Založ si blog

Koniec hokeja na Slovensku-zúfalstvo reklamných agentúr-pohoda vo vláde

Slovenský ľadový hokej upadá. Momentálne sme na 9 až 11 mieste. Treba totiž zohľadniť fakt, že na majstrovstvách „sveta“ 2023 sa nezúčastnili celky Bieloruska a Ruska. Počet Slovákov v NHL je zúfalo malý a aj tí, čo tam ešte hrajú, sú prestarnutí /Tatár,Pánik/ alebo sú zaraďovaní do 3-4 útoku resp. pendlujú medzi NHL a farmárskymi ligami.

Čím je to s naším hokejom horšie, tým väčšie somariny vymýšľajú mecenáši, ktorí obchodujú s ľuďmi, s bielym hokejovým mäsom. Sú to veľmi kultúrni ľudia, -napr. taký pán Ľupták, majiteľ kultivovaného slovníka, majiteľa rómsko-slovenskej kopáčskej firmy a zároveň majiteľ niekoľkých treťoradých hokejových klubov. Majitelia a funkcionári hokejových klubov sa z posledných síl klbčia medzi sebou. Z jednej slovenskej mizernej hokejovej ligy sa chystajú vytvoriť dve mizerné slovenské hokejové ligy. Najlepšia cesta k tomu, aby slovenské hokejové kluby sme zmizli z mapy európskych klubových súťaží.

Ak by z tohtoročných MS rusofóbovia nevyhnali Bielorusov a Rusov, nehrali by na týchto majstrovstvách exoti z Maďarska a Slovinska. A my Slováci by sme mali čo robiť, aby sme sa v elitnej skupine hokejistov zachránili.

V tejto mizérii však t.č. majú malú žatvu aspoň reklamné, promočné a PR agentúry. osobitne tie, čo pracujú pre Tipos. – Vlastne žatvu už nemajú. Skončila. Slováci vypadli z MS, – reklamným agentúram vypadlo z ruky zlaté vajce. Rozbilo sa na cimpr-campr. Reklamné šoty s akýmsi tlstolícim Slavkovským či Slafkovským a všadebolkou Vlhovou, ktorá o mantinel hádže deduška Cígera sú v aktuálnej hokejovej sitácii SR iba trápnou groteskou. Sú výsmechom našej hokejovej a športovej úbohosti a pôsobia na verejnosť kontraproduktívne.

Prečo je to tak ? Lebo. Lebo sa vraví, že aká je v štáte vláda, ako veľmi je táto vláda vlastenecká, taký je v tomto štáte šport. U nás po dávno mŕtvom tenise, basketbale, volejbale, odchode Kuzminovej, poloodchode Vlhovej a Sagana, živorení futbalistov a ľahkých atlétov /bohužiaľ aj Volka/ a krachujúcich futbalistoch toho v športe veľa nezostalo. Vodný slalom, veslovanie a kanoistika – ale tú kvári limitácia počtu pretekárov a rušenie olympijských kategórii /v prospech športov ako je poker, americký futbal,bejzbol a pod/. A máme ešte samozrejme aj športovú streľbu-dievčatá, čo prinášali medaily však už trochu prezreli resp. starajú sa skôr o rodinu a osobnú kariéru ako o napredovanie vo výkonnosti…Upadáme. Nie iba kvôli peniazom a štadiónom. Podľa mňa najmä kvôli nedostatku skutočného slovenského vlastenectva. Upadáme, lebo bez vlasteneckej vlády nemôže byť vlastenecké nadšenie ani u fanúšikov športu a ani u športovcov samotných.

-Všeobecne a teda aj na Slovensku platí: aká vláda, taký hokej. V jednej i v druhej oblasti na Slovensku už dobre iba bolo. Ale nebuďme úplní pesimisti: možno ešte znovu bude. Bude, ak sa nedáme znovu oklamať a nesadneme na lep eurotlantickým bojovníkom, koučovaným z Bruselu a Washingtonu.

Francúzska facka skutočnej demokracii

08.07.2024

Dohlasované. Vo Francúzsku nezvíťazila le Penová, nezvíťazila autentická vôľa ľudu, ale jej intrigánsky kalk. Zákulisie a dlhé ruky deep statu. Francúzska lekcia pre všetkých, čo veria v liberálnu ľavicu teda v ľavicu podľa strihu bruselskej paneurópskej sociálnodemokratickej/socialistickej strany PES. Francúzske voľby ukázali, že politická pluralita na Západe je iba [...]

Fico a spol. na ÚS drvivo zvíťazili

03.07.2024

Tak a je to dokonané. Dnes v noci zase budú labilnejší členovia Progresívneho Slovenska, SaS a OLaNO zaspávať iba vďaka upokojujúcim tabletkám. ÚS im zasadil úder, ktorý je bolestivejší a strategicky silnejší ako bola volebná porážka I.Korčoka. ÚS až na dve veci, týkajúce sa retroaktivity a jednu vec, týkajúcu sa rovnakého zaobchádzania odobril celú smerácku novelu [...]

Macronovi slniečkári: prehrali voľby a tak hybaj do ulíc !

01.07.2024

Všimli ste si, čo robia liberálni demokrati po volebnej porážke ? Akceptujú demokratický výsledok ? Ale kdeže. Už aj sú v uliciach, už tam hneď robia bordel a útočia na víťazov, či vyhrali iba „omylom“ či podvodom. V Nemecku, v nedávnych eurovoľbách , ale tiež v komunálnych a parlamentných voľbách dosiahla alternatívna strana k vládnucim nemeckým [...]

koláž, fotky, mReportér

Prelety amerických stíhačiek F-16 nad slovenským nebom. Jedna pristávala, druhá ju prekvapila zozadu

20.07.2024 05:00

Toto sú najlepšie videá týždňa, ktoré zachytili naši mReportéri.

Biden

Koniec Bidenovej kampane je vraj len otázkou času, niekoľko sponzorov už nedá ani cent

19.07.2024 23:20

Viac ako 30 demokratických kongresmanov už prezidenta vyzvalo na odstúpenie z kampane.

banglades

Televízia i väznica v plameňoch, v Bangladéši to vrie. Študentské protesty majú 150 obetí, vláda povolala armádu

19.07.2024 21:07, aktualizované: 22:49

Len v Dháke počas piatku prišlo o život viac ako 50 študentov. Dnešok sa tak stal najkrvavejším dňom protestov. Doteraz ním bol štvrtok s viac ako 20 mŕtvymi.

vukovar

Tisíce brancov ročne. Chorváti spisujú proti návratu povinnej vojenčiny petíciu

19.07.2024 20:09

Chorvátsko oficiálne zrušilo brannú povinnosť v roku 2008, rok pred vstupom do Severoatlantickej aliancie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 782
Celková čítanosť: 2962780x
Priemerná čítanosť článkov: 3789x

Autor blogu

Kategórie