Založ si blog

Csallókozi fanatizmus

Fanatizmus futbalových fanúšikov je čosi, čo ako nutné zlo sprevádza futbal-nádhernú hru skvelých individualít a zocelených kolektívov,- azda po celom svete. Nie inak je to aj na Slovensku. Naposledy sme sa o tom mohli presvedčiť na subkultúrnych oslavách titulu majstra Slovenska na štadióne Slovana. Našťastie, takáto psedo-oslava trvala jeden deň a už je po nej. Už je pokoj.

Nič také, ako pokoj sa však nie a nie vrátiť na Žitný ostrov, medzi fanúšikov DAC Dunajská Streda. Medzi „Maďarov“. -Musím to tak napísať, lebo diskurz fanúšikov DAC sa zjavne vedie v silno etnickom či skôr nacionalistickom tóne. Naposledy šéf klubu Világi v maďarských médiách hysterizoval ako krčmový fanatik, hlboko pod úrovňou, akú by človek čakal od zámožného podnikateľa. – Vraj im Slováci ukradli titul, no už si ho vraj ukradnúť nedajú. Világi okrem skrytých hrozieb použil aj video so sporným verdiktom rozhodcu, ktorý naozaj obral DAC o jedenástku.

Fanatizmus Maďarov z tvrdého jadra fanúšikov DAC na čele s šéfom klubu Világim sa opiera o čosi, čo sa volá selektívna pamäť. Fanatici zo Žitného ostrova si totiž veľmi dobre pamätajú iba krivdy, spáchané na nich. Nie a nie sa rozpamätať na krivdy, ktoré sa udiali ich súperom. Na tie si nespomínajú, – a keďže si na ne nespomínajú, -tak sa vraj jednoducho nestali.

– Ale stali sa, stali vážení fanatici. Rozhodca počas kľúčového zápasu medzi Slovanom a DAC urobil viacero chýb. Jednu veľkú v neprospech DAC – aj DVE VEĽKÉ CHYBY V NEPROSPECH SLOVANA. Išlo o neodpískanú jedenástku a situáciu pre gólom DAC. Okrem toho vďaka rozhodcovskej chybe v prospech DAC získali futbalisti zo Žitného ostrova nespravodlivo v B.Bystrici dva body. Tam rozhodca neuznal súperovi DAC regulárny gól.

-Na tri veľké chyby rozhodcov v prospech DAC si fanatici zo Žitného ostrova nespomínajú. Nepamätajú si ich. Ignorujú ich, -hoci aj tieto chyby sú na videu. Škoda. Verejnosti tým ukazujú, že na úroveň európsky významnejšieho klubu, na úroveň budúceho majstra SR ešte v Dunajskej Strede nedorástli.

Aj prehrávať treba vedieť, aj to patrí k profesionálnemu športu. Keď sa DAC budúci rok chce stať majstrom, nemal by sa posilniť iba hráčsky ale aj kulturálne a ľudsky. Majstrovskú úroveň by mali mať nielen hráči, ale aj funkcionári a fanúšikovia /aspoň ich určujúca časť/. Hoci sa to možno nezdá, -držím DAC palce, aby sa im cesta k majstrovstvu podarila. Aby sa zbavili etnicky podfarbeného zaslepeného fanatizmu, aby ho dokázali nahradiť majstrovským športovým nadhľadom. – A aby sa potom takto majstrovsky pripravení stali oni – „Maďari“ – slovenskými majstrami. Možnože nielen vo futbale….

Moderátor Bielik zase zlyhal

08.06.2023

Vo štvrtok večer sa moderátor Bielik v diskusii medzi JUDr. Kaliňákom a gen.Mackom zase blamoval. Zase zlyhal. Opäť ukázal nízku úroveň svojej emocionálnej sebakontroly, keď sa vášnivo púšťal do chronického skákania do reči a hádok s dr. Kaliňákom. Opäť ukázal svoju nízku vzdelanostnú úroveň v oblasti politológie a histórie, keď miešal ukrajinskú a ruskú [...]

Vojnou ku mieru ?

06.06.2023

Stalo sa módou predvolebnej sezóny ponúkať slovenskej verejnosti kadejaké nezmysly. Najmä však to, že jediná cesta k mieru je vraj maximálne vyzbrojovanie Ukrajincov zo strany „demokratických“ štátov NATO. Absurdný nezmysel pri ktorom tí čo posielajú zbrane na front sú mierotvorcovia a tí, čo požadujú okamžité zastavenie paľby a diplomatické rokovania o mieri [...]

Hejteri, hor sa do práce !

05.06.2023

Naše euroatlanticky orientované médiá vám vydláždili cestu do roboty. Už nemusíte chodiť za robotou okresnými cestičkami, ako kdesi v Maďarsku.. Už máte otvorenú diaľnicu priamo cez telá nežiadúcich blogerov a ich článkov. Nebojte sa, ste u nás nielen vítaní ale aj rozmaznávaní. Nuž a vy, grafomani, sektári a rusobijci a ficobijci, nebojte sa u nás publikovať. Keby [...]

Ukrajina, Cherson, záplava, priehrada

Voda zo zničenej priehrady Kachovka už nedokáže chladiť jadrovú elektráreň

08.06.2023 21:50, aktualizované: 22:33

Hladina vody klesla pod kritickú úroveň. Všetkých šesť reaktorov tejto elektrárne už bolo postupne odstavených.

automobilka PSA, Trnava

Čo ohrozuje 20 tisíc pracovníkov v automobilkách? Zákaz spaľovacích motorov to nie je

08.06.2023 20:36

Európsky parlament môže schválený zákaz spaľovacích motorov od roku 2035 ešte posunúť alebo zrušiť. Ako budú hlasovať naši europoslanci?

žralok

Po útoku žraloka v egyptskej Hurghade zomrel ruský občan

08.06.2023 19:50

Mladý muž mal žiť v Egypte dlhodobo.

Bratislava / Električka / Dažde / Búrka /

Bratislavu zasiahla silná búrka. Doprava kolabovala, hasiči vyťahovali autá zo zatopených podjazdov

08.06.2023 17:17, aktualizované: 20:30

Hlavné mesto priblížilo, že išlo o naozaj mimoriadne intenzívne zrážky, ktoré kanalizácia napriek pravidelnej údržbe nestíhala odvádzať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 557
Celková čítanosť: 1800551x
Priemerná čítanosť článkov: 3233x

Autor blogu

Kategórie