrazených ruských aktív.

lietadlo, Boeing 777

Smrť na palube Boeingu: lietadlo sa dostalo do silných turbulencií, viezlo takmer 240 ľudí

21.05.2024 14:10

V oblasti búrok v juhovýchodnej Ázii sa však dostalo do silných turbulencií a muselo núdzovo pristáť na medzinárodnom letisku Suvarnabhumi v Bangkoku.

Michal Šimečka

Šimečka: Atentát na Fica nie je bianko šek na okresávanie slobody médií alebo občianskej spoločnosti

21.05.2024 14:01, aktualizované: 15:40

Opozičné hnutie Progresívne Slovensko ocenilo jednomyseľné prijatie uznesenia o odsúdení útoku na premiéra Fica v parlamente.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 768
Celková čítanosť: 2876430x
Priemerná čítanosť článkov: 3745x

Autor blogu

Kategórie